Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegezitek a nálatok idősebb...

Tegezitek a nálatok idősebb munkatársaitokat? 40-50esek titeket zavar ha tegeznek a fiatalabbak?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen fel sem merült bennem hogy magáznom kéne őket mikor bekerültem. 10-en vagyunk, én 26 éves vagyok, a többiek 45-60 év között. Én észlelve a barátságos légkört rögtön tegezni is kezdtem mindenkit és sziával köszönök. De jó ez így vajon?
2010. márc. 12. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem munkatársaknál az a természetes, ha tegeződnek. Én is tegezem az ötvenes kollégáimat. (31 éves vagyok.) Végülis ha napi 8 órát együtt töltetek, akkor nem árt egy kis közvetlenség.
2010. márc. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is tegeződök velük. De én megvártam amíg mondják, kapásból nem tegeztem le őket.
2010. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem tudom hol melózol de én tescoba voltam pár hetet és

szó szerint utasítoottak, hogy mindenkit tegezzek.

fiataloknál ez egyértelmű, de van jópár 60 feletti is

ez így jó szerintem

2010. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajna én is közelebb vagyok a 60-hoz de ideget kaptam amikor lebácsizott,azóta is tegeződünk,már kezdi megszokni.
2010. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
én mindig megvártam, hogy felajánlják a munkatársaim. beosztottjaimat is csak azért tegezem, mert ők mondták, hogy itt az a szokás, hogy mindenki tegez mindenkit. amúgy zavarban voltunk pár napig, mert én nem mertem felajánlani nekik a tegezést, mert idősebbek nálam, ők meg nem merték nekem, mert felettesük vagyok :) aztán egyik talpraesettebb kolléganő ebéd közben mondta ezt, hogy nem tudja, én hogy gondolom, de az elődömmel tegeződtek, így megoldódott a kérdés :)
2010. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már középkorú vagyok és nagyon örülök, ha kérdezés nélkül is letegeznek. Kicsit visszafiatalodom lélekben. :)

Szerintem a tegezés alapvetően közvetlenebb légkört teremt, mint a távolságtartó magázás. Köszi, kedves 26 éves, hogy megkérdezted, legyen szép napod!

2010. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!