Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Borravalóval más is így van,...

Borravalóval más is így van, aki egy korú velem?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy nagyon nehezemre esik borravalt adni! (Pl kozmetikusnál, fodrásznál, akikhez mindig járok)

Nem vagyok bunkó, vagy zsugori, de még valahogy cikinek érzem (20 éves vagyok), olyan ez nekem vhogy mint pénzt adni az orvosnak! (Amire anyukám azt mondta, hogy ez a korom miatt van, majd ha annyi idős leszek mint Ő, másképp állok majd hozzá)

Pedig rendesen neveltek a szüleim, szóval nem értem... El fog ez valamikor múlni?


2010. aug. 25. 07:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

semmi gond nincs ezzel, figyelj, a kozmetikus, a fodrász stb ma már nem komcsi ilyen-olyan állami szövetkezetek tagjai, államilag meghatározott fizetésért, hanem annyiért dolgozik, amennyiért akar, azaz annyit kér tőled, amennyit akar.


Nekem meg se fordul a fejemben, hogy egy 100-ast is adjak neki, majd ha többet akar kérni, akkor többet kér, ennyi. És mégse ciki a helyzet soha, teljesen jó a kapcsolatunk. Úgyhogy ne parázz, nincs ezzel semmi gond!

2010. aug. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De már sokszor annyira szégyellem magamat! De még a cikiség érzése mindig erősebb bennem.
2010. aug. 25. 07:43
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
az orvosnál viszont bűncselekményt követsz el ezzel, tudod ezt hívják korrupciónak
2010. aug. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mindenki ezt csinálja képzeld! (Egyébként ha figyelmesen olvastál volna... nade mindegy!)
2010. aug. 25. 07:44
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

"a fodrász stb ma már nem komcsi ilyen-olyan állami szövetkezetek tagjai, államilag"


A világ fejlettebb részein, ahol a kommunizmust csak hírből ismerik (vagy onnan se) ugyanúgy SZOKÁS ~10% borravalót adni. Ennek semmi köze nincs a kommunizmushoz.

Egyébként nem ciki nem adni, én sem mindig szoktam (31 vagyok), de van rá példa, persze csak ha valóban elégedett vagyok.

Orvosnak nem vagyok hajlandó pénzt adni, bár olyan komoly helyzetben még nem voltam. Viszont azt sem korrupciónak hívják, hanem hálapénznek.

2010. aug. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Én eddig mindig adtam,aztán rájöttem hogy elegem van ebből.A pizzásfiú szinte kikönyörgi a borravalót,a kozmetikus elvárja,a fodrász elvárja,a taxis elvárja,mindenki csak elvárja...Na de mire fel?Mindegyik dolgozik egy összegért.Az orvosnak kénytelen adni az ember.
2010. aug. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

na azért ez nem egészen igaz


egy példa:

jött a postás hozzánk, nálunk meg voltak angol vendégek, és teljesen le voltak döbbenve és tök hülyén néztek, hogy mi a frászért adok a postásnak borravalót ...

Na szóval nem igazán van az úgy, amit mondasz, az viszont igaz, hogy nyugaton sok helyen eleve még az étlapon is pl fel van tüntetve, hogy 10 % borravaló, na de ez megint más.


És attól, mert ezt csinálja mindenki, attól az az orvososdi még bűncselekmény marad ... sajnos az megint más kérdés, hogy magyar körlmények között szemet hunynak az egész fölött, pedig nagon durva, na mert a nagy nyugaton ezen olyan mértékben háborodnának fel, hogy azt elképzelni nem tudnátok ....


És hát nem utolsó sorban ezért tart itt az egész ország (javaslom nézzétek meg, évente hány milliárd Ft tűnik el csak a korrupciós csatornákon az országban!)


A fodrász, kozmetikus esetét továbbra is fenntartom, hát megcseszi, akkor másnaptól kér 200 Ft-tal többet .... ennyi.

2010. aug. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
94%
Én 20/f vagyok, a fodrászom 700 Ft-ért nyír, 10 perces munka(ollóval csinálja, mert a gép pont rövidebbre vágja mint ahogy szeretem XD), de sosem gondoltam, hogy többet kéne adnom. Ahol fogyasztok ott viszont szívesen adok, ha jó a kiszolgálás, szerencsére ezzel már jó ideje nem volt gondom.
2010. aug. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már mindenki maszek/vállalkozó. A fodrász annyit kér, amennyit akar, így miért fejelnéd meg még borravalóval is. Az étterem az teljesen más. Ott valóban "illik" 10%-ot adni, de csak akkor tedd ezt, ha megvagy elégedve a kiszolgálással.

Orvos? No comment:((

2010. aug. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
én csak étteremben, meg kajafutárnak adok borravalót, bár hallottam már olyat hogy ma már ott is beleszámolják az árba a borravalót is. na mindegy, abba a 100-200 forintba nem halok bele.
2010. aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!