Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lett divatos két kereszt...

Miért lett divatos két keresztnevet is adni a gyermekeknek?

Figyelt kérdés

2020. aug. 9. 18:01
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
96%

Nagy Katalin (XY) a kolléganőm, szerinted hányan élnek még Nagy Katalin névvel? Ha nem lenne a második, nagyon ritka neve, még a cégen belül sem tudnák megkülönbözetni egy másik csajtól, mindig, mindenhol (iskolák, munkahelyek, tanfolyamok stb) akadt eddig legalább egy névrokona, mert az ő korosztályában a Katalin az egyik leggyakoribb keresztnév volt, a Nagy meg a leggyakoribb vezetéknév Magyarországon.

Pár év múlva hasonló lesz a helyzet a Szabó, Kovács, Nagy stb Hannákkal, Zoékkal, Lucákkal.

Ja meg egyébként ismerek nem egy embert, aki a második keresztnevét használja.

Olyanokkal is találkoztam, ahol azért kapott két nevet, mert az egyiket mindenképp akarták adni családi okokból, de szerettek volna neki egy másikat is, hogy azért ne teljesen ugyanúgy hívják, mint a nagyit/papát/dédit. Viszont egy hagyományos név elég hülyén hangzik egy ritkább mellett másodikként (de más oka is lehet, pl a kiejtés nem jön ki szépen), így a gyerek mondjuk XY Anna Patrícia vagy XY József Benett lett

2020. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

A gimis osztálynévsor alapján én csak egyetlenegyről tudtam, akinek volt második keresztneve, és azr is csak azért, mert alapban úgy mutatkozott be, mivel a második nevét használta.

Tehát, mondjuk Júlia Anna volt (nem ez volt, csak példa), és úgy mutatkozott be, hogy Kiss Júlia Anna.

És Anna néven futott.

A többiekről nem is tudtam meg soha a második nevét, más akinel volt.

2020. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!