Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Átadjátok a tömegközlekedési...

Átadjátok a tömegközlekedési eszközökön a helyet?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 10:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
92%
Terhes nőnek meg aki rászorul mindig, az öregasszonyoknak csak akkor ha normálisak. Banyatankos busz után rohanós majd esernyővel és hosszú házi parasztkolbásszal ( paraszt nuncsaku) utat törő lökdösődőnek nem. Volt mikor rámszólt ,h adjam át mikor két méterre ott volt egy üres hely és a busz kb. félig üres volt. Mikor megemlítettem ,h miért nem ül oda meg amúgy is annyi ülőhely van, h még választhatna is akkor meg elkezdett rikácsolni, h tiszteletlen vagyok meg ezek a mai fiatalok. Sokszor meg nyanyakommandókkal tele a busz, akik mivel ingyenes csak pletyózni meg társasági életet élni járnak a buszra. Na meg kommandókban reggel 7-8 között csúcsidőben, mikor amúgy is tele a busz, mert iskolába és munkába igyekszik mindenki. Ezt nem értem soha a piacra nem érne rá 8-9 után menni?
2009. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

11:35-nek: Nem ér rá, kérlekszépen, mert reggel van friss áru! XD

Egyébként teljesen igazad van, én sem értem, miért nem lehet máshogy, máskor megoldani.

A legaranyosabb a nagymamám a maga 84 évével, fitt még mindig, és folyton pörög, de ha megyek vele valahova, és nincs üres hely, akkor végigállja velem az utat, ha nem tudunk mindketten leülni, mert szerinte az úgy a fair. :D

De ő ritka kivétel. :) Ja, és sohasem rohan a busz után, mert tudja, hogy jön másik! :) <3

2009. máj. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Terhesnek,kisgyerekkel utazónak,idősnek kérés nélkül.

Amikor én vártam babát is sokan átadták a helyüket.Igaz egyszer pechemre egy fél8as busszal akartam menni,amin utaztak a diákok és amilyen figylemetlenek az egyik srác jól hasbavágott a hátizsákjával.4 vagy 5 napot voltam bent utána kórházban.

2009. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez nem teljesen idevágó dolog , de reménykeltően olvasgatom a hozzászólásokat. Kismama vagyok, de max, ha 2x adták át a helyet nekem. Elég nagy a pocim már,most már kevesebbet , de még utazgatok. (pl. busszal) Tapasztalatom alapján volt olyan, hogy "simán" elnéztek mellettem , vagy egyszerűen "kielőztek", hogy a jó kis helyre kerüljenek . Ilyenkor az jut eszembe , hogy "mindenki azt kapja, amit megérdemel"; csak nem értem, mert idős néninek vagy terhes anyukáknak én előtte , amikor tudtam átadtam a helyet. Aki átadja a helyét valóban , annak csak azt üzenném, hogy tartsa meg a jó szokását , hátha nem csak a rossz példa ragadós:)

2009. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
94%

Pénteken siettem egy vizsgára és leültem,amikor szálltam volna le akkor vettem észre,hogy egy kismama áll.Úgy elszégyelltem magam,de tényleg nem vettem észre,mert csak bambultam ki az ablakon,azt sem tudtam már,hogy fiú vagyok e vagy lány...

Amúgy mindig átadom,ha rikácsoló idős akkor is,mert nincs kedvem vele vitázni.

2009. máj. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

én is egyet tudok érteni az előttem szólókkal! én is kismamáknak, gyernekeseknek, "rászoruló" időseknek...

de tényleg nagyon megnézem én is!

nemrég 2 eseten is felháborodtam, amikor egy 12 év körüli kislány felállt a villamoson, hogy átadja a helyét, mondta is az idős nőnek, aki az eleve mogorva fejét elfordította...

a másik,amire még dühösebb voltam, hogy egy 10év körüli kislány állt a villamosmegállóban és egy idős ember a háta mögül közeledett felé (szóval a kislány félre sem állhatott!!!), nemhogy kikerülte volna, hanem a botjával a kislány lábára csapott!!!én azt hittem ott dobom el az agyam :O szóval nekem ne beszéljenek arról, hogy a mai fiatalok milyen udvariatlan parasztok, akad ám idősek között is illetlen, mogorva...

2009. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Hintalow ***** válasza:
97%

Én nem szoktam leülni tömegközlekedési eszközökön. Ugyis át kell(ene) adnom a helyem 1 megállón belül.

De mindig csodálkozom, hogy az elméletileg erejük teljében lévő fiatalok is képesek akár 1-2 megállóra leülni.

25/f

2009. máj. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Na igen. Általában akkor ülök le 1-2 megállónyi távra, ha tök üres a jármű. De egy tömött vagy féligtömött buszon/villamoson minek strapálnám magam, ha utána úgyis föl kell állnom?

Különben velem előfordult egyszer olyan, hogy be volt dagad a a bokám, kötés is volt rajta, minden, és ültem a metrón. Fölszállt egy idős néni, és senki, de senki se mozdult volna meg, h átadja a helyét, kapaszkodó meg még elérhető távolságban sem volt szegénynek. Úgyhogy én álltam föl, és álltam féllábon, aztán épp hogy leült, rákérdezett a lábamra, hogy van -e valami baj, aztán mikor mutattam a kötést, fölállt, hogy neki nem fáj semmije, üljek csak le nyugodtan. :)

Szóval vannak ilyenek is.

De tényleg megdöbbentő néha, hogy az öregek hogy ki tudják maguknak kérni az ülőhelyet...


Egyébként honnan jött a kérdés?

2009. máj. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kérdés onnan jött, hogy én egy faluban élek, és a városban dolgoztam, míg el nem mentem gyedre, azóta nem sűrűn járok be, de tegnapelőtt be kellett mennem. A busz tömve volt, én a babakocsinak kialakított helyen álltam az 5 hónapos fiammal, így minden történést jól láttam. Felszállt egy idős mammer a banyatankjával és odaállt elém és rosszallóan nézett rám először. Majd később elkezdett nyomulni a babakocsira, mikor már löködte is a kocsit a banytankjával, akkor szóltam neki, hogy legyen kedves óvatosabban. Ő erre nekiállt histizni velem, hogy miért kell nekem reggel a csúcsforgalomban utazni?OO? Erre még mindig udvariasan azt feleltem, hogy mert a fiamat időpontra kell vinnem orvoshoz. Nem hatotta meg. Miért nem csukom össze a kocsit, akkor jobban elférnénk, a baba pici, tudnám tartani a kezemben. Erre azért cseppet felment bennem a pumpa, és megkérdeztem, hogy őneki ugyanmár mi olyan sűrgős, elfogynak a helyjegyek a temetőben? Nem vagyok a beszólógatos típus, de ez tényleg felhúzta az agyamat. Itt kitőrt a röhögés a körülöttünk állókból, így a nyanya elhallgatott, de továbbra is szúrósan nézett rám.
2009. máj. 11. 08:04
 20/27 anonim ***** válasza:
87%
Ezt én is megfigyeltem, hogy 7 és 8 között mennek a piacra, a postára és egyéb helyekre az iskolabuszon (I jelzésű, csak tanítási napokon közlekedő, a tavaszi szünetben sem járt). Mi olyan sürgős? Nem ér rá 8 után? Nem fogják ellopni a postát.
2009. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!