Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az óvodás és alsós gyerekek...

Az óvodás és alsós gyerekek máshol is tegeződnek a pedagógusokkal?

Figyelt kérdés

Meglepő élmény volt, amikor az elsős gyerekemért mentem a suliba, és úgy köszönt el, hogy: Szia xy néni!

Oviban már megszoktam ezt, de az furcsa volt, hogy már az iskolában is így van.

Nektek mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?


2010. szept. 23. 20:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Egy óvodás még nem is tud magázni. Az ő kis világukban ez még nincsen benne. Az iskolában kezdik el megtanulni a tanítóval, de mivel még csak szeptember van, még nem mindenkinek sikerül. Évvégére már valószínűleg csókolomozni fog.
2010. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Oviban tegezték az óvónénit, otthon tegeznek mindenkit.Honnan tudná, hogyan kell magázni?.Időbe telik, míg a gyerek megtanulja. Majd év végén.
2010. szept. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk az ovodások is magázzák az ovónénit az első egy-két hét után! A tanítónénit pedig mindig. Otthon sem tegezhetnek egy idősebb felnőttet. Már 3-4 évesen meglehet erre tanítani őket!
2010. szept. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
A tesóm még másodikban is tegeződött a tanárokkal. Most harmadikos de a régi óvónőknek még mindig sziával köszön. :D
2010. szept. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

3-4 évesen nem lehet megtanítani, mert még beszélni is épphogycsak tud. Nem véletlenül ilyen általános jelenség az, hogy 6 éves korig a gyerekek mindenkit tegeznek. A gyerek abból tanulja a nyelvet, ahogy hozzá beszélnek, őt pedig nyilvánvalóan tegezik. Megfelelő érettséget kell elérnie ahhoz, hogy a saját világából kilépve társadalmi viszonylatokban gondolkozzon és egy igét kétféleképpen is tudjon ragozni, pl add ide és tessék ideadni, egyrészt a szóalak képzése másrészt a használata tekintetében.

1.

2010. szept. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Bizony rámegy az első iskolai év mire megszokják a magázódást:((

(1 tanító néni)

2010. szept. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
14%
nem tud még magázódni, a gyerekek beszédfejlődése mutatja a nyelv kialakulását. A magyarban nem volt magázódás és aztán kialakult ez a furcsa felemás dolog, a megszólítás magázodó viszont a szöveg még tegeződő (régi regényekben lehet olvasni)és a végén alakul ki a magázódás. Valójában még 25 éves embertől is hallani mondjuk a "Be tetszik menni?" kérdést, ergo még ebben a korban sem tud magázni az illető, mit vársz egy hat-hét évestől?
2010. szept. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Betöltöttem a negyvenet, de jól emlékszem, hogy amikor az én generációm volt ovis/kisiskolás, minket nemhogy megtanítottak magázódni, de el is várták tőlünk. Eszünkbe sem jutott volna bármelyik felnőttnek sziát köszönni. A kisfiam is hibátlanul tudott magázni, ahogy beszélni tanult, szépen folyamatosan ezt is megtanulta tőlünk. Aztán bekerült az oviba és az óvónénik - a közvetlenebb kapcsolatra hivatkozva - a kölcsönös tegeződést pártolták. Elfogadtuk, más évet írunk, mások a szokások. Az iskolában is - pedig már harmadikosok, de még mindig - tegezik az osztályfőnöküket, ellenben udvariasan magázzák a szaktárgyi tanáraikat. Érdekes :=)
2010. szept. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam ovis, az óvónéniket mi is magáztuk, viszont amikor iskolába mentem, apukám mondta, hogy ott már magázni kell a tanítónénit, és próbált tanítani rá, hogy hogyan kell, viszont én szégyellős voltam, és úgy csináltam, mintha nem tudnám, hogyan kell (mai napig nem értem, miért szégyellősködtem apukám előtt), viszont az iskolában már az első napon tudtam, hogyan kell magázódni, addigra én ezt már rég megfigyeltem :D
2010. szept. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%

Túlzásba ne essünk, egy két három éves gyerek még alapszinten sem tud rendesen beszélni, nemhogy tökéletesen magázva. Meg korosztály szerint meg is tudja különböztetni az embereket, hogy kit kell magázni és kit lehet tegezni. Teljességgel kizártnak tartom, hogy egy éppen beszélni tanuló gyerek ezt tudja. Hibátlanul, tökéletesen.

Az oké, hogy nem úgy köszön szia, meg azt mondja Marika néni, de hogy nem mondja neki 3 évesen, Marika néni megkínálhatom sütivel? Vegyen egy szeletet. Inkább hihető a Marika néni vegyél sütit.-verzió.

2010. szept. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!