Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen esetben szokás pénzt...

Ilyen esetben szokás pénzt adni az ifjú párnak esküvő során?

Figyelt kérdés

Szóval megkaptuk a párommal a meghívót, de sajnos nem tudunk elmenni az esküvőre.

Ilyen esetben is szokás adni valamennyi pénzt?

Bonyolítja a dolgot hogy a vőlegény tartozik nekem némi pénzzel.

Szerintetek mi legyen?


2023. aug. 24. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mész, nem adsz pénzt. A vőlegénytől pedig hajtsátok be a tartozást az esküvő után.
2023. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire vagytok jóban és mennyi pénzzel tartozik, és az a pénz nektek mennyire hiányzik.


Ha nagyon jóban vagytok, és nektek nem hiányzik az a pénz, akkor én lehet azt mondanam neki, hogy sajnos nem tudunk elmenni, de akkor az a nászajándékunk, hogy nem kell megadni a pénzt. (természetesen nem ha sok pénzről van szó, akkor nem, csak ha az kb egyezne azzal összeggel kb, amit adtatok volna amúgy is).


Ha ez nem így van, akkor a 2. Válaszolo válasza szerint tennék.

2023. aug. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis az első válaszoló bocsánat..
2023. aug. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy folyton tartozik nekem. Épp majdnem 200.000 forinttal. Neki max 20.000 forintot szándékoztam adni.
2023. aug. 24. 14:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérd vissza a pénzt és többé ne adj neki kölcsön.
2023. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Ez így más. Akkor 20 ezret lehetett volna neki "ajándékba adni", de így nem szabad... Nem kell adni. Viszont vissza kell kérni és többet nem adni neki.


Menyasszonytancbol remélhetőleg vissza tudja adni neked.

2023. aug. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Esküvőre van pénz, neked a tartozást megadni nincs? Na én követelném rajta.
2023. aug. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!