Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Meddig lehet tűrni a szomszéd...

Meddig lehet tűrni a szomszéd kutya kibírhatatlan egésznapos ugatását? Már szóltunk párszor, hogy legalább az 1 éves gyermekünk tudjon napközben aludni, de nem igazán érdekli őket.

Figyelt kérdés
Közvetlen a házunk mellé van lecsukva a kutyájuk,így minden ugatása elég hangos,idegesítő.
2011. máj. 8. 15:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%

A mi kutyáink is sokat ugatnak éjjel csak úgy, viszont az biztos hogy letörném a kezeit a szomszédnak, ha bántaná a kutyáimat, mert mindennél jobban szeretem őket! Volt már rá panasz nálunk is, elfogadtuk, próbáljuk lefárasztani őket napközben, ha ugatnak éjszaka, rájuk szólni, hogy hagyják abba, de azt kéne megérteni, hogy kutyák, és a kutyák ugatással járnak, nem lehet azt mondani nekik, hogy most légyszi 4 órára fogd be a szádat, utána ugatsz amennyit akarsz. Én és a másik szomszéd is baromi jól alszunk a kutyáinktól, pedig értelemszerűen ha ugatnak, azt az én ablakom alatt teszik. Én örömmel fogadtam azt, hogy a szomszéd átjött, és normálisan elmondta a problémáját, nem rögtön megmérgezte a kutyákat. Mit érne el vele a kérdező szerintetek? Egyrészt iszonyat rossz szomszédi viszonyt, másrészt jönne egy másik kutya, ami lehet még többet ugat...

Lehet önkormányzathoz fordulni, mert már kb az is rendeletbe van foglalva, hogy egy nap mennyit ugathat egy kutya, de ha tényleg annyira idegesítő, én a helyetekben átmennék, és megkérném, hogy a kutyát zárják máshova, fárasszák le napközben, vagy bármi, de nem szeretnél az önkormányzathoz fordulni, amiért a család nem tud pihenni a kutyájuk miatt. Nekem is pici gyerekeim vannak, nyugodtan mászkálhatok mellettük, mehet a tv, ugathatnak a kutyák, így is nagyon jót alszanak, elég jól tudnak alkalmazkodni.

2011. máj. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%
Biztos azért ugatnak, mert zavarja ôket a nonstop gyereksírás, bôgicsélés, hehe
2011. máj. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
32%

ne haragudj, kedves kérdező, de én a bezárt kutyát jobban sajnálom, mint Titeket! a világban vannak zajok, egy 1 éves gyereknek hozzá kell ehhez is szokni (erre kérlek ne írj olyasmit, hogy majd megtudom, ha gyerekem lesz...)

én elhiszem, hogy idegesítő a hosszas ugatás, de az is, amikor a szomszédoknak "lábujjhegyen kell járni", mert valahol gyerek van.

2011. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzői hatáskör, ez birtokháborítás. A folyamatos ugatás nem természetes. Vagy rosszul tartja azt a szerencsétlen állatot, vagy beteg az állat. Bejelentést teszel írásban a jegyzőnél, és ő rá tudja szorítani ennek az állapotnak a megszüntetésére.
2011. dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!