Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az óvodás és alsós gyerekek...

Az óvodás és alsós gyerekek máshol is tegeződnek a pedagógusokkal?

Figyelt kérdés

Meglepő élmény volt, amikor az elsős gyerekemért mentem a suliba, és úgy köszönt el, hogy: Szia xy néni!

Oviban már megszoktam ezt, de az furcsa volt, hogy már az iskolában is így van.

Nektek mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?


2010. szept. 23. 20:51
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%
Sok embert nem zavar a parasztos beszéd, nekem bántja a fülemet és nem engedem ezt. De igazad van teljesen, nem vagyok paraszt és nem nevelem parasztnak a gyerekeimet. És mivel a környezetem sem parasztokból áll, így ez nálunk nem is elvárás. Így még okom sincs, hogy ezt tegyem a gyerekkel. Mert aztán meg küzdhetek azzal, hogy leszokjon róla.
2010. szept. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
75%
Csak kezdetben tegeződnek, később átszoknak a magázódásra. Azt azért vegyük figyelembe, hogy az oviba egészen más a kapcsolat pedagógus és gyerek között, mint iskolában. Az óvónéni szeretgeti a gyereket,játszik vele, de természetesen korlátok között, vannak elvárások, egy óvodapedagógus közelebb áll (jó esetben) a gyerek fejében az anyához/apához mint a tanító. És már meg van a magázódás csírája,mert használják a "néni/bácsi" kifejezést. Később szokniuk kell, hogy másképp bánik velük az iskolában a tanító néni és megtanulják a magázódást.
2010. okt. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Amikor én kezdtem az iskolát (1992-ben), a tanító néni nyomban azzal kezdte, hogy itt nincs "csókolom", hanem úgy kell köszönni, hogy " Jó reggelt kívánok!", És ha hozzá beszélünk, akkor úgy kell, hogy "Tanító néni tessék, jönni / megnézni / segíteni!". Ezt sosem felejtem el.
2021. dec. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!