Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jogosan "rasszista" (értsd:...

Jogosan "rasszista" (értsd: fél, irtózik) a magyar ember?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy fényes nappal nem lehet elmenni a főutcán egy fiatal lánynak, (akin egyszerű nadrág és blúz vagy dzseki van, nem is kihívó öltözet) három cigány srác mellett, mert biztos letapizzák, vagy, ordibálják bele az arcodba, hogy "Mit bámulsz??" miközben rájuk se nézel, vagy az utca túloldaláról átordibálnak, pedig nem is ismernek, a kis cigány gyerek 7 évesen egy bottal rávág a lábadra, hogy "aggyá" neki cigit, 3 cigány lány fényes nappal a főutcán végig sétálva ordítozik és beleköt az emberekbe, amikor átmész a parkon két három cigány gyerek leöntöz sörrel stb stb stb stb --> befejezve a kérdést: Miért van az, hogy ilyen dolgok után a cigányok teljesen fel vannak háborodva, hogy sok magyar gyűlöli őket. Elfogadjuk, hogy vannak rendes cigány emberek, az oké, nem ők az alantas lények, de elsősorban akkor is gané fajta háborog. Leöntöznek sörrel utána ők vannak a legjobban megsértődve, ha valaki le büdös cigányozza őket....

Ti mit gondoltok erről?


2011. jan. 21. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Ez mind veled történt? :O 26 évesen én még nem éltem át ennyi atrocitást.

Egyébként a rasszizmus egyben általánosítás is. Én nem egy egész fajt utálok, ha utálok, hanem csak azt, aki beleköp a levesembe.

Szóval magam nem tartom rasszistának, ettől függetlenül ha látok egy kukázó cigányt, akkor adott esetben elhagyja a szám degradáló jelző. :) Szerintem már bennünk van alapból a romák felé érzett gyűlölet.


A kimondott rasszistáknak meg a talpukra kellene állni. Nem nézni mikor a buszon elveszik egy 14 éves gyerek telefonját, hanem odamenni és segíteni (ha vannak fizikai adottságok persze).

2011. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan. Rengeteg cigányt ismerek, ebből egy aránylag normális (értsd: nem lop, nem kötekedik, nem verekszik... de tény, hogy nincs rendbe vele valami), és egy pedig nagyon rendes, kedves és értelmiségi.

Az összes többi a tipikus tolvaj, putris, késelős cigány.

2011. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Engem még sosem ért atrocitás cigány részéről, pedig Debrecenben élek. Ezzel nem védeni akarom őket, én sem vagyok naiv, csak azt kifejezni ezzel, hogy ennyit az általánosításról...
2011. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

11:32-es vagyok.


No igen. Egyre több magyaron veszem észre, hogy úgy viselkednek mint a cigányok (sőt, néha még rosszabbul). Ez a szörnyű, nem a cigány illeszkedik be a magyarok közé, hanem a magyar veszi fel az ő viselkedésüket...

2011. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát először is költözz el onnan, ha ilyen élményeid vannak nap mint nap. Itt nem az a baj, h utáljuk a cigányokat, hanem azzal, h átestünk a ló túloldalára. Próbáljuk asszimilálni őket, de vhogy nem sikerül. A cigányoknak ilyen mentalitásuk van, ezt el kell fogadni. És mint mondtam, már átestünk a ló túloldalára és mi vunk a közellenség, ha nem tetszésünket nyilvánítjuk. Jaj szegény cigány így szegény cigány úgy. Nem minden cigány phaszkalap, de én azt mondom a vér nem válik vízzé. Én is ismerek cigányokat, de barátok nem leszünk soha. És lehet dobálózni a rasszista szavakkal, de nagyon nagy ívben xarok rá. Ez tény. Aki azon a véleményen van, h jaj szegény cigány, az saját magának hazudik és becsapja önmagát. A cigányoknál erős a csoportidentitás, ami a magyaroknak már enyhén szólva is nulla. A probléma mindenesetre velünk van, nem velük. Mi tudnánk féken tartani, vagy legalább is kellene. De ez van sajnos. Ha arra kerül a sor, akkor a cigánynak több szava van, mint egy magyarnak. Mert ő kisebbségi, őt védeni kell a csúnya rasszistáktól. De az éremnek 2 oldala van, nem csak az egyik fél a hibás minden esetben, de azt kimerem jelenteni, h többnyire ők. És igen, ha egy cigány utálja a magyarokat az épp olyan rasszista megnyilvánulás, mintha fordítva lenne. A rasszizmus egyes emberi fajtákat hátrányosan megkülönböztető jelenség. Ez épp úgy érvényes a színe sbőrűekre is, mint a fehérekre. Szal nekem ez a véleményem :D
2011. jan. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ebből 4nél jelen voltam, egyet egy barátom mesélte, egy másikat pedig a párom. Érdekes, hogy vannak emberek akikkel nem történtek ilyenek. Pedig elhihetitek nem mi provokáltuk ki ezeket. Ha így lenne, most nem lenne értelme ide írnom. A rasszista szót azért raktam idézőjelbe, mert Elsősorban úgy értem, hogy: az ember átmegy az út túloldalára, ha egy cigány csapat jön vele szemben, nem szivesen barátkozik vele össze mondjuk egy szórakozóhelyen (legyen az diszkó, vagy a kedvenc presszónk), ilyesmi.

ezek persze nem nap mint nap történnek, akkor már tényleg elköltöztünk volna.

2011. jan. 21. 12:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Érdekes vagy sem, velem mégsem történtek ilyenek. Sőt, a nálunk lakó cigányok dolgoznak és - kapaszkodj meg -, az egyik egyetemre is járt, azóta elköltözött valahova, ahol munkát talált. Tök normálisak, semmi konfrontációnk nem volt még, pedig én is lány vagyok, és már nemegyszer jöttem velük teljesen egyedül egy utcában sötét hajnalban.

Volt egy cigány osztálytársam is, nagyon jó tanuló. Ha nem látnád, meg sem mondanád, hogy az.

2011. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem szulet rasszistanak, hanem a szemelyes tapasztalatbol indul ki, altalanosit egy-egy csoportot.
2011. jan. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A 90%-kal tényleg nem lehet kijönni!hiába vannak pozitiv példák, a többségükkel nem lehet jóban lenni!Nekem is szóltak már be cigányok jó párszor.....magyarok csak egyszer...
2011. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nincs túl sok tapasztalatom cigányokkal szerencsére. Elmondom, mit láttam eddig:


-rendes cigányt: volt pl. egy osztálytársam, nem volt egy mintagyerek, de én azért a normális kategóriába sorolnám. Semmi bajom nem volt vele.

Láttam ezenkívül olyat, aki nem volt bűnöző vagy ilyesmi, de elég idegesítő volt.


-cigányzenészt


-olyanfajta cigányt, akire a kérdés vonatkozik. Konkrétan arról van szó, hogy engem is kiraboltak utcán. Egyébként végül jól jöttem ki belőle és nem jött össze nekik, de nem ez a lényeg.


A lényeg az, hogy szerintem magától nem alakul ki rasszizmus. Legalábbis épeszű embernél nem (Hitler például nem volt az). Az a baj, hogy nekem se lenne velük semmi bajom, de aránytalanul sok köztük a visszataszítóan és tolakodóan viselkedő, igénytelen és agresszív ember. (most szépen fogalmaztam meg azt, amit más egyszerűen úg mondana: "mind szemétláda". Direkt nem írtam azt, hogy mind olyan lenne). Ezeket a tulajdonságokat utálom, akár cigány az illető, akár nem. A gond ott van, hogy nagyon úgy tűnik sajnos, és nem csak nekem, hogy a cigányoknak tényleg ez a "vérükben van". Ezt remekül bizonyítja a következő sztori: feljön Pestre a 12 éves kis szaros, akit én csak "150 centi erőszak"nak hívok, és az utcán a rokonaival rabol, beszólogat és késel. Majd, amikor a riporterek kimennek Romániába, hogy felkeressék a szüleit és rokonait, a riportert kirabolják a kamera és így az ország szeme láttára és majdnem ő is ott marad.

Ezenkívül az utcán is sok cigány fosztogat és késel, jóval nagyobb arányban, mint a nem cigányok, amivel a saját hírnevüknek ismét ártanak.


Egyszóval ők maguknak okozzák az utálatot. Sajnálom azokat, akik kivételek, de szerintem aki tesz érte, hogy lássák, hogy ő normális, azt mindenki elfogadja.

2011. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!