Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A fiatal felnőtteket érintő...

A fiatal felnőtteket érintő magázódás miért kezd kimenni a divatból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Huszas éveim elején járó srác vagyok. Érdekelne, hogy nagyon sok nem korosztályombeli felnőtt férfi, nő miért tegezi le szimplán a fiatal felnőtteket? Szerintetek ez mennyire állja meg a helyét?


2012. jan. 26. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs azzal bajom, ha egy üzletben pl. letegeznek (22 vagyok), akkor én is visszategezek. De azzal sincs, ha magázódnak, akkor én is azt teszem. Ha én köszönök először, akkor jó napot/reggelt/estét kívánokkal, vagy sziával köszönök, miután kb felmértem az életkorát, kedvét, stb a delikvensnek. Ez kb 2 mp :)


Azzal viszont már inkább bajom van, ha tiszteletlenül beszél valaki. Nem mintha én akárki nagykutya lennék, de ugyanolyan ember, mint más. Ezt viszont lehet tegeződve és magázódva is.


Mostanában egyébként már leginkább magáznak az idősebbek, míg a láthatóan velem kb egykorúak tegeznek, leginkább a nők (én is nő vagyok). A férfiak inkább magázódnak elsőre.

2012. jan. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy vettem észre h. kimenő félben van. 23 vok. és van hogy magáznak. Az attól is függ, hogy munkakapcsolat, ismerős, szomszéd az aki magáz-e, mert mind megint más szituáció... Engem különösebben nem zavar. Miért megy ki a divatból? Talán mert a nyelvet mi formáljuk és folyamatosan változik, a generációkhoz illeszkedik. (Úgy tudom már az angolban is csak tegeződés van. )
2012. jan. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Én 20 éves lány vagyok, és én sem értem. Én még abban a szellemben nőttem fel, hogy a magázódás az udvarias, tiszteletadó. Ezért amikor vadidegenek letegeznek (akik olyan fiatalok mint én), vagy egy huszonéves lány (2 évvel volt idősebb nálam) folyamatosan ajánlgatta, hogy "tegeződjünk, szinte alig vagyok nálad idősebb", annyira a számon volt, hogy "nem emlékszem, hogy együtt őriztünk volna disznót", de ilyenkor inkább lenyelem a békát.

Úgy veszem észre, hogy manapság, minden ami kicsit is "régies", az már nem trendi, nem csak ruhában, hanem etikettben is, szerintem ez elszomorító.

2012. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem is lépten-nyomon letegeznek 44 évesen. Én többnyire az idegenekkel magázódok, de a múltkor megkaptam egy benzinkúton, hogy nem vagyok kedves, mert nem tegeződök az eladó höggyel!


Tanulság: tegeződés=kedvesség, bizalom. Magázódás=gorombaság, elutasítás. Legalábbs többek szerint így van!


Ettől függetlenül azt az idegent, aki erőlteti a tegeződést pl. üzletben, benzinkúton, stb..., ha nő, akkor Mónikának, ha férfi akkor Balázsnak szólítom mikor visszategezem, ettől kicsit meglepődnek és máris tudnak viselkedni!

:D

2012. jan. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem jó hogy kezd kimenni.Micsoda undorító szokás volt hogy a szülők magáztatták magukat a gyerekeikkel , amikor ilyenről hallottam nagyon megrökönyödtem.Az angolban sincsen maga meg ön csak te vagyis you , ott ha udvarias akarsz lenni akkor a név előtagokat használod MR , MISS ..
2012. jan. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
A magázódás nem más, mint egy olyan kor maradéka, ahol a társadalom erősen hierarchikus volt. Nem kár érte, ma leginkább csak arra jó, hogy az emberek megsértődjenek egymás letegezésén vagy a magázáson. A sapka és a nyuszika esete...
2012. jan. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én inkább arra gondoltam, amikor 40 és fölötti személyek tegeznek le fiatal felnőtteket. Megmondom őszintén, hogy én ezt nem szeretem, inkább a magázódást preferálom.
2012. jan. 27. 02:55
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Azért én képen röhögnék egy néhány évvel idősebb fiatal férfit/nőt, ha magázódni kezdene velem. (21 vagyok) Nem azért, mert nem vagyok tisztelettudó, egyszerűen csak ennek már annyira nincs jelentősége szerintem, hogy baromira furán érintene.

Hogy az idősebb korosztályból ki tegez le azonnal, azt meg javarészt észre sem veszem, kivétel suliban. Egyetemista vagyok, néhány tanárunk letegez minket, néhány nem. Nekem szimplán csak az fura, hogy ez nem oda vissza működik. Egy egyetem azért elég komoly hely, ahol elvileg már mi is felnőtteknek számítunk. Érezni azt, hogy azon tanárok, akik nem tegeznek le minket, már felnőttekként tekintenek ránk és legalább annyi tiszteletet kapunk vissza, mint amennyit adunk. Ha letegez minket azzal sincsen semmi baj, csak ott helyenként nehéz, hogy bejön egy 30-as "mitugrász", azt hiszi kb. ő sz*rta a spanyol viaszt, mindenkit letegez, akár szét is cikiz, ő meg elvárja fordítva a tiszteletet és a magázódást. Nálam csak ezek nem férnek bele valahogy a képbe, egyébként semmi bajom azzal ha letegeznek.

Rám pl. a párom szülei azonnal rámszóltak, hogy tegezzem őket és ha nem teszem be is szólnak érte, nálunk viszont a családban nem ez a szokás. Édesapám úgy lett nevelve, hogy nagymamámat a mai napig magázza, ahogy az anyósát, azaz másik nagyimat is. Volt olyan, aki egy szó nélkül letegezte a szüleimet, azért sem szóltak semmit, de azt sem mondják soha senkinek, hogy tegezze őket... Gyanítom ha házasság lesz belőle, akkor fogom ÉN megkérni őket végre, hogy a párom hagy tegezze már őket, mert én megyek falnak, ha életem végéig "csókolomozást meg önözést" kell hallgatnom egy családi összejövetelen. :)

2012. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
23 éves nő létemre meg is sértődnék..:)
2012. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!