Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A fiatalabb korosztályhoz (25...

A fiatalabb korosztályhoz (25 alatt főleg). Ti elvárjátok majd a fiatalabbaktól a jövőben, hogy magázzanak titeket?

Figyelt kérdés
Vajon el fog tűnni ez a szokás a jövőben?

márc. 23. 18:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
18 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Remélem nem leszek öreg így nem, nem várom el
márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Engem a 6 honapos fiam is már magáz.

Ez alapvető.

márc. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Én már 40 feletti vagyok, de én sem várom el. Zavarba is jövök tőle. Remélem, hogy még az én életemben eltűnik a magázódás. Sőt, biztos vagyok benne, hogy így lesz.
márc. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Mindig kölcsönösen szoktam magázódni.
márc. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szégyen elvárni az életkor miatt a magázás
márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Engem magázásra neveltek, sok hasznát nem vettem, mert eddig 99%-ban visszautasították, a maradékban pedig hamarabb véget ért a "beszélgetés" mint, hogy ez számítson. Én nem várom majd el, sőt igazából a megszűnése le egyszerűsítené a kommunikációt oda, ahol lennie kéne.
márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Szerintem ez a magázás dolog hülyeség. Tegezve is ugyanúgy meglehet adni másnak a tiszteletet.
ápr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

1) Fogja szerintem iróniát érteni mindenki:



Bicikli uton talizol 1 idős hölggyel aki ellötted totyog, így nem tudsz haladni szóvá teszed: Melyik hangzik szebben.


-kotrodjon aréb nyanya! Ne állja el az útat. Ennyire vakegér nem veszi észre hogy ez bicikli út és nem a gyalogosokat van fent tartva?


Vagy az


Ha nem láttad volna ez bicikli út amin szeretnének az emberek biciklivel gyorsabban haladni. Megkérlek használd a kijelölt gyalog utat és ne ezt amin jársz.



2)Szakmám is olyan alapból emberek többségével tegezödők. Idősek közt is egyre több megengedi. Ha fiatalabbal találkozok alapból elvárom tegezen az illető és ez szerintem meg fog maradni míg élek 38 vagyok.

ápr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

8.

A kiszolgáltatott ember önként úgy tesz, ahogy a "szakmája szerint" vele foglalkozóról gondolja, hogy elvárja tőle. Félelemből.


Rendőrnek-orvosnak-ápoló-gondozónőnek-stb. kedvére akar mindenki tenni, hogy ne legyen problémája véletlenül sem.


És ezt gyakran kihasználják az ilyen pozicióban lévők, ahogy írja is, hogy "alapból elvárom, hogy tegezzen az illető".

Azaz NEM hagy választást a fiatalabbnak sem. Azonos neműnek- különböző neműnek, arról szó sincs.

ápr. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én lassan 25 vagyok, és szeretem, ha magáznak, mert eléggé gyerekesnek érzem magam, és ettől kicsit nő az önbizalmam. Ha magáznak, úgy érzem, többre vagyok képes és jobban tisztelnek.


Viszont, ha egy tőlem idősebb vagy nálam rangban felettem álló ember (pl. tanár a tanár-diák helyzetben) kéri, hogy tegezzem, nehezemre esik. Furcsának és nem illőnek érzem, hogy tegeznek kelljen. Ezért történt meg, hogy nálam 2-3 évvel idősebb embert magáztam. Nekem így kényelmes. Másnak máshogy, de nekem így. Volt már, hogy kérték, hogy tegezzem, és mindig mikor megtettem, úgy éreztem, hogy valami nincs rendjén, hisz nem vagyok én neki a barátja.

ápr. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!