Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 30-as, és 40-es korosztály!...

30-as, és 40-es korosztály! Titeket zavar, ha egy fiatalabb idegen ember letegez titeket?

Figyelt kérdés

Én huszonéves vagyok és eddig a fent említett korosztályt automatikusan letegeztem, akárhányszor megszólítottam őket (pl köszönés alkalmával a boltban). Tegnap azonban egy 40 év körüli kiszolgáló hölgynek sziával köszöntem a benzinkúton, ő pedig azonnal rámszólt, hogy nem engedte meg a tegezést. Természetesen bocsánatot kértem, és nagyon elgondolkodtatott az eset. Lehet hogy eddig nagyon udvariatlanul viselkedtem, és most gondoltam bele, hogy ez másokat esetleg zavarhat, csak eddig senki nem szólt rám ezért.

Titeket zavar, ha egy idegen, nálatok fiatalabb ember letegez titeket?

Előre is köszönöm a válaszokat!😊

21/L



2021. júl. 26. 07:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az a "hölgy" egy karót nyelt plcsa volt és mivel látta rajtad hogy fiatal vagy, gondolta most leadja rajtad a benne gyūlõ fusztrációját.
2021. júl. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Engem személy szerint a 9 éves sem zavar, ha letegez. 44/f vagyok.

Viszont munkában alá-fölérendeltségi viszonyban németeknél jónak tartottam a magázódást, most meg egy másik munkahelyen mindenki mindenkit tegez.


Nem írtad, hogy adott “hölgy” tegezett-e, vagy ő magázott visszafelé. Mert szerintem a legpofátlanabb dolog a csendőr-pertu. (Ő tegez de te magázzad)


Egyszer én postán voltam fültanúja, hogy valami vén fsz letegezte a nőt, az meg visszategezett, a vén majom meg elkezdett hápogni, hogy őt milyen alapon tegezik vissza.

2021. júl. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%

31 vagyok, engem az hoz zavarba, hogyha magáznak olyan szituban, ahol beleférne a tegezés is. :D

Pl boltban eladót én is simán letegezek, volt már, hogy visszamagáztak, akkor nyilván váltok én is.

De ha egy huszonéves lemagáz, az olyan ciki, olyan öregnek érzem tőle magam. :D

2021. júl. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
32 vagyok, engem nem zavar. Persze ő 40+ éves volt, azért az más. De én se magázódok a kutasokkal. Max jó napot/reggelt, de ennyiben kimerül a formalitás.
2021. júl. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

Nem, ha normalisan (legalabb minimalis tisztelettel) csinalja, sot azt erezteti bennem, hogy fiatalabb vagyok, mint 40, pedig nem :D

Mivel vendeglatozok, a tapasztalat az, hogy a fiatalok nagy szazaleka viszont gondban van a kulturalt tegezessel, az "adjal", a "tobbi a tied", egyaltalan a koszones es a megkoszones hianya inkabb jellemzo. Naluk mar csak azert is bedobom a magazos kartyat.

2021. júl. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%

36 vagyok. Én örülök, sőt! Ha valaki magáz, urambocsá' csókolomot köszön, rosszul vagyok. :( A gyermekem osztálytársainak is mindnek mondtam, hogy tegezzen.


A benzintyúk meg igazán örülhetett volna, hogy letegezték. Feltételezték, hogy fiatal :)

Ő belőle lesz az a fajta idős, aki szerint az öregség jár kiváltságokkal, és előnyökkel.

2021. júl. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

Helyzetfüggő. Kedvesen, udvariasan is lehet tegeződni, és magázódva is lehet az ember lekezelő. De ha választani kell, akkor engem inkabb sziával üdvözöljenek, mint kezitcsókolommal! :)

37n

2021. júl. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
46%

Épp ellenkezőleg. Az zavar, ha valaki nem 80 éves és lemagáz vagy elvárja, hogy én magázzam. Én 37 vagyok.


Mindig érdekes belegondolni, hogy minden egyes generáció gyerekként megszenvedi az ezzel járó megaláztatást, de felnőttként meg soha nem jut oda, hogy eltörölje ezt az ocsmány szokást. Pedig nagyon ideje lenne.

2021. júl. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
48%

74 vagyok, és nem zavar.

N

2021. júl. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
58%

31 vagyok és nem zavar, sőt. Csak hivatalos helyeken magázódom, amúgy meg szerencsére abban a korban vagyok, hogy kb.senki nem veszi sértésnek. :D

Szóval nyugodtan tegezd őket, úgyis a kisebb része ilyen karótnyelt.

2021. júl. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!