Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Én egy 12 éves gyerek vagyok....

Én egy 12 éves gyerek vagyok. Van nálunk egy vendég apukám barátja. Ez most hogyvan?

Figyelt kérdés

Általában úgy hívom apámat hogy "Fater" és most itt ültünk az asztalnál, megszólitottam hogy Fater bla bla bla... és rámszólt hogy ne mondjam ezt mert ez olyan mintha nem tisztelném apámat meg stb... (pedig tisztelem) asztmonta hogy őt ezt idegesiti és zavarja .



Jogosan szolt rám?


2011. szept. 24. 22:02
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
55%

Engem nem zavar majd, ha a fiam faternak szólít. Már csak azért sem, mert ezzel mutatja, hogy az apja mellett a barátjának, haverjának is tekint. Amolyan, közvetlen apa-fiú kapcsolat. Attól, hogy faternak hívja, nem feltétlen nem tiszteli, szimplán lazább a 2 fél.


A vendégnek meg lehet böki a csőrét, de attól még ne szóljon bele. Ha az apukád (faterod:P) nem zavarja, akkor az ő véleménye sem érdekel senkit. De azért kérdezd meg apukád, hogy biztos nem baj-e, hogy faternak hívod. Ha azt mondja "nem", akkor tárgytalan.

2011. szept. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
73%
Akkor se értem miért kell ezen kiakadni...
2011. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
83%
én szájba törölném a fiam ha faterozna vagy muterozna
2011. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
73%
hívd öreg rókának
2011. okt. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar majd, ha a fiam faternak szólít. Már csak azért sem, mert ezzel mutatja, hogy az apja mellett a barátjának, haverjának is tekint. Amolyan, közvetlen apa-fiú kapcsolat. Attól, hogy faternak hívja, nem feltétlen nem tiszteli, szimplán lazább a 2 fél.


A vendégnek meg lehet böki a csőrét, de attól még ne szóljon bele. Ha az apukád (faterod:P) nem zavarja, akkor az ő véleménye sem érdekel senkit. De azért kérdezd meg apukád, hogy biztos nem baj-e, hogy faternak hívod. Ha azt mondja "nem", akkor tárgytalan.

2011. okt. 16. 13:47
 26/33 anonim ***** válasza:
77%
Egy idegen nem jogosan szólt rád. Ha zavarta, apukádnak kellett volna szólnia négyszemközt, azt is tapintatosan. Az én fiam is muternak hív, de inkább vicces hangsúllyal. És ha komoly baja van, rögtön anya vagyok. Beszéld meg apukáddal, ne neked legyen lelkifurkád!
2011. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 mus musculus ***** válasza:
67%
Most ez miért lenne baj? Faterodat(:D) nem zavarja, te is így szoktad meg, akkor meg? Egy idegennek nincs beleszólása.
2011. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
73%

szerintem gusztustalan egy megszólítás..

nem muszáj édesapucikácskámnak hívni,de azért ne már,Fater?!

2011. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 fotucsok válasza:
Szerintem egy vendégnek nincs joga beleszólni, és téged "nevelni". Annak ellenére én nem örülnék neki, ha a kisfiam muterozna... bár még csak 2,5 éves :))))
2011. okt. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
szerintem biztos zavarta hogy így szólítod emg vendég előtt. mert gondolom lekezelőnek érezte a megszólításodat h nem mltattad az apa szóra. am nemtudom ha ngem muternak hívna a gyerekem nemhiszem h zavarna...
2011. nov. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!