Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Borravalóval más is így van,...

Borravalóval más is így van, aki egy korú velem?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy nagyon nehezemre esik borravalt adni! (Pl kozmetikusnál, fodrásznál, akikhez mindig járok)

Nem vagyok bunkó, vagy zsugori, de még valahogy cikinek érzem (20 éves vagyok), olyan ez nekem vhogy mint pénzt adni az orvosnak! (Amire anyukám azt mondta, hogy ez a korom miatt van, majd ha annyi idős leszek mint Ő, másképp állok majd hozzá)

Pedig rendesen neveltek a szüleim, szóval nem értem... El fog ez valamikor múlni?


2010. aug. 25. 07:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

Olyan idős vagyok mint Te...na jó,ősszel leszek olyan idős. :D

Lényeg, hogy én sem adok borravalót. Mivel én sem kapok az ügyfelektől egy fityinget sem--nem is várom el--,nem adok a fodrászomnak,vagy a pincérfiúnak borravalót. Ő is megdolgozik a pénzéért és én is, meg Te is!

Az orvos meg nekem úgy krákog meg bunkózik, ahogy akar, tőlem pénzt nem kap.

Ne legyen benned emiatt rossz érzés!

A fodrásznak,kozmetikusnak,pedikűrösnek,masszőrnek az a dolga,hogy kielégítse az igényeidet,amiért bemész a szalonba. A pincérfiúnak az a dolga,hogy kihozza a kaját.Ő ezért el is kéri,vagy megkapja a pénzt,ami megilleti.


Na,jó,ha helyes a pincérsrác,azért egy kávéra valót otthagyok neki... :D

2010. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%

De baromi zsugoriak vagytok! A pincéreknek, pizzásoknak, benzinkutasoknak olyan lótrágya fizetésük van, hogy ha nincs borravaló, akkor ők többet keresnének, ha nem is dolgoznának, és mennének segélyért! A pizzafutárnak ezen felül még a saját kocsiját/motort is fenn kell tartania, általában ők fizetik saját pénzből a benzint. Úgyhogy ne sajnáljátok tőlük! Aki azt a pár száz forintot sajnálja, az megérdemli, hogy beleköpjenek a kávéjába!


Fodrásznál illik, ha meg vagy elégedve a munkájával. Ha nem, akkor nem kell.


Az orvosnak meg sajnos muszáj...

2010. aug. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Fodrásznak stb akik egyéni vállalkozók, nem valakinek dolgoznak éhbérért, azoknak felesleges adni, viszont aki valaki alkalmazottja és tényleg tisztességesen és becsületesen végzi a munkáját, annak akár lehet, hiszen ezzel jobb napot szerez az embernek.

Én strandon büfében dolgozom, szoktam kapni rendszeresen borravalót, de soha nem teszem el, bedobom a kasszába, egyrészt mert nem tehetem el, ez is része az üzletnek, másrész rendesen kapom a fizum úgyis.

Pedig azért a bevételnek kb 1-2%-a a borravaló szokott lenni, nekem szeretnek adni mert segítőkész vagyok és mosolygós, de nem a borravaló miatt teszem, ez teljesen alap. A legtöbb borravalót eddig valami aranyláncos maffiózó csávótól kaptam, 15 körül költött, és 20-at hagyott ott. A kicsi borravalók viszont megalázóak ha úgy adják, pl ha visszaadom neki a visszajárót, és egy tizesd ledob a pultra. Ez vérbeli parasztság. Az más ha 290 forint valami és ad 300-at és mondja, hogy ne adjak vissza.

Szóval amióta én is votlam a pult másik oldalán, szívesen adok én is borravalót ha jófej velem egy alkalmazott, és látszik, hogy nem a borravalóért csinálja. De ez ritka, hiszen én is csóró diák vagyok. A fiataloktól nemhogy nem várják el, még meg is lepődnek ha borravalót kapnak a kiszolgálók, de ha 10% alatt adsz mer úgy jön ki kerekre, az is jófejségnek számít úgyanúgy.

2010. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel azt egyenesen pofátlanságnak tartom, ha valaki ELVÁRJA a borravalót, és/vagy ha nem kap, akkor húzza a száját. Neki az a dolga, megcsinálta, nem kellene, hogy húzza a száját, ha esetleg nem kap. Azt se tartom igazán teljsen tutinak, hogy "szokás". Szerintem úgy volna a megfelelő, hogy amennyiben ÉN, mint a szolgáltatást igénybe vévő személy, úgy találom, hogy "igen, ez tényleg tetszett, kielégítette az elvárásaimat, de esetleg annál többet is, jófej volt, stb.", akkor adok, ha akarok. Ne az határozza már meg, hogy mennyire nem vagyok bunkó, hogy mennyi borravalót adok, ne az mutassa már a megelégedettségemet. Sőt, azt viszont tényleg egyenesen pofátlanságnak tartom, hogy a számlára rádobnak 10-15%-ot, mint "szervízdíj". Azzal menjenek el... Na, a fodrásznak nem kell orravalót adni, mert ő pont annyiért nyújtja a szolgáltatásait, amennyiért ő gondolja, és természetesen annyiért adja, hogy neki az úgy jó legyen. Kozmetikus úgyszint. A postásnak MINEK? Az a munkája, azért kapja a fizetést, hogy kihozza a dolokat. Ha az apró ottmarad nála, akkor oké, de a fene ad majd még pluszba. De akkor se húzza a száját, ha visszakérem az utolsó fillérig, ami visszajár. Az is pofátlanság, hogy az orvos ELVÁRJA. Persze nem arról van szó, hogy ha megmenti az életemet, stb. életét, akkor nem adnék neki. Kérdező, ne érezd magad rosszul ezért, akkor adj borravalót, ha úgy döntesz.
2010. aug. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!