Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fényképezés temetésen? Mit...

Fényképezés temetésen? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam egy temetésen, ahol végig fotózták a ceremóniát. Kicsit ledöbbentem. Nekem eszembe se jutna, hogy egy közeli hozzátartozómra így akarjak emlékezni, visszagondolni, hogy a temetését megörökítsem.

Nektek mi a véleményetek erről?


2010. dec. 23. 12:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Az 50-es 60-as években divat volt fényképezni temetésen.Jo lehet,hogy a ,,divat,, szo hulyén hangzik,de szokás volt.Kérdezzétek meg a nagymamákat vagy dédiket.
2010. dec. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint én elég bizarrnak érzem ezt. Mikor nagymamám temetésén fotóztak, kissé kiakadtam azon is. Én biztos nem örülnék, ha az én temetésemen tennék ezt. :( De hát ízlések és pofonok, biztos van olyan, aki nem ütközik meg ezen. Végül is érthető, ha úgy fogják fel, hogy ez is egy megörökítendő családi esemény.
2010. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kicsit furcsa, de nalunk mindig fenykepeznek...A mi csaladunkban mindig a nagybatyam "feladata" ez...Csak 5 temetesen voltam eddig, ebbol 4 csaladtag es mindegyik faluban volt...Az az igazi parasztos falu, szoval nem varosszeru falu, es mindegyiknel fenykepeztunk.
2011. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos több temetésen is voltam már (a legközelebbi rokonokén is...)


Én is csináltam pár képet, de azután mikor már mindenki elment, és csak a legszűkebb család maradt ott. Én a koszorúkat fényképeztem le, nem tudom miért. Szokás.


De még 1980-ben (mikor én még nem is éltem) a nagypapám meghalt. És a család hivatalos fényképészt hívott. Mai napig megvannak a képek, egy fekete albumba beleragasztva. Hát nekem megdöbbentőek ezek a képek. Rajta van a nagyim, apum, a rokonok ahogy sírnak, a koporsó, a ravatalozó...Nekem ez kicsit sokkk.

2011. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!