Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A vitatkozás során az "erőszak...

A vitatkozás során az "erőszakos átengedés" hiba szerintetek? Ha a másik fél csipkelődik, csöpögtet valami számomra kellemetlen témát, én pedig átengedem, gyerünk akkor mondja, ezzel zavarba hozom? Van speciális neve, mint pl. szalmabáb érvelés?

Figyelt kérdés

Ha pl. a cégem által nyújtott szolgáltatásokra vannak panaszai amit a tárgyalás során csöpögtet a másik, én meg mondom, hogy akkor tessék sorolni, mik a panaszai, sérelmei, ne kíméljen, mondja csak, adok 3 percet.


Hasonló eszközt használja Gyurcsány itt:

[link]


2022. máj. 10. 21:09
 1/2 Isti22 ***** válasza:

Helyzetfüggő, mindenesetre egy partnerrel együttműködni kell, nem hadakozni, szóval alapvetően hibásnak tartom ezt a hozzáállást.


Ha csak arról van szó, hogy kifogást keresnek, mert nem akarnak fizetni, akkor nyilván kérem a konkrét, bizonyítható problémákat.

2022. máj. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"hogy akkor tessék sorolni, mik a panaszai, sérelmei, ne kíméljen, mondja csak, adok 3 percet."


Ez így ebben a megfogalmazásban szerintem eléggé lekezelő stílus, ami arról tanúskodik, hogy nem egyenrangú partnernek tekinted a másik felet.


Nem éppen professzionális, de ha nem fontosak a vásárlóid, üzleti partnereid, akkor fogalmazz így nyugodtan ahelyett, hogy udvarias hangnemben annyit mondanál, hogy örülnél, ha megtisztelne a bizalmával és őszintén elmondaná, hogy milyen problémákat, esetleges hiányosságokat tapasztalt a cégetek szolgáltatásaival kapcsolatban.


Én egy ilyen "ne kíméljen, mondja csak, adok 3 percet" megnyilvánulás után

leírnálak, az biztos.

2022. máj. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!