Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a helyzetekről?

Figyelt kérdés
Többször jártam úgy, hogy reggel ültem be a kocsiba és lent a munkások bámultak mint a barmok és szövegeltek, hogy biztos az apja kocsija...máskor meg 20 éves srácok, hogy biztos céges kocsi, biztos nem az ővé stb...Mi ez a leértékelés, ha nem is ismernek...én mindenért megküzdöttem az életben.
2011. júl. 14. 10:51
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Igazad lehet utolsó, de ilyesmin nem tudom hogy lehet változtatni, ezen a büntudaton, vagy nevezzük akárminek...félelem...
2011. júl. 20. 21:05
 22/27 pelgrim ***** válasza:

„Igazad lehet utolsó, de ilyesmin nem tudom hogy lehet változtatni, ezen a bűntudaton, vagy nevezzük akárminek...félelem...”


Lehet ezen váltóztatni; a „bűntudat” ami által te olyan láthatatlan jeleket küldesz ki, melyekre ezek az emberel ilyen módon reagálnak alaptalan.


Ha vallásos keresztény vagy, vedd akkor tudomásul, hogy te Isten tökéletes ötlete vagy, éppen úgy mint ezek az emberek, a különbség köztetek csak annyi, hogy te jogot tartasz Isten adományaira, míg ők csak ábrándoznak felőle, de még nem sikerült nekik kiemelkedni a sikertelenség tudatából.


Légy hálás, hogy te Isten bőségét hozhatod kifejezésre ezzel közelebb jutsz a számodra elrendelt isteni ötlethez, és segítesz azokon a szerencsétlen embereken is, akik így viselkednek veled szemben, mert látni, érezni fogják a változást. Te pedig tudni fogod, hogy Isten az aki veled van, mert Istennek tetsző az ember jóléte.


Ha megtudsz győződni e dolgok felől, akkor az a halvány valami, amit én itt bűntudatnak neveztem, el fog tűnni, ezek az emberek tisztelni fognak és igyekeznek példádat követni.

2011. júl. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vallásos.Érdekes módon én nem szoktam kötekedni bármilyen kisugárzású emberrel se.Nem foglalkozok még ollyannal se akin látszik hogy balfácán, általában segiteni próbálok vagy nem itélkezni....
2011. júl. 21. 13:40
 24/27 A kérdező kommentje:
De az a gondolat jár bennem fel és alá, hogy mi lenne ha egyszerüen visszaszólnák legtöbb ilyen támadás alkalmával...Több ellenséget szereznék magamnak? Rájönnének hogy nem vagyok nyuszi, van kiállásom? Bosszút gerjesztenék? Azután nem lenne merszük beszólni?
2011. júl. 21. 14:00
 25/27 pelgrim ***** válasza:

Ahhoz amit korábban leírtam nem feltétlen szükséges, hogy vallásos legyél, az működik anélkül is, csak éppen a vallásos fogalmak a legalkalmasabbak, mert közismertek, és találó jellegük révén könnyebben elérik tudatunkat.


„Érdekes módon én nem szoktam kötekedni bármilyen kisugárzású emberrel se.”


Ez egy nagyon jó beállítottság, de hát nem mások, hanem a te kisugárzásod az, amelyet váltóztatni kellene. Lehet, hogy nem szerzel több ellenséget, ha egyszerűen, barátságosan de találóan visszaszólsz. Ha ezt higgadtan némi indulatosság nélkül megtudod tenni, akkor nyert ügyed van. Anélkül ha meg is szűnnek a tünetek, a probléma oka megmarad, és ha az akinek válaszolsz nem is folytatja, lesz helyében valaki más.

2011. júl. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Hát valahogy nincs kiút..én nem tudok olyan találó frappáns beszólásokat produkálni.Ebben az országban, egyre jobban süllyed a szint.Nagyon sok neveletlen van, tanulatlan...reggeltől estig csak azt hallod a szájukból, hogy ez a fogyatékos, az a balf.sz...Persze a legtöbb ismerösöm ilyesmiről nem panaszkodik, mert őket nem zavarja az hogy más akár idi*tának is tartja, nem hallják meg azt se ha esetleg valaki lek*rvaany..zza az utcán...én viszont mindig mindent meg kell halljak, ez az én átkom és ezzel viszem magam a sirba vagy a diliházba.
2011. júl. 21. 22:20
 27/27 pelgrim ***** válasza:

„én viszont mindig mindent meg kell halljak, ez az én átkom és ezzel viszem magam a sírba vagy a diliházba.”


Ne hagyd, hogy mások neveletlensége megzavarja lelki nyugalmadat, hogy azok fogyatékosságai irányítsák életedet! Még egyszer hangsúlyozom, hogy mások kisebbségi érzése nem a te hibád, de te megakadályozhatod, hogy ők azt rád kivetítsék. Nincs olyan „átok” ami erejét nem veszthetné, amit nem lehetne eltávolítani.


Az emberek viselkedésén te nem tudsz váltóztatni, legalábbis nem közvetlen; idővel, ha látják rajtad a változást, akkor ők is változni fognak. Megértem a helyzetedet, valamikor régen én is hasonló dolgokkal küzdöttem. Nem voltam sikeres mint te, ellenkezőleg, bármibe is kezdtem, mindig volt valaki a közelben, aki ugyanazt sokkal jobban tette. Úgy én a másik kategóriához tartóztam, azokhoz akik kisebbségi érzéssel küzdenek, akiket némely sikeresebbek lenéznek. Ezt még az is tetőzte, hogy voltak nálam szerencsétlenebbek is, akiket én néztem le – amiért még ma is szégyenkezem.


Akkor jött a megváltó belátás: hiszen ezek az emberek semmivel se különböznek tőlem, lehetnek sikeresebbek, vagy szerencsétlenebbek, mi mindannyian Isten tökéletes ötletei vagyunk. A különbség csak az, hogy nem mindenki valósította meg egyenlő mértékben a neki elrendelt tökéletes isteni ötletet.


E belátás után lassan kezdődött váltózni a helyzet, egy bizonyos lelki erőre tettem szert. Ma csak ritkán fordul elő, hogy valami megzavarná lelkem nyugalmát.


A kutatás a vallások igazságai után sokat segített nekem. Most kérlek ne gondold, hogy téríteni akarok, hiszen én magam se vagyok vallásos a szokásos értelemben, nem járok semmiféle gyülekezetre, de hiszem hogy létezik valami, amit röviden Istennek nevezünk, nem egy hatalmas valaki, hanem egy bölcsesség, szeretet, és hatalom kimeríthetetlen forrása bennünk, melyhez nekünk korlátlan hozzáférhetőségünk van. Ezt a hozzáférhetőséget csak a saját érdeklődésünk irányítja.


Még egyszer: Nincs olyan „átok” ami erejét nem veszthetné, amit nem lehetne eltávolítani. Az említett forráshoz bármikor fordulhatsz segítségért, csak azt kell tudnod, hogy az ott van benned.

2011. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!