Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyarország nem Kelet-Európa?

Magyarország nem Kelet-Európa?

Figyelt kérdés
De igen.Már nagyon elegem lett az évek alatt a sok bunkó emberből az egész országban.Mindenhol csak az önsajnáltatást,a bunkóságot és "ha az én tehenem megdöglött,a szomszédénak is meg kell" mentalitást látom.K*b*szott undorítóak a magyarok,belőlük is főként a középkorúak többsége.Értem én hogy nincs pénz meg válság van,de ettől még keresztbe kell vágni a másiknak ha fejlődni akar,kibeszélni,a másik orra alá fujni a füstöt és még kikérni ha rádszólok,a szemetet elhajítani mindenhol,kidobni a kocsiablakon,a nyugdíjasnak durakodni stb? S utána midnenki csodálkozik hogy a fiatalok itt hagyják az országot.S hogy kapcsolódik ez ide?Három helyen voltam külföldön: Lengyelben,szlovákiában és romániában.Meg lehet nyugodni,Magyarország igenis KELET-Európa,inkább hasonlít a mentalitásunk a románokéra,mint a lengyelekére.Csak tudjátok attól nem lesz senkinek kevesebb a pénze ha segítünk a másiknak h jobb legyen neki,vagy csak emberként bánunk másokkal. 20/F
2010. szept. 17. 16:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
22%
Szörnyű hogy mennyire rákaptak erre a kérdésre az antimagyarok. Ha végre az olyan emberek mint te eltűnnének innen ekkor elkezdődne Magyarország felemelkedése.
2010. szept. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló.Nem,nem vagyok zsidó s még gazdag sem,sőt barnabőröm sincs.Azért lennék antimagyar mert elmondtam az igazságot a magyar felnőttek mentalitásáról?

A legkisebb részletről te is meggyőződhetsz: Menj ki sétálni az utcára,s nézd meg az embereket.Egyik sem mosolyog a másikra(pedig a mosolyhoz semmire nincs szükség csak akaratra),ellenben mindegyik a többit vizslatja hogy öltözik,mit csinál,keresik a "fogódzót" h mit nézzenek le egymáson.

2010. szept. 17. 19:52
 13/24 anonim ***** válasza:
78%

Így van ahogy írod kedves kérdező.

Ausztriában nyaraltunk ahol mindenki mosolygott, és már annyira megszoktam, hogy mikor átértünk a határon és bementünk egy nagy üzletbe én is mosolyogtam az emberekre, egy nő pedig szabályosan vicsorított rám viszonzásképpen, "Igen, hazaértem," gondoltam magamban. De attól, hogy ez a sok önsajnáló szürke egér ilyen, mi azért ne legyünk, és csak azért is mutassuk meg, hogy igenis lehet boldognak lenni (sőt kell is) akár milyenek a körülmények.

2010. szept. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
A "Kelet-Európa" ebben az esetben nem egy földrajzi fogalom, tehát nem Európának a közepétől keletre eső része, hanem a nyugati országokkal szemben elmaradott, volt szovjet tagállamok gyűjtőneve. Az, hogy "Kelet-Európa", ennek ma már egy hangzása van, mint amikor azt mondja az ember, hogy "nyócker". Azonosítottuk ezt a fogalmat egy mentalitással, gazdasági helyzettel.
2010. szept. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 19:52


Tisztelt Kerdezo!


Igen sajnos ezert Balkan Magyarorszag es ezert posztszovjet gondolkodasu emberek orszaga! Amire a kommentedet irtad saj egy teljesen hetkoznapi hetkoznapi reakcio. Ma egy jobboldali kisebbseg akik szerncsere ma meg kevesebben vannak ugy gondoljak, hogy minden baj okozoi a ciganyok, zsidok es ha valaki csak ugy mint Te felhivod a figyelemet letezo jelensegre ami a tobbseghez is kapcsolhato akkor nem fersz bele az ideologiajukba hiszen mikent gondolod, hogy nem csak a 2 fentebb emlitett kisebbseggel vannak gondok? Es akkor jon, hogy antimagyar, cigany, zsido, komcsi, bertollnok, hazaarulo vagy!


Es toluk ne varj olyan valaszt aki a kommented utan valaszolt, hogy igen vannak bajok de oldjuk meg kozosen! Ilyet soha ne varj...Es sajnos Magyaroszagon igy soha sem lesz valtozas! Hiszen ha nem ismerik az emberek a hibajukat (vagy nem akarjak megismerni utobbi rosszabb) akkor hogyan valtozhat egy orszag?


Es az a baj, hogy kulfoldon is ez a velemny akik mar jartak Magyaroszagon altalaban ezt tapasztaljak, persze le lehet sz.rni magasrol ki mit mond de mi a jobb ha kellemes elmenyekkel tavozva visszajonnek vagy ha ilyen tapasztalatokrol beszelnek a szomszedjuknak aki meg nem tudja hol fogja tolteni a nyarat es lehet egy ilyen velemeny utan 1 biztos, hogy nem Magyarorszagon :(

2010. szept. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mindig olvasok efféle véleményt, de közben az utcán csupa tuskót látok, hol bújkáltok ti, akik nem élvezik a koszt, bűzt, irigykedést, egymásramutogatást, tehetetlen tunyaságot? :)
2010. szept. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:38

Szépen körülírtad :)


Utolsó hozzászóló:

Megtalálsz minket pl a bevásárlóközpontok,büfék pénztárjánál.Mi megnevettetjük a személyzetet két mondattal,mögöttünk a sok idióta meg háborog hogy feltartjuk a sort(Mert az az 5mp nem mindegy ám az ő drága életéből...). Vagy az utakon(kivétel pest belváros),ahol 40-50végiggurulunk az utcán és a sok idegbeteg bemutat meg dudál(mert szintén nem ér rá,mindenki későn kelt fel és éppen elkésik az üzleti tárgyalásáról ha nem nyomja 200-al...). Vagy gyalogosan egy bavásárlóközpont tetején egy eldugottabb helyen olvasva. Vagy az orvosnál,ahol magam elé engedem a fél sort(Komolyan,beteg vagyok,úgysem megyek dolgozni akkor minek siessek?). Remélem hasznos választ adtam :)

2010. szept. 18. 13:39
 18/24 anonim ***** válasza:

Hajajj :)

talán még megérem, hogy mindenki befejezi a jajveszékelést és elkezd cselekedni..?

2010. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Eszak-Amerikaban elo valaszo,


Itt, Ausztraliaban is ugyan ez a helyzet a magyar csoportokban.

2010. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 pelgrim ***** válasza:

„Magyarország nem Kelet-Európa?”


Én annak örvendek, hogy ennyi nagyszerű ember van az országban. Az én tapasztalatom az, hogy a magyarok nem undorítóbbak mint mások, - van olyan dolog amit lelki tükörnek lehetne nevezni, ez nem más mint az embertársunk; a szép a jó dolgok melyeket mi másokban látunk, bennünk is jelen vannak, másképp nem ismernénk rá. Legyünk hajlandók a jót a szépet saját honfitársainkban is észre venni, meglátni, a magyarok túlnyomó része is nagyszerű ember. Én csak ritkán találkozom az általad jellemzett emberekkel, úgy idegenek mint magyarok közt.

2010. szept. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!