Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vadidegenek (! ) hívatlanul...

Vadidegenek (! ) hívatlanul (! ) jönnének karácsonykor (! ) babanézőbe. Ez csak szerintem felháborító?

Figyelt kérdés
Nővérem 1-2 héten belül szül. Itt lakik velünk. Nagyszüleim már mondták, hogy jönnek karácsonykor, egyrészt ünnepek miatt is, meg hát a baba miatt is. Ez teljesen oké. De nagybátyám kijelentette, hogy akkor ők is jönnek akkor, az élettársával. Ezzel megint nem lenne semmi gond, de az élettársa számunkra egy vadidegen nő. Életemben 2x ha láttam (és akkor sem volt képes a rohadt bonyolult nevemen szólítani). Ja és közölték, hogy de ennek a nőnek az előző házasságából van egy lánya (életemben nem láttam, a nevét se tudom) és akkor ő is eljönne. Mert babanéző. Tisztázzuk: nővérem legjobb barátnői sem jönnek el, csak ha tesóm mondja, hogy ok jöhettek, akkor egy vadidegentől nem felháborító, hogy csak úgy kijelenti, hogy idejön? Egy pár hetes csecsemőhöz ráadásul karácsonykor. Mintha múzeum lennénk. Ez a nő, mikor először találkoztam vele, először körülnézett a házunkban és szépen bement az én hálószobámba. Megint megteszi esküszöm kihajítom. 20 éves felnőtt ember vagyok, egy vadidegen némber mit nézegeti más privát szféráját? Vagy én reagálom túl? Bocsánat, nekem nagyon fontos a karácsony, fontos a magán szférám és azzal se értek egyet, hogy egy pár hetes babát mindenféle jött ment nézegesse. Gyenge egy annyi idős csecsemőnék még az immunrendszere, más se hiányzik, hogy majd elkapjon mindenféle nyavalyát, mert egyesek kiállítási tárgynak nézték.
2012. nov. 23. 17:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%

"De nagybátyám kijelentette, hogy akkor ők is jönnek akkor, az élettársával"


Ez a nő nem vadidegen hanem a nagybátyád élettársa!!

Semmi baja nem lesz a kicsinek ha ez a nő is megnézi, ha a felesége lenne akkor is így viszonyulnál hozzá??

2012. nov. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A nővéredre dolga eldönteni, hogy kit enged a babajahoz.
2012. nov. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem engeditek be, akkor hogyan lesz belőlük ismerős? A nyavalyákat meg ugyanúgy elkaphatja tőletek is, szóval nyugi.
2012. nov. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
25%
Nem szívesen lennék az ismerősöd, rémes természeted lehet.
2012. nov. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nővérem is kiakadt ezen. Ő mondta most a sztorit. És én nem rokonságban mérem az ismeretséget. Ne akkor akarjon idejönni, mikor senki nem kíváncsi rá. Nálunk a karácsony az szűk családi ünnep. A legjobb barátnőm se jön ide kaszinózni, akit ismerek 14 éve. A nőről meg nem tudok semmit jóformán. Miért most jutott eszébe, hogy meg akar ismerni minket? Idegenek itt ne járkáljanak ki-be.
2012. nov. 23. 17:53
 6/21 anonim ***** válasza:
36%

Na, azért más hálószobájába nem sétálgatok csak úgy be,

ha vendégségben vagyok. Ez mondjuk érthető.

Neked már az elejétől nem volt szimpatikus a hölgy, ugye?

Én valamennyire megértelek, de próbálj meg neki adni még egy esélyt, a gyerek meg bárhonnan elkaphat szrságot.

2012. nov. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem mást is feszélyezne a dolog. De tényleg nem lehet mást tenni.
2012. nov. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
De nem értitek, hogy a nő lánya is jön? Akiről soha semmit nem hallottunk? Nálunk a karácsony család ünnep és az egy dolog, hogy nagybátyám élettársba még eljön (bár nem úgy, hogy kijelenti, hogy jön és kész, hanem mondjuk meg kéne kérdezni), de idehozza a lányát. Itt találgattuk nővéremmel, hogy egyáltalán hány éves. Jöjjenek majd januárban amikor a kutyát nem zavarják. De most nekem is 2x annyi adagot kell süssek, hogy egy idegen hasát tömjem, anyumnak is többet kell főznie és majd itt jópofizni valakinek, akit soha életemben nem láttam. De én kérek elnézést, hogy számomra még fontos a karácsony...
2012. nov. 23. 17:57
 9/21 A kérdező kommentje:
Bocs, ha már nem tudok írni, csak engem ez zavar. Nem tudom közületek ki örülne, ha számára vadidegenek kijelentenék, hogy karácsonykor mennek.
2012. nov. 23. 17:59
 10/21 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem nincs semmi felháborító abban, ha kíváncsiak rád meg a babára. Ettől függetlenül, ha ez neked ennyire alkalmatlan időzítés, akkor egyszerűen mondd meg nekik ezt és ne idegeskedj, mert megérzi a csöpped és ő is nyűgös lesz.
2012. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!