Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszönjek ilyenkor?

Hogyan köszönjek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Megvolt a bemutatkozás,és mindketten azt mondták hogy sziázzak. És nekem ez nehezen megy mert furának érzem hogyha így köszönök.


Szerintetek csak én vagyok fogyatékos hogy így érzem?

Nyilván helló/sziával fogok köszönni mert illetlenség hogyha nem tegezem őket amikor megkértek rá.



2022. jún. 23. 23:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi itt a kérdés? Mondták, hogy köszönj sziával. Ennyi.
2022. jún. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Azért a “hellót” inkább mellőzd! Az a haverjaiddal tökéletes, de szüleid korú emberekkel szemben tiszteletlenség.
2022. jún. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
23%
Alázatos mély tiszteletem.
2022. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%
Sziasztok! 🙋‍♀️
2022. jún. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
98%
Meg fogod szokni és könnyebb is így kommunikálnak. Jobb ez, mintha távolságtartó módon magáznod kéne őket, míg téged tegeznek.
2022. jún. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21%
Próbálj ki valami különlegesebb köszönést akkor. Például "Ahoj!"
2022. jún. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Üdv.!


Jó reggelt!


Jó napot!


Viszlát!


De am. anyós-apóspajtásnál természetes, hogy tegeződünk, ha felajánlották!

2022. jún. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Ne tudd meg, nekem is milyen nehezen jön a számra a "szia", amikor mondja valaki nálam idősebb, hogy nyugodtan tegezzem. Amióta tudok beszélni és elvárás, hogy köszönjek az idősebbnek, azóta mindig udvariasan kellett minden felnőttnek köszönnöm, tanároknak, szülőknek, utcán, üzletben, mindenhol a felnőtteknek, időseknek. Sőt ahogy a tanárok később tegeződve köszöntek nekünk, úgy vettem át én is ezt, hogy a házban lakó 12 évesnek is úgy köszönök, hogy "jó napot". De egyébként nekem jobban is esik a tiszteletteljes távolságtartás, kevesekkel érzem azt, hogy igen, könnyedén megy a tegeződés. Az egyik környékbeli kutyás nővel is sokáig nyúztam a dolgot, míg lejött rólam a magázódás, de őt immár negyedik éve ismerem, akár hetente többször is összefuthatok vele, ha úgy hozza a véletlen.


20/l

2022. jún. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Majd megszokod.
2022. jún. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
19%
Nem is az anyósod-apósod, vagy az esküvő után ismerted meg őket?
2022. jún. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!