Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Haho valaki magyarazza el...

Haho valaki magyarazza el nekem, hogy van kepuk az embereknek ugy tavozni egy kavezobol, cukraszdabol h nem ad jattot?

Figyelt kérdés
Senki nem mondta h tobb szaz forintot kell ott hagyni na de ha az ember kiviszi az asztalhoz a kv't sutit , nem eremel meg 1forintot sem?????hat h van ez itt magyarorszagon????
2011. okt. 20. 17:26
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy az idős emberek ezzel tisztába vannak, hogy itthon ez h működik. Pedig én pont az öregektől nem várom és nem fogadom el.. Pont azért mert tudom szegényeknek milyen kevés a nyugdíjuk viszont a szándék megvan. Ez náluk annyira nyilvánvaló. Ez a kérdés úgy született, hogy a munkahelyemen kivittem egy gizda párnak 25év körüliek voltak , kv-t sütit és képesek voltak egyesével rendelni miközben ki van írva h nincs kiszolgálás... Bejöttek, leültek-hát mondom nem leszek bunkó megkérdezem segíthetek-e..Fizetésnél viszont egy petákot sem hagytak és én mondom ilyen embereket... Tényleg furcsa hogy a mai társadalomban én vagyok a bunko mert elvárom.... Ez nekem furcsa... ezért nem kell rám haragudni, ezek szerint túl régi módi vagyok...
2011. okt. 22. 12:30
 22/24 szamóca.. ***** válasza:
100%

ez nem arról szól hogy ki régimódi és ki nem.

egyszerűen arról szól, hogy nem tudhatod hogy én miből élek, és hogyan. a nyugdíjasnak kevés a nyugdíja, de próbálj meg egyetem mellett fenntartani magad kb null háttértámogatással. írtad, hogy van ahol csak jattból van a fizetésük. na erre kíváncsi vagyok... hol van ez? egyet mondj, mert én nem ismerek egyet sem. igen, általában ha ilyne helyre mész dolgozni belekalkulálod hogy " oké, kapok x forintot, plusz majd nyilván a jattot". DE ez akkor sem elvárható. eredetileg ezt arra találták ki hogy ha te vmi extrát nyújtasz (nyakonöntelek kávéval és pukedlizve te kérsz bocsánatot, vagy csak éppen nagyon kedves vagy én meg nagyon balf.sz és háromszor módosítom a kérésem) akkor a fáradalmaidért lehet adni. nem kötelező. a fizetés, az a kötelező. és rajta van a kávém árán a te fizetésed, a vendéglátóegységek mindegyike úgy számolja az árait, hogy belekalkulálja a te fizetésed, a többiekét, az összes költséget, és még magának hasznot. ezért kerül egy átlag-olcsó helyen 500forintba egy sima kávé, aminek az előállítása olyan... hm... 50 forint? se.


szóval oké, hogy illik, oké, hogy kevés a fizetés tudom én, én is dolgoztam felszolgálóként. de a felháborodott hangnemed, "ha az ember kiviszi az asztalhoz a kv't sutit , nem eremel meg 1forintot sem?????hat h van ez itt magyarorszagon????", ez, ez nem oké.

2011. okt. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 szamóca.. ***** válasza:
100%
ja, egyébként hozzá teszem, hogy ez kb práhuzamban van a kórházi hálapénzzel. na már msot akkor itt is előjön majd, hogy ha látod rajtam hogy csóró vagyok, akkor hozzám vágod a kávét? be kéne szüntetni, mint franciában, az egészet. az orvosi hálapénz is olyan, hogy ha látják rajtad ( esetleg előre fizetsz ugye) akkor a törött ujjú gazdag kiskölköt előbb ellátják, és jobban, mint mondjuk a törött koponyájú szerencsétlent, csak mert ő fizet.
2011. okt. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Van a felszolgálónak fizetése. Én kapok azért vmi plusz pénz hogy kifestem vki házát? Lehet hogy örülök ha majd kifizetik a munkámat...
2011. okt. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!