Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetem épületeiben jogosan...

Egyetem épületeiben jogosan várja el mindenféle vadidegen, hogy köszöngessek neki? Olyanok is, akikkel még soha egy szót se beszéltem, vagy a nevüket se tudom

Figyelt kérdés
Mondjuk ez egy kisebb egyetem, sokan ismerik egymást, de ettől még köszönni kéne tényleg minden szembejövőnek az egyetem épületeiben?
2021. szept. 15. 05:10
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha ott ez a szokás, akkor illene.
2021. szept. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem szokás, pedig egy kisebb egyetemi karra járok ugymond és ha megyek akikkel találkozok felével órám is lesz. De nem szokás, csak az ismerősöknek és a tanároknak.
2021. szept. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak a tanároknak mondták,hogy köszönjünk az utcán is,ha lehet meg akit tanárnak nézünk is,mert kitudja tanít-e vagy fog-e,meg persze ismerősök köszönnek egymásnak,de szintén nem egy nagy kar épület. Amúgy elég fura,ha mindenki elvárja,még ha szokás is,a tanárok legyenek meg mindenképp,az a fontos.
2021. szept. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem várja el jogosan. A portásnak azért illik köszönni, meg az ismerős tanároknak, de xy évfolyam azelőtt-azután soha nem látott/látandó diák nem várhatja el ezt.
2021. szept. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Senki sem várja el. Csak van, aki van olyan intelligens és udvarias, hogy köszön annak, akivel találkozik az épületben.
2021. szept. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahol én tanultam, kis túlzással mindenki köszönt mindenkinek. Még az épület felújításán dolgozó minkás bácsik is mindig köszöntek nekünk. 😊
2021. szept. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!