Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hány éves kortól mernétek egy...

Dobó kacsa kérdése:

Hány éves kortól mernétek egy gyerek kezébeb adni a Bibliát?

Figyelt kérdés
(a sok háború, gyilkolás és megkövezés nem épp gyereknek való)
2010. jan. 24. 17:48
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
85%
Rövidített, képes Bibliát ajánlok, amiből te olvasol fel a gyereknek. Ő nézegetheti, te meg kiválaszthatod azokat a részeket, amiket jó szívvel mesélnél neki.
2010. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
81%

nekem ovis koromban is volt gyerek bibliám

a rendes igazit a kezébe adhatod úgyse ért belőle semmit olyan nehéz a nyelvezete

2010. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
48%
Én már óvodás koromban is olvastam,plusz az képes Biblia volt, nem finomkodták el benne a jeleneteket. Nem kell aggódni, nem a Biblia miatt lesz a gyerek agresszív vadállat, hanem a sok idióta mese miatt (pl. Inuyasha)
2010. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
59%

Én a felnőtt Bibliát még most sem értem. De nekünk is volt szép képes, az még most is tetszik :))

24/L

2010. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 17:57-es!

El kéne gondolkodni, hogy ezek a mesék miért 12-16 éven aluliaknak nem ajánlott besorolásúak.

Amúgy gyerek-Biblia már egészen kicsi kortól. "Felnőtt" Biblia, amikor már elég nagy ahhoz, hogy el tudja olvasni és egyáltalán megértse. Tehát kb. 10 éves kortól.


L

2010. jan. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
46%
Kedves 18:03-mas, a gyerek lekakálja hogy milyen besorolású. Ha mese akkor nézi. Verekednek és embert ölnek benne? Még jobb. Tiltani semmi értelme, annál inkább meg akarja nézni majd. A Bibliával csak jól jár :)))
2010. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is kiskoromóta olvasom/olvasták. Nekünk gyerekbibliánk volt, sok képpel, és a szép mesék és történetek voltak benne, én nagyon szerettem. Szóval, először kezdjétek a gyerekbibliával, majd, ha érettebb lesz, akkor szerintem ő fogja kérdni a "felnőtt" bibliát. :)
2010. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
46%

"hagyjátok hozzám jönni a kisgyermekeket, ne próbáljátok gátolni őket" márk 10:13-

szerinted?

2010. jan. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
96%
A régi mesék sem kevésbé durvák, mégsem esett tőlük bajunk.
2010. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

valamiért mindenki azt hiszi, hogy a mesék a kicsiknek valók... pedig animeok azok pont nem.

De magyar mesék is vannak, amelyeket gyermek meg se ért, sőt, még a legtöbb felnőtt sem.

2010. jan. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!