Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 30-as, és 40-es korosztály!...

30-as, és 40-es korosztály! Titeket zavar, ha egy fiatalabb idegen ember letegez titeket?

Figyelt kérdés

Én huszonéves vagyok és eddig a fent említett korosztályt automatikusan letegeztem, akárhányszor megszólítottam őket (pl köszönés alkalmával a boltban). Tegnap azonban egy 40 év körüli kiszolgáló hölgynek sziával köszöntem a benzinkúton, ő pedig azonnal rámszólt, hogy nem engedte meg a tegezést. Természetesen bocsánatot kértem, és nagyon elgondolkodtatott az eset. Lehet hogy eddig nagyon udvariatlanul viselkedtem, és most gondoltam bele, hogy ez másokat esetleg zavarhat, csak eddig senki nem szólt rám ezért.

Titeket zavar, ha egy idegen, nálatok fiatalabb ember letegez titeket?

Előre is köszönöm a válaszokat!😊

21/L



2021. júl. 26. 07:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
41%

Nem zavar, sőt igénylem. Nem tudok magázódva beszélgetni.

47F

2021. júl. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 molnarmarcell21 ***** válasza:
90%

1) Igen, rosszul csináltad, az alap a formális nyelvhasználat.

2) Javarészt ezt azért el lehet kerülni, hiszen nem kell sem tegeződni, sem magázódni, amikor bemész azzal, hogy "Jó napot, szeretnék kérni egy pohár benzint."

3) Kivétel lehet, ha már látásból ismeritek egymást, akkor talán belefér.

4) Lehet, hogy én vagyok már túl régi darab (40/F), de ha egy gyerekem-korú sziával indítana, azt neveletlenségnek venném.

5) Ugyanakkor meg képmutató pöcs vagyok, mert amikor legutóbb pl. egy tizen-, esetleg huszonéves lány azt merte kérdezni, hogy "sorba tetszik állni?", akkor belül meghaltam :D Szóval alapvetően csak fiúknál zavar.

2021. júl. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
30%

Az zavar ha lemagáznak.

40f

2021. júl. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
82%

12, A tetszikelés megint egy más szint. Gondolom ha úgy kérdezte volna, hogy "bocsánat, sorban áll?", akkor nem akadsz ki ennyire.

A tetszikelés nem magázás, csak nehezen kopik ki a fiataloknál, 30 évesen is sokszor át kell fogalmaznom gondolatban a mondandómat, hogy ne tetszikeljek... max nagyikorúnak, náluk még az is belefér az illendőségbe.

2021. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
49%

Nem zavar sőt ha magáznak inkább az olyan zavaró mert nem vagyok még 100 éves azért

34/N

2021. júl. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
73%
Határozottan zavar. Nem vagyunk olyan viszonyban.
2021. júl. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
21%
Én erre úgy válaszoltam volna, hogy akkor most szeretném elkérni Öntől a vásárlók könyvét. És beleírtam volna, hogy köszönésre kioktatással reagál.
2021. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld! :) Ahogy látom itt a legtöbb embert egyáltalán nem zavarja a tegezés, aminek tök örülök, de vannak azért olyanok is akik nem szeretik, úgyhogy legközelebb kicsit körültekintőbb leszek e téren. Amúgy én is azért tegeztem le még ezt a korosztályt is, mert azt gondoltam hogy jólesik az embereknek ha nem magázódom, amit a legtöbben itt igazoltak is, de persze abszolút tiszteletben tartom ha valakinek ez kényelmetlen :) Egyébként természetesen hivatalos helyeken nem engedem meg magamnak a tegeződést, csak a kérdésben említett alkalmakkor, de mint írtam, ezentúl sokkal jobban fogok erre figyelni, már amennyire tudok.
2021. júl. 26. 15:07
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Jó reggelt/napot/estét. Ha sziával vagy hellóval vagy nekedissel köszönnek vissza, onnantól lehet tegeződni, amúgy nem. Ez általában bejön. :)
2021. júl. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem két héttel ezelőtt voltam én is ilyen dilemmában, mint a kérdező. Én 19F vagyok és a nyáron szoktam vállalni különböző munkákat. Egy hónapot dolgoztam a falumban egy kisboltban és megmondta az üzletvezető, hogy mindig én köszönjek először. Faluhelyen mindenki ismer mindenkit, könnyen letegezik egymást az emberek és kevésbé olyan befásultak, mint néhány városi. Általában én is tegezni szoktam az 50 alatti korosztályt (akikről tudom, hogy a faluban élnek), sőt, volt olyan 50+os aki azt kérte, hogy tegezzem.

Július 15-én voltam utoljára dolgozni a boltban és azon a napon bejött a boltba egy általános iskolai osztálytársam anyukája (44 éves). Őt is letegeztem, majd alig a köszönés után a fejemhez vágta, hogy igenis elvárja tőlem a magázódást. Ezek után azonnal bocsánatot kértem és mondtam, hogy többször nem fordul elő (ezután ő is magázott engem). Az egészben az a furcsa, hogy amikor 13 éves voltam, akkor azt kérte, hogy tegezzem. Eléggé elgondolkoztam, az utolsó munkanapomon azon rágtam magam, hogy vajon megsértettem néhány 40 feletti embert, amiért letegeztem őket!?

Voltak még kínos pillanatok, pl.: amikor a 15 éves fiú elkezd nekem Csókolommal köszönni. Gondoltam magamban, csókolgasd a tehén valagát, de engem hagyj békén. :D

Szóval igen, vigyázni kell az ilyesmikkel, mert könnyen besodorhatjuk magunkat kínos szituba, egyébként hivatalos ügyintézésnél a huszonéveseket is magázni szoktam (az orvosunk is idén töltötte a 30-at).

2021. júl. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!