Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi leszel halloweenkor? :D

Mi leszel halloweenkor? :D

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 19:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
30%

Nem érdekel egy import amerikai ünnep... ja, amerikai, nem kelta. Megmondom miért. Mert a kelták ezt nem így ünnepelték. Azt ne mondjátok már nekem, hogy ti a kelta módon csináljátok? Egy nagy lóf.szt. Ti úgy csináljátok ahogy a jenki filmekben. Csokit vagy csalunk. Ja... kár hogy erre van egy szép magyar ünnep, de nektek a jenki kell.

Ennyi erővel a karácsony egy pogány ünnep, mert eredetileg a téli napfordulót ünnepelték ekkor.

2011. okt. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 WorfHadnagy ***** válasza:
74%

A kereszténység legtöbb ünnepe pogány eredetű. (Sőt, az egész kereszténység a zsidó hit továbbgondolása!) Én speciel sehogy sem ünneplem, mert az ember-őseimre nem vagyok büszke, azt sem tudom, hogy hívták őket.


Tudjátok, mit? Az amerikaiakat is többre tartom lassan, mint a magyarokat. Oké, hogy gyufa, golyóstoll meg informatika, de...


Ha a magyar az, amivel mostanában összefutok, akkor büszke hazaáruló vagyok... :-/

2011. okt. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy meg, az az okosabb nemzet, amelyik átveszi más nemzetek hagyományait, ezzel gyarapítva a sajátjait. Én így gondolom.
2011. okt. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
82%
Mi Disneylandben töltjük azt a hétvégét, amikor a hotelban szobát foglaltunk, akkor szóltak, hogy nem kötelező, de jó lenne, ha beöltöznénk az esti ünnepségre. Szívkirálynő leszek az Alice csodaországban-ból, a férjem pedig a Bolondos Kalapos :)
2011. okt. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 WorfHadnagy ***** válasza:
67%
Utolsó! Nem feltétlenül kell teljes mértékben átvenni egyes dolgokat, sz'al nem azt mondom, hogy legyen magyar ünnep a halloween, de nem kéne leugatni azokat, akik ünneplik. Ennyi erővel én, mert pogány vagyok (a klingon kultúra áll hozzám közel), minden keresztényt, zsidót, vikinget, jehovistát, buddhistát, stb. elküldhetnék a fenébe, mert pl. nem tudnak Bat'leth-et forgatni, gagh-ot enni, vagy nem beszélnek klingonul.
2011. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 WorfHadnagy ***** válasza:
Vagyis... 20:06
2011. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
34%

"A kereszténység legtöbb ünnepe pogány eredetű. (Sőt, az egész kereszténység a zsidó hit továbbgondolása!) "


Így van, de mégsem azt mondod, hogy a kereszténység nem külön vallás, nem? Gondolom ezt azért nem állítod. Akkor viszont én meg azt mondom, hogy attól, hogy egy régi kelta ünnep lemásolása, attól még nem kelta ünnep. Ez a csokizásról szól, míg a kelták nem.


"A kelta hagyományok közt szerepelt a samhain, amit a kelta napisten tiszteletére rendeztek. Ekkor a mai Nagy-Britannia és észak-Franciaország területén élő kelták megünnepelték a kelta újévet, amely november 1-jére esett és megköszönték a napistennek, hogy a földet és a termést gazdaggá tette. Ezen az éjszakán, úgy hitték, hogy az elmúlt évben meghaltak lelkei összezavarhatják az élők életét, mivel a lelkek ezen az éjjel vándorolnak a holtak birodalmába. Az emberek a szellemeknek ételt és állatot áldoztak, hogy megkönnyítsék a vándorlásukat. Ez a nap jelentette a sötétség kezdetét, mert a kelták azt hitték, hogy a napisten Samhain a halál és a sötétség istenének fogságába került. Október 31-én az újév előestéjén Samhain összehívta a halottakat, amelyek különböző formákban jelentek meg, ezek rossz lelkek, gonosz állatok figuráit öltötték magukra. A kelta papok egy hegytetőn a szent tölgy alatt gyülekeztek, tüzet gyújtottak és termény és állatáldozatokat mutattak be, majd a tűz körül táncoltak. Reggel a papok minden családnak adtak ebből a parázsból, hogy új tüzeket gyújthassanak velük, melyek elűzik a gonosz szellemeket és melegen tartják az otthonokat.


Ezen a napon, vagyis november elsején az emberek állatbőröket vettek magukra és Samhain tiszteletére 3 napos ünnepet tartottak."


Azt ne mondd már, hogy ezért tartják az angolszászok meg ezt az ünnepet, mert lehidalok.

2011. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
WorfHadnagy: remélem csak ironizálsz és nem egy képzeletbeli faj kultúrája áll hozzád legközelebb :D
2011. okt. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 WorfHadnagy ***** válasza:
53%
Ne erőlködj... Mindenki úgy ünnepel, vagy nem ünnepel, ahogy akar. Nincs jogod lenézni senkit emiatt. Ez kb olyan, mintha antiszemita tetű lennél (ha az vagy, akkor 3 éves lánnyal közösülő rabbitanonc).
2011. okt. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
100%

20:13


Nem sok különbség van amúgy. Anno mikor néztem a star treket, logikusabbnak tűnt pár kultúra 1-1 meglévőnél.. :D

2011. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!