Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire ciki ha utàlok...

Mennyire ciki ha utàlok késsel/villàval enni a hagyomànyos módon?

Figyelt kérdés
Mindenki úgy eszik hogy a bal kezében van a villa , és a jobb kézben a kés.. viszont pl egy rizses kajánàl làtszik hogy szenvednek ahogyan próbàljàk kotorni a villàra makd leesik,kb 3-4 próbálkozás mire annyit kotornak rà hogy be tudják kapni az adagot.. én ilyenkor nem jövök zavarba és àtrakom a villàt a jobb kezembe ill a kést félreteszem.. Értem én hogy ez az etikett de baromi logikàtlan..
2023. márc. 14. 19:56
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
"Az amerikai nagy többség mindig is tudatlan és bunkó volt, szóval ezt nem kellene mérvadónak tekinteni." Azért a népesség egy jelentős részét képviselik. Nem mondom hogy jó amit csinàlnak de az Amerikai etikettel ebben az esetben jobban tudok azonosulni
2023. ápr. 8. 11:32
 12/18 TappancsMancs ***** válasza:
40%
Ott a pont kérdező. Én is a rántotthúst előbb felvágom és utána csak eszem. Nem vagdosom falatonként. És ezt lehet csinálni teljesen normális vagy ha úgy érthetőbb kulturált módon is. Az, hogy előre felvágjuk a húst, nem jelenti azt, hogy kézzel lábbal hadonászunk az asztalnál, se azt, hogy disznó módjára zabálunk és effélék. :) Észre sem venni normális esetben, egyáltalán nem lesz feltűnő egy étteremben.
2023. ápr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%

Civilizációs, illetve intellektuális igény kérdése.


Elvégre be is lapátolhatod nagy adagokban a takarmányt, vagy akár kézzel lábbal is, tépheted a húst, marokkal tömheted be a rizsát (sic!), hogy csak úgy feszüljön az arcod kétpofára.

2023. máj. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
#13 A legtöbb ember igenis feszülős pofàval csàmcsogva lapàtolnà befelé a kaját csak hàt ez a frànya etikett ezt is korlátozza
2023. máj. 16. 08:16
 15/18 anonim ***** válasza:
55%

Nahát, mindig megtud az ember valami újat!

Bár, én még nem láttam a környezetemben senkit sem úgy enni, hogy előbb felvágja a húst, aztán eszik, villával.

De azt sem láttam, hogy bárki felnőttnek vagy nagyobb gyereknek nehézséget okozott volna a bal kézben levő villára helyezni a rizst vagy akármit!

Lehet, hogy ez a fiatalok között terjedő szokás, mert mindent követni akarnak, ami amerikai?

Fura, mert így hosszabb ideig tart az evés. Ha folyamatosan vágsz és eszel, akkor, amíg az egyik falat a szádban van és rágod, addig levágod a következő falat húst és öont addigra végzel vele, hogy már rakhatod is a szádba, mert közben lenyelted a szádban levő falatot.

Lehet, hogy az amerikaiak azért hadonásznak a villáikkal, mert amig az előző falatot rágják, nincs dolga a kezüknek, hiszen a hús már előre fel van vágva 😀!

Néha azonban én is előre felvágom a húst: amikor sevés zben szükségem van a másikkezemre, mert pl olvasok és tartani kell a könyvet, meg lapozni, vagy pötyögök a tableten, görgetek a telón - de ezt csak itthon teszem, és csak akkor, ha egyedül eszem. (Mivel, ha valaki velem eszik, akkor beszélgetünk, nem kütyüket nyomkodunk.)

2023. okt. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
#15 szìvesen leülök veled egyet enni és fogadni mernék abban h gyorsabban megeszem az adagomat úgy hogy felvágom a húst és utàna csak villàt használok mindenre 😉
2023. okt. 8. 18:58
 17/18 anonim ***** válasza:
Az biztos, mert én nagyon lassan eszem!
2023. okt. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 TappancsMancs ***** válasza:
Mondjuk nem keverném a disznó mód zabálást azzal, hogy előre felvágjuk a húst és utána eszönk a jobb kézben a villával. Nem csak két lehetőség van ugyebár. :) De bénázni fölösleges a bal kézzel evéssel, mivel ez csak egy kitaláció volt valamikor a történelem folyamán, miközben az emberek tapasztalják a hátrányait és a fölösleges balkezesítést.
2023. okt. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!