Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 30-as, és 40-es korosztály!...

30-as, és 40-es korosztály! Titeket zavar, ha egy fiatalabb idegen ember letegez titeket?

Figyelt kérdés

Én huszonéves vagyok és eddig a fent említett korosztályt automatikusan letegeztem, akárhányszor megszólítottam őket (pl köszönés alkalmával a boltban). Tegnap azonban egy 40 év körüli kiszolgáló hölgynek sziával köszöntem a benzinkúton, ő pedig azonnal rámszólt, hogy nem engedte meg a tegezést. Természetesen bocsánatot kértem, és nagyon elgondolkodtatott az eset. Lehet hogy eddig nagyon udvariatlanul viselkedtem, és most gondoltam bele, hogy ez másokat esetleg zavarhat, csak eddig senki nem szólt rám ezért.

Titeket zavar, ha egy idegen, nálatok fiatalabb ember letegez titeket?

Előre is köszönöm a válaszokat!😊

21/L



2021. júl. 26. 07:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
70%

En 30 vagyok es engem nem zavar.

Az zavar mikor kis gyerekek is magaznak.

Szerintem a magazodas hivatalos helyeken kellene pl bank, orvos, uzleti megbeszeles, kormanyhivatal es ha valaki rangban feletted all, pl aposod, anyosod, fonokod, tanarod.

A benzinkutas nincs feletted rangban. 20 ev korkulonbseg sem olyan sok. En 50 eveseket letegezek siman, kivetel a fent emlitett esetek.

Csinald azt hogy ha koszonsz sziaval es ok meg jo napottal koszonnek akkor magazz, ha ok is tegeznek akkor te is tegezhetsz. Kivetel a 60 ev felettiek. Azert nagymama vagy nagypapa korut ne tegezz le :D

2021. júl. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
25%

21 Önellentmondás


"Szerintem a magazodas hivatalos helyeken kellene ... es ha valaki rangban feletted all, pl aposod, anyosod, "


Te a 30 éveddel "rangban" egy gyerek felett állsz, vagyis jogos a magázás.

2021. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem alapjáraton nem zavar a tegezés, de mondjuk fiatalabbnak is nézek ki a koromnál, így el tudom képzelni, hogy huszonévesnek néznek. Abban az esetben zavar a tegezés, ha hivatalos helyen vagyok... de jobban belegondolva ott mindenkitől és minden esetben, tehát akkor is, ha az 50es ügyintéző tegez le azért, mert fiatalnak néz.
2021. aug. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem mindenki azt a korosztályt tegezze, kb. az 50 évesekkel bezárólag, akik még nem lehetnének (korukból kifolyólag) a szülei. (Tehát kb. a max. 20 évvel idősebbekig.)

Az 50 évesnél idősebbeket meg már fura lenne letegezni. Én elmúltam 50, és mindig azt gondolom, aki letegez, meglepődne, ha tudná, valójában hány éves vagyok. De ennek ellenére nem zavar, mert valójában utálom a magázódást. Tényleg jó lenne, ha végre megszűnhetne!

2021. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
37%

kifogtál egy háklis libát, ezen kár fennakadni.


30-on túl vagyok, de kb. egy egyetemista srácnak néznek, legtöbb helyen tegeznek, és alapvetően nem zavar, bár az fura, hogy mondjuk 60 körüli nők is veszik a bátorságot, hogy úgy beszéljenek velem, mint egy gyerekkel, miközben magázom őket..


de mindegy, most voltam kormányablakban, és a korombeli ügyintéző lány tegezett, én is őt. Aldiban még a 40es kasszás nővel is tegeződünk.

egyedül postán magázódom a 45 pluszos ügyintézőkkel, de egy 38 körülivel ott is tegeződünk.

2021. nov. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!