Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez így mennyire volt udvariatl...

Ez így mennyire volt udvariatlan a pincér részéről?

Figyelt kérdés
Egyébként kedves volt a pincér ezt leszàmítva...Egy baràtnőmmel elmentünk a vàrosban egy új helyre.Ő kàvét rendelt mondta evett otthon most nem éhes.Én rendeltem ennivalót is mivel utàna mentem dolgozni így egyúttal az ebéd is meg volt.Nem azt hozta ki amit rendeltem, csirkeszarnyak helyett panirozott csirke mellet hozott ki,mondtam nem ezt rendeltem,de mindegy jol nezett ki jol meg volt pakolva koritessel igy nem utasitottam el.Hangos volt a zene,nem csodalnam ha nem hallotta volna jol a rendelest.Az italt is osszekeverte nekem akarta a kavet a baratnomnek az uditot amit en rendeltem.Amit pofatlansagnak tartok amikor kihozta az etelt meg mielott mondtam volna hogy mast rendeltem megkerdezte a baratnomet hozzon- e még egy ures tanyert akar- e ő is enni belole...Ezt talan nekem kellett volna mondanom,kerni a pincertol ha ugy lett volna,hogy felezzuk az adagot.Mivel az etelt en rendeltem az en reszemrol kellett volna hogy menjen a felajanlas.
jan. 23. 15:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A történetben a pincér mindent megtett a vendég kiszolgálása érdekében. Csaladtagként kezelte a vendéget. Ez a vendéglátás legprofibb módja.

Aki udvariatlanságnak fogja fel,annak kisebbségi konplexusa van. Problémaja van vele,hogy vki helyette döntést hozott.

Borravalót kellett volna adnod,h a kategotiákkal drágább húst hozta a szárny árán. (Ha jól értettem.)

márc. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem volt udvariatlan. Én is voltam étteremben és rendszeresen feleztettek, kértek tányért pluszban, stb.. És volt, hogy én is megkérdeztem és mondták, hogy amúgy igen kérnek csak nem tudták, hogy lehet-e ilyet. Pincérként nem egyszerű mert egyik embernek ez nem tetszik a másiknak meg az. Ha kedves volt, akkor az a lényeg.
márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#12 na meg azt se felejtsük el hogy legalább nem akkor fog szólni a vendég amikor már másik asztallal foglalkozol szóval kedves volt de inkább előrelátó
márc. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#13 Igen, egyetértek.
márc. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem volt udvariatlan, tökéletesen jogos és udvarias volt a kérdése.
márc. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!