Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez így mennyire volt udvariatl...

Ez így mennyire volt udvariatlan a pincér részéről?

Figyelt kérdés
Egyébként kedves volt a pincér ezt leszàmítva...Egy baràtnőmmel elmentünk a vàrosban egy új helyre.Ő kàvét rendelt mondta evett otthon most nem éhes.Én rendeltem ennivalót is mivel utàna mentem dolgozni így egyúttal az ebéd is meg volt.Nem azt hozta ki amit rendeltem, csirkeszarnyak helyett panirozott csirke mellet hozott ki,mondtam nem ezt rendeltem,de mindegy jol nezett ki jol meg volt pakolva koritessel igy nem utasitottam el.Hangos volt a zene,nem csodalnam ha nem hallotta volna jol a rendelest.Az italt is osszekeverte nekem akarta a kavet a baratnomnek az uditot amit en rendeltem.Amit pofatlansagnak tartok amikor kihozta az etelt meg mielott mondtam volna hogy mast rendeltem megkerdezte a baratnomet hozzon- e még egy ures tanyert akar- e ő is enni belole...Ezt talan nekem kellett volna mondanom,kerni a pincertol ha ugy lett volna,hogy felezzuk az adagot.Mivel az etelt en rendeltem az en reszemrol kellett volna hogy menjen a felajanlas.
jan. 23. 15:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát amilyennek érezted a stílust. Találkoztam már bunkóbb pincérrel is, nekem ez így nem tűnik annak
jan. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A stilus kedves,de a kerdese nem eppen volt helyenvalo.Ha rendelek valamit es osztom valakivel nekem kell megkerdezni mehet- e ket tanyerra nem neki megkerdezni a masik szemelyt szeretne- e o is enni a megrendelesembol
jan. 23. 16:04
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Feltételezte, hogy kommunikálsz a barátnőddel, és ha enni szeretne a kajádból, arról már tudsz.
jan. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Sokan vannak, akik egy adag ételt esznek ketten, föleg, ha kisétvágyúak, az adagok meg nagyok. Ez tökéletesen rendben van, inkább udvariasság volt töle.


Az egyeddüli probléma, ha mást hozott a rendelt étel helyett.

jan. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Potenciálisan kényelmetlen helyzetbe tudott volna hozni, ha barátnőd igent mond a beleegyezésed nélkül, de azért nem őrült feltételezés, hogy normális emberek között ez nem fordul elő.
jan. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Termeszetesen nemet mondott.Nem volt megbeszelve,hogy osszuk az adagot,ezert is gondolom ezt nem a pincernek kellett volna inditvanyozni es nem a masik felet kerdezni hanem engem ha mar o kerdezte hogy esetleg ket tanyerra megy- e.Megkinaltam belole elvett egy darabot a csikokra vagott panirozott husbol.
jan. 23. 16:55
 7/15 Lucifer-666 ***** válasza:
83%
Szerintem sem rossz szándékkal tette. A kaját viszont kihozhatta volna jól. Ha viszont ízlett oké, egészségedre.
jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Elöször is, sokan nem merik megkérdezni, hogy hoznak-e másik tányért is.

Másodszor ö kérdezett valamit, ti válaszoltatok, hogy nem és ennyi.

Harmadszor garantáltan nem feltételezte (ilyen nem is lehetne), hogy a barátnöd megbeszélés nélkül akarná a te kajád felét.

Szóval egyszerüen csak jó szándékú valaki volt, veled van baj, ha ezen fennakadsz.,


Mellesleg mi az, hogy "csíkokra vágott panírozott hús" elöre feldarabolod az ételt vagy hogy kell ezt érteni?

jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ugy volt szervirozva
jan. 23. 21:36
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

Nem keverte össze az italokat, mert a te asztalodhoz ment minden a te rendelésedből, és más asztalától semmi sem ment hozzátok.


Ezt neki érdemes felajánlani. Nem kell, de ha figyelmes vagy megteszed, jelezve, hogy a piszkos tányér semmi az étteremnek, cserébe a fogyasztók kényelméért. Én is felajánlanám szinte minden alkalommal. Csak akkor nem, amikor 100%osan biztos vagyok abban, hogy egy ember eszik, a másik nem, vagy abban, hogy 1 tányért részesítenek előnyben.


Tőled lehetett volna a felajánlás, de a pincér az pincér, nem pszichológiai zseni, aki tudja, mennyire vagy és nem vagy bunkó figyelmetlen paraszt.


Szóval én örülnék neki. Kis kezdő még. Belejön.

jan. 24. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!