Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A fiatalabb korosztályhoz (25...

A fiatalabb korosztályhoz (25 alatt főleg). Ti elvárjátok majd a fiatalabbaktól a jövőben, hogy magázzanak titeket?

Figyelt kérdés
Vajon el fog tűnni ez a szokás a jövőben?

márc. 23. 18:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%

10

és milyen igaza van!

Még a 80-as években is akkor számított valaki nagylánynak, vagy fiatalembernek, amikortól a tanárai magázni kezdték.

És abban is, amikor arról ír, hogy milyen kellemetlen az ún. rendőrpertu, amikor a felül álló tegezi a kiszolgáltatottat. Hogy mondhatna nemet a diák a tanárjának? Sehogy.

ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Az a baj, hogy felborulóban van a rend, ami bizonytalanná teszi a beszélőt. Manapság sose lehet biztosan tudni, melyik a helyes választás.

Udövel szerintem el fog tűnni s magázódás (én nem is bánom), de pillanatnyilag az a legrosszabb, hogy minden bizonytalan. Főleg annak a korosztálynak, aki gyerekként még megtanulta a magázódás illemét, és most feszélyezi, hogy a berögződött szokásaival ellentétesen viselkedjen.

ápr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

12

A választás a szabadság, ha már nem lesz választás, az a diktatúra. A kötelezőség, főleg, ha még "önkéntes" is lesz. mint a kommunista szombat.

És akkor cenzúrázni, átirni kell majd minden irodalmat, amiben a magázás szerepel. Vagy tiltólistára tenni. Meg rejtegetni, ha valaki nem szolgáltatta be időben.


Az elbutulás amúgy is folyik. Kínai mintára bevezethetjük, hogy ne legyen múlt vagy jövő idő, ne legyen feltételes mód, csak kijelentő.

A "megrögzött szokással ellentétben már amúgy sem beszélünk összefüggő értelmes mondatokban, hanem csak szavakkal, mint az sms-ben.


A RENDet helyre kell állítani, hiszen olyan egyszerű, mint az egyszeregy.

ápr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Ugyan dehogy kell átírni az irodalmat! Ez a folyamat amúgy is lassú. A nyelveknek pedig tulajdonsága az állandó változás. Nem is tudunk tenni ellene. Mindenki dolga egyszerűbb lesz a tegezéssel, ami nem baj. Igen, kissé szegényebb lesz a nyelv, de mégis megéri, szerintem.

Az igeidők pedig nem fognak eltűnni, nem tudom, ezt honnan veszed.

Ami engem sokkal jobban zavar, az az angol nyelv terjedése. Úgy értem, amikor a magyar beszédbe helyeznek bele angol szavakat, melyeknek teljesen hétköznapi magyar megfelelői is vannak. Vagy, mikor magyar fiatalok kijelentik, hogy ők jobban szeretnek angolul beszélni, mint magyarul.

ápr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14

Ha "kissé szegényebb lesz a nyelv", akkor MIÉRT éri-érné meg?


Miért lesz "egyszerűbb" a tegezéssel? Ez nem igaz. Csak akkor lenne igaz, ha mindenki egynemű, egykorú és egyenlő beosztású lenne/lehetne.


Tudunk ellene tenni. Mint ahogy ÉRTE is tettek-tesznek. Csak el kell kerülni a tegezős- tegeződős helyeket (mint pl. az ikea), és maradjanak maguknak, igényes ember ne költse ott a pénzt.

Az iskolákban a tanárok is tudnak a tegezés ellen tenni, mint ahogy a nagy barátkozás színlelése okán néhány évtizede haverkodásból elkezdtek tegeződni a diákokkal. Persze a kevésbé jó tanárok.

ápr. 29. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Ha ennyire mellette vagy a használatának, azt is meg tudod mondani, hogyan, miért alakult ki? Csak kíváncsiságból kérdezem.
ápr. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16

Utána tud nézni maga is. Van, ahol ma is kizárólag tegező forma van, természetesen, hiszen egyféle a nép, nincs többféle egymástól gyökeresen eltérő népesség. Egy a származás, egy az államvallás. Egy a megkövetelt viselkedési forma.

A jövőben is csak akkor lesz indokolt az egyforma érintkezési forma, amikor/ha hasonló egyen-kommunizmus falanszter állapotot hoznak létre.

ápr. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!