Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha elmész egy étterembe és...

Ha elmész egy étterembe és sokat kell várni, akkor adsz borravalót?

Figyelt kérdés

2020. máj. 11. 17:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%
Általában szoktam adni borravalót akkor is ha érzésem szerint sokat kellett várni, de az étel remek volt.
2020. máj. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%

Ha akarok még oda menni legközelebb, akkor adok borravalót.

Jó, igazából akkor is ha nem megyek többet, de ha akarok még oda járni, akkor nem mernék nem adni.

2020. máj. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 scafi válasza:
86%
Egyszerű: semmikor sem adok, hisz az én fizum is fix a gyárban.
2020. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

13-mas! A borravaló adása onnan szokás, hogy valamikor a pincérek nem kaptan külön fizetést, hanem a vendégtől kapott jatt volt a keresetük. Ez ma már persze változott, de nem teljesen: sok helyen még mindig csak egy kötelező minimál összeget kap a pincér, amit keres borravalóként, az a rendes keresete. Máshol pedig a szervízdíjat eleve felszámolják a számlához (az étlap végére le szokták írni, hogy a számla tartalmazza-e a szervízdíjat vagy sem), tehát amúgy nem tudod megkerülni a borravalózást.


Egyébként megértem a hozzáállásod, én pl a hálapénzt rühellem nagyon, és itt hangsúlyozom ki, hogy orvosként. Én is megkapom a fizum, senkivel nem fogok másként bánni, mert a zsebembe csúsztat egy 10-est (amit próbálok nem elfogadni - kevés sikerrel - és végül megy bele egy dobozba, amiből műszereket és felszereléseket veszünk). Jó volna, ha kihalna már ez a rendszer, mert borzasztó kellemetlen, pláne ha látom, hogy aki adja, az valszeg a konyhapénzből veszi el.

2020. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat kell várni (1-1,5 óra) akkor rendezem az italfogyasztást borravaló nélkül és eljövök.
2020. máj. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg a pincérek sunyi trükkje, hogy az italt pillanatok alatt kihozzák, mert így sokan már nem mennek el, pedig szívesen ott hagynák a csehót!
2020. máj. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Igen megkeseredett és nyomorúságos élete lehet annak, aki egyből a sunyiságot meg a trükközést feltételezi, nemhogy egy ember, hanem általánosságban minden - jelen esetben pincér - mögött. Ha van is benne bármi számítóság, nem hiszem hogy a pincérek együttesen találták ezt ki, már csak azért sem, mert általában ők is alkalmazottak, vagyis azt csinálják, amit az étterem tulajdonosa mond. Aki nem tudja türelemmel kivárni a vacsoráját, az ne menjen étterembe. Otthon sem készül el a lencsefőzelék stefánia vagdalttal 20 perc alatt, ha meg étterembe mész, általában vmi különb kaját akarsz enni, nem azt, amit egy álmos szombaton bárki összedob.
2020. máj. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
De a rántott húsra is van, hogy sokat kell várni.
2020. máj. 27. 11:53
 19/21 anonim ***** válasza:
Miért van olyan érzésem, hogy 17-eske pincér? :-)
2020. jún. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Egyszer egy gyöngyösi kis étteremben nagyjából másfél órát kellett várnunk. Már majdnem azon voltunk, hogy hazamegyünk (de minimum nem adunk borravalót), viszont amikor végre megkaptuk az ételt, kaptunk mellé egy ingyen 1 literes üdítőt. Azt hiszem végül adtunk borravalót, mert amúgy jó fej volt a pincér, meg ugye kárpótolva lettünk. Ilyen esetben én szívesen adok, mert habár hibáztak (nem voltak sokan), de valamilyen módon korrigálták. Viszont ha ilyen sokat kell várni, de semmit nem adnak vigaszdíjként, akkor szerintem nincs miért borravalót adni, főleg, ha a pincér sem túl udvarias.
2020. jún. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!