Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan fontos, hogy egy...

Miért olyan fontos, hogy egy párkapcsolatban a férfi magasabb legyen a nőnél?

Figyelt kérdés

Furcsállom, mikor olvasok olyan kérdéseket, ahol lányok azon aggódnak, túl magasak, kevés a "hozzájuk illő" pasi, meg szintén hasonló kijelentések, hogy a "magas férfiak az alacsony nőket szeretik, jaj, akkor nem marad ideális méretű..".

Ez most tényleg olyan fontos? A férfiakat frusztrálja a náluk magasabb nő, a nőket meg a náluk alacsonyabb férfi?


2011. jún. 6. 20:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos úgy sem tudhatod senkire sem rábeszélni, hogy na most a magasabb lányok szeressék a velük egy magas vagy tőlük alacsonyabb srácokat. Ha nem fogja magát jól érezni velük, akkor hiába minden, neki magas csávó kell. ÉS ez így van rendjén. Magunk kéne eldönteni, hogy mit szeretnék és mit nem. Én 162 centi vagyok és nem érzem magam túl jól a nagyon magas srácokkal, maximum 176 cm-ig még ok. Én még olyat is hallottam, hogy a srác alacsony de cikinek érzi meg lenézi a nála alacsonyabb lányokat és ő mindenképpen magas lányt szeretne..Ilyen is van.

Ez talán biológiailag és belénk van kódolva, hogy milyet szeretünk.

2011. jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ilyen sok válasz érkezett!:-)


Én is magas nő vagyok (174 cm), és valamiért többnyire velem egymagas vagy alacsonyabb barátom volt. Egyikbe én voltam belezúgva, a másik udvarolt és utána szerettem bele.. és valahogy sosem fordult meg a fejemben, hogy ez akadály volna.


Szóval az a gond, hogy az ember nem érzi nőnek magát mellette, nem tud felnézni rá, meg nem érzi magát biztonságban. Szerintem ezek a dolgok nem a magasságon múlnak, legalábbis én el tudok képzelni egy langaléta fiatalembert is, akiben semmi férfierő, kisugárzás nincs, és nem érezném magam biztonságban mellette.


Köszönöm a válaszokat, érdekel mindenki véleménye! (Kedves utolsó, nem meggyőzni akarok senkit, csak kíváncsi vagyok ki mit gondol.)

2011. jún. 6. 21:26
 13/17 anonim ***** válasza:

A Wikipédia nemi szelekció cikkjéből másolok:

"A fentieken túl sikeresebb az a férfi, aki magasabb és szociálisan dominánsabb. A dominancia nem agresszivitást jelent, hanem elismert vezető helyet valamilyen közösségen, szubcsoporton belül. (Ezt Henry Kissinger, az Egyesült Államok volt külügyminisztere így fogalmazta meg: „A hatalom a legjobb szerelmi ajzószer”,[23] utalva arra, hogy a magasabb hatalmi pozícióban levő férfiak sikeresebbek a nők között.) Ez utóbbiak ui. a nők szemében azt jelentik, hogy párjuk testi erejével, rátermettségével és kapcsolatrendszerével képes lesz eltartani és megvédeni őt, valamint gyermekeit."

Szóval igen. Én mondjuk 160-165 centi között vagyok valahol, szóval nálam ez nem gond.

2011. jún. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ez alapvetően külsőség, de mivel egyik kapcsolat sem azzal indul, hogy nosza, tárjuk ki a lelkünket, hátha összeillünk, azért nem elhanyagolható.


Az én életemben ez soha nem volt központi probléma (148 cm magas lány vagyok), mert aki nálam alacsonyabb férfi, az már törpenövésű, csókolózni mindig felállhatok egy padra, és amúgy is ágyban elveszik...

Aztán 186 cm magas párom elmagyarázta, hogy ő (és szerinte a legtöbb férfi így van ezzel) sose tudott volna egy nála magasabb vagy ugyanolyan magas lányra partnerként nézni. Állítólag folyamtosan anyuci picike fiának érezné magát. Ez egyébként úgy került szóba, hogy egyszer felálltam egy korlátra, és onnan csipkelődtem vele, hogy haha, ki a pici. És szépen, komolyan megkért, hogy másszak már le, mert nagyon bántja az önérzetét, hogy felfelé kell rám néznie. Szóval ez nem csak lányoknál probléma.

2011. jún. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mit gondoltok, elit katonai egységeknél miért volt előfeltétel a magas termet ?
2011. jún. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

23:00, szerintem itt azért a párodnál "gondok" vannak, ha még akkor is elkomolyodik, ha fölmászol valamire és úgy nézel le rá. Nem véletlenül választott magához képest ennyire pici lányt, mint te vagy.


Persze, mindenki akkora magasággú pasira/csajra bukik, aki neki tetszik, de azért feltételezem, hogy ott van valamiféle "pszichológiai csavar", akinek kifejezetten előírás, hogy x cm-el alacsonyabb/magasabb pár kell. Persze, nem a "lélek kitárulkozásával" kezdődik egy kapcsolat, de ha most egy szimpatikus ember közeledik feléd, akinek egyetlen hibája, hogy nem a berögzült, elvárt magasságot produkálja, akkor elhajtod?

2011. jún. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
73%

szerintem a nők többsége így van programozva.

nem hinném, h ez belénknevelt baromság. ha megnézed, akkor mindig azok a férfiak sikeresebbek, akik jó külsővel, klasszikus férfias jegyekkel bírnak.


175cm magas vagyok, el nem tudnám képzelni magam komolyabban egy nálam alacsonyabb sráccal. volt már, h kavartam velem egymagas, vagy alacsonyabb fiúval, de úgy éreztem magam, mintha a kisfiam lenne.

egyébként szerintem a legtöbb férfit frusztrál, ha a nőjük magasabb náluk. nekik igényük van a dominanciára. és ez nem társadalmi konvenció, hanem ősi beidegződés.

2011. jún. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!