Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi illik ebben a helyzetben...

Mi illik ebben a helyzetben (többi lenn)?

Figyelt kérdés
Tegnap meghalt egy unokatestvérem fia. Messze laktunk egymástól, rég nem beszéltünk de 20 évvel ezelőttről szép emlékeim vannak róla, nagyon megrendültem. Szombaton lesz a legjobb barátom esküvője, természetes több okból, hogy ott leszek. A kérdés, hogy ha kiteszek róla pár szép képet és szép sort, azzal elvonom a figyelmet az ifjú párról akik mindketten a barátaim? Három nap múlva esküdnek, alap, hogy az ember szintén kirak pár képet, ahogy a menyasszonnyal táncol, stb, de ilyenkor ízléses ez? Nem akarok sem kegyelet sértő lenni sem elvonni a figyelmet a barátaimtól... (ők nem ismerik ezt a rokonságot)

2021. júl. 28. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem marhára nem illik más esküvőjébe "belerondítani" ilyesmivel.


Nem ettől lesz számodra megemlékezés az elhúnytról, hogy _más_ esküvőjén kitezed a képet...

2021. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1, nem más esküvőjére teszem ki a képet a falra hanem Facebookra illik-e róla valamit kirakni ma vagy holnap, az esküvő előtt pár nappal?

Aztán meg esküvő után pár nappal esküvőset kirakni (mondjuk gondolkodtam h inkább Insta sztorit rakok ki az esküvőről így más lesz)?

2021. júl. 28. 17:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én nem vagyok a FB-INSTA-nemzedék tagja - nekem ez a folyamatos posztolási kényszer kicsit visszatetsző....

Hátha ír neked valaki fiatalabb is, aki ráerez erre, hogy a neten mi illik...

2021. júl. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Semmi baj, azért köszönöm a választ!
2021. júl. 28. 18:12
 5/8 anonim válasza:
Én ma megemlékeznék, majd utána mehetnek ki az esküvős képek. Semmi nincs ebben. Hirtelen jött hír, már meghívtak, azt nem hagynám ki, ők is megérdemlik!
2021. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy illik posztolni? Dehogy illik. Nem kell kényszeresen mindent megosztani.
2021. júl. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem osztanék meg semmi ilyesmit, még közeli rokon halálát sem. De ez én vagyok, megértem azt is, aki másképp éli meg az ilyesmit. Ha mindenképp szeretnél megemlékezni, majd másnap mulatós képeket feltenni, a 2

Nem zárja ki egymást szerintem és nem sértesz meg vele senkit. Most az ifjú párnak meg pl. Mi köze hozzá, hogy a te családodban mi történt? Ilyennel nem tudod elvonni a figyelmet, mert az ifjú pár köreiben gondolom nem érdekel senkit, mert nem ismerték. Azzal vonnád el a figyelmet, ha az esküvőre bevinnéd a gyászos hangulatot, fekete ruhát vennél és látványosan szenvednél, stb. :D vagy ha a temetésen mulatoznál.

2021. júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már kiraktam egy megemlékezést, a képeket jó eséllyel egy hét mondjuk, mire feltöltik, stb. így azt akkor rakom fel.
2021. júl. 31. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!