Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az óvodás és alsós gyerekek...

Az óvodás és alsós gyerekek máshol is tegeződnek a pedagógusokkal?

Figyelt kérdés

Meglepő élmény volt, amikor az elsős gyerekemért mentem a suliba, és úgy köszönt el, hogy: Szia xy néni!

Oviban már megszoktam ezt, de az furcsa volt, hogy már az iskolában is így van.

Nektek mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?


2010. szept. 23. 20:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
32%
Az elozo (en) generaciomban nem volt gond a magazas. Mindegykunk magazta a tanitot es ovo nenit is. Magyarazat az, hogy mint itt latodm, felnottek akarnak tegezni mindenkit, ha nem lehet, nincs megengedve, felhaborodnak. A gyerek a felnottektol tanul, de jo peldakepet mutatnak e?
2010. szept. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
66%

De most őszintén, akik azt írják természetes, hogy magázták az óvónénit, bármely generáciban, komolyan azt mondták az ovónéninek:

Óvónéni, jöjjön ide, legyen szíves öntsön nekem még egy pohár vizet/ kösse be a cipőmet stb És soha nem moöndták, óvó néni, figyelj, nézd meg, gyere ide.

Mert ha így van, akkor komoly baj van a gyerekeimmel tényleg, mert nem így beszélnek.

És hogyan tanították a gyereknek a magázást, mert én a nyelvet sehogy a gyerekeim elsajátítják (nem tanítom nekik sehogy) a nagykönyvben előírt ütemben, és itt a magázást sokkal későbbi időpontra teszi.

2010. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Engem egyébként nem zavar, csak furcsának találom.

Az utolsónak: mi igenis magáztuk az óvónénit: xy néni tessék mondani, meg tetszik nézni...stb. Régen ez természetes volt.

2010. szept. 27. 16:50
 14/23 anonim ***** válasza:
Rosszul emlékszel, ez a megszépítő messzeség: nem magázhattad, mert nem tudtad!
2010. szept. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó, nem emlékszünk rosszul, hidd el, magáztuk, pont úgy, ahogyan a kérdező is írta: Csókolom Marika néni!/ Tetszik segíteni?/ Tetszik kérni ...? / Tetszik tudni, hol voltam tegnap?

Ez akkoriban elvárt volt, egyszerűen nem türték a tegezést. Mi így nőttünk fel és nem okozott gondot, de máig kiható lelki törést sem :=).

Csak emlékeztetnélek, hogy vidéken sok helyen még azt sem engedték a gyerekeknek, hogy a saját szüleiket tegezzék! De az ellentétes oldalról is tudok példát: az előkelő, gazdag családokban a gyermekek szintén soha nem tegezhették sem a nevelőnőjüket, sem a szüleiket. Mégis felnőttek/felnőttünk. Nem mondom, hogy ez így volt tökéletes, de semmiképpen sem lehetetlen vállalkozás. Akkoriban ez volt az elvárás, ebben nőttünk fel, ehhez alkalmazkodtunk. Hidd el, a gyerekek szinte bármit képesek megtanulni. És a Te gyerekeiddel sincsen semmi probléma, amiért nem tudnak magázódni. Honnan is tudhatnának? Hiszen egy más világban élnek, ma már mindenki mindenkit tegez az óvodától az iskoláig, senkitől nem hallják ezt a formát.

2010. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem sem lehetetlen, hogy egy kisgyerek (mondjuk 3 évestől felfelé) meg tudjon tanulni magázódni, egyszerűen csak ma már nem elvárás. Ami szerintem nem is feltétlenül baj. De kár azt mondani, hogy nem is tudnának magázni, mert sok idősebb ember rá a bizonyíték, hogy tudnak. Most már azt mondják, hogy a 6-7 évesek sem tudhatnak perfektül magázni, pedig amikor én voltam gyerek, a többségnek pár nap/hét elég volt, hogy megtanulja. Azért, mert egy-két okos ember kijelenti, hogy nem tudnak megtanulni, és publikálnak róla pár cikket, attól még meg tudnak, nem kell mindent elhinni. Csak tényleg nem elvárás már, a felnőttek nem várják el a kicsi gyerektől, ezért a legtöbb szülő nem is tanítja erre a kisgyerekét.
2010. szept. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
a tetszikelés NEM MAGÁZÁS, az igaz, hogy ezzel áthidalható a tegezés magázás közti szakadék, de egyébként fülsértő dolog. Legalább akkora parasztság, mint a suk-sükölés Egy magázó mondatban nincs benne az a szó, hogy tetszik. Erre nem is áll szándékomban megtanítani a gyerekemet, mert a hideg ráz az ilyen mondattól. Sőt ezért szólnék is, hogy így nem beszélünk. Inkább várok és akkor rendesen magázzon, mert ennél még a tegezés is jobb.
2010. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Én kis koromban sokszor nem köszöntem. Ismerősnek, fodrásznál, rokonnak, mert nem tudtam, hogy kell. Mert ugye a nagynéniket lehetett tegezni, akik idősebbek voltak pár óvónéninél, akiket meg nem. Aztán beállt a káosz, és inkább senkinek sem köszöntem óvodás koromban. Egyébként nálunk még a "csókolom óvónéni" meg az "óvónéni tessék idejönni" dívott. És az volt a furcsa, amikor elsőben a tanítónéninek minden reggel kórusban kellett köszönni. "Jóreggeltkívánok!" Egybe írtam, mert így is mondtuk. Mélyen indultunk, a reggelt téjénél egész felvittük a hangsúlyt, aztán a kívánoknál meg le.


Később meg furcsa is volt, hogy a fodrász megengedte, hogy tegezzem. Mostanában meg előadókat, tanárokat is tegezünk. Persze, bizonyos korosztályig, meg ahogy ők is tegeznek minket.

2010. szept. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
66%

Utolso,

En meg nagyon buszke vagyok, hogy gyermekemet illedelemre tanitottam a tetszikkel. Tegezodes? Eszebe se jutott volna! Na, igen, amilyen a mama, olyan a baba.

2010. szept. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Elnezest. Valaszom utolsoelottinek szolt.
2010. szept. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!