Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért találták ki azt, hogy...

Miért találták ki azt, hogy az a normális ha valaki minden nap megfürdik? És mért hiszitek el hogy az a normális? Elég 2 hetente

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 19:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10%
Én nem fürdők minden nap. Ilyenkor minek amikor meg se izzad az ember. 5-6 nap fürdés nélkül még belefér.
2011. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
67%
azért, hogy ne legyen bőrbetegséged, ne legyél tetves, és mert így nehezebben ragadnak rád különböző bacik. már ha tudományos magyarázatot kerestél, kérdező. remélem nem egy városban élünk...
2011. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom.. ha a ritkán fürdők nem érzik magukon a szagot, elhiszem. Ilyen az orruk akkor, csak az a baj, hogy a többi embernek is van orra..
2011. okt. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
94%

Miért találták ki, hogy jobb a lakásban a wc, mint kint a p*csában? Miért találták ki, hogy gyógyszereket szedjünk a betegségekre? Mert fejlődünk, és nem vagyunk állatok.


Egyébként valaki linkelne nekem akármit arról, hogy a britek vagy a németek nem fürdenek/zuhanyoznak naponta? Mert kerestem, de nem találtam erről semmit.

2011. okt. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%
Két szó jut eszembe: IGÉNYTELEN FÉREG
2011. okt. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem is hülyeség mindennap fürödni, bőven elég 2-3 naponta
2011. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy a kommentelők elég széles skálán mozognak.

És valóban, aki például gulyás egy tanyán, és hosszú hetekig nem találkozik más emberrel, csak a jószágokat látja el, valóban elhiszem, hogy esetleg nincs igénye, vagy lehetősége naponta rendesen tisztálkodni (fürdeni).

És az is lehet, hogy a jószág könnyebben szót fogad neki, ha nem szappanillatú...

De aki olyan munkát végez, ahol emberekkel kerül kontaktusba, mindenképpen hozzátartozik a társas együttlét szabályaihoz, hogy nem terhelhetem a másikat a testszagommal, és fokozottan odafigyelek a személyes higiénémre. Jómagam sajnos izzadékony vagyok, így nálam nyáron a naponta többszöri tusolás/fürdés/mosdás és az ezután való illatmentes dezodor használata gyakran előfordul.

2011. okt. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"Állítólag a franciák azért részesítik előnyben még ma is az intenzív illatú parfümöket, nem nem naponta, csak hetente fürdenek és azzal "fedik" el az egyébként számukra is kellemetlen "illatokat".

Hát én inkább fürdök naponta."

Nem állítólag, hanem valóban annak idején azért találták ki a parfümöt, hogy elfedje a testszagot. Konkrétan erre a célra fejlesztették ki.

2011. okt. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%
Én 2-3 naponta zuhanyzom. Hajat 3 naponta mosok. Hónalj szag ellen néha hatásosabb egy jó deo, mintha csak mosnám. Legalábbra is nálam.
2012. aug. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Az egyik ismerősöm au pair-ként dolgozott Franciaországban és a nő a családban szólt neki miatta, mert minden nap fürdött náluk. Ő náluk nem szoktak minden nap fürdeni, hanem általában 2-3 naponta és parfümöket használnak pluszba.
2020. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!