Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg nem normális elvárásai...

Tényleg nem normális elvárásaim vannak?

Figyelt kérdés

A Vőlegényemnek nem volt kedve borotválkozni már jó pár napja, és már nagyon borostás volt. De nem úgy, mint az a borosta-divat, hanem hosszabb szőrrel és foghíjasabban, mert neki nem nő az egész arcán szőr, csak úgy "foltokban". Tudom, hogy valakinek jól áll a hosszabb borosta még foghíjasan is, de neki egyáltalán nem, nagyon ápolatlan úgy.

Hagytam, hogy így menjen le boltba, mivel nem tudtam meggyőzi, hogy borotválkozzon meg, (pedig égetett rendesen, mert összefutott jóismerősökkel). Itthon is elviseltem így.

De aztán el kellett mennie orvoshoz, és ilyen borostásan akart elmenni. Mondtam neki, hogy legalább az orvosnál ne égesse magát és engem se, borotválkozzon meg. Mert úgy nem fogja elhinni az orvos, hogy mindent megtesz a gyógyulásért, ha még a személyi higiéné ilyen - szerintem alapvető - követelményét sem tartja be. Ráadásul az orvos egyszer meg is mentheti az életét, meg kéne tisztelnie azzal, hogy borotváltan megy oda. Miután még mindig nem tudtam meggyőzni, mögélopóztam és egy kis helyen leborotváltam az arcát. (Nem vágtam meg.) Nagyon kiakadt, de így legalább megborotválkozott.

Azt mondta, zavarja, hogy nem döntheti el, hogy milyen legyen az arca. De mondtam neki, hogy eldönthette, hiszen már jó pár napja így nézett ki, pedig nem tetszett, mégsem akadályoztam meg benne. Szerinte csak én vagyok ilyen, aki úgy gondolja, hogy borostásan nem illik orvoshoz vagy más olyan helyre menni. Szerinte sznob vagyok emiatt. Szerintem meg akkor lennék sznob, ha megkérném, hogy öltönyben menjen inggel, nyakkendővel. Szerintem ez csak egy alap dolog.

[Dolgozni sem szoktam elengedni 4-5 napos borostával már, mert szerintem munkahelyen sem mindegy, hogy jelenik meg az ember. (Irodában dolgozik, de nem ügyfelekkel.) Ha én lennék a helyében, akkor még 3 napos borostával sem mennék dolgozni, de arról már nem tudom meggyőzni.

Volt olyan is, amikor a lakást vásároltuk, hogy a bankba szerződést kötni illetve az ügyvédhez is borostásan akart menni, és nem akart inget húzni, még valami egyszerűbbet sem, de azért nagy nehezen, fél óra veszekedés árán meg tudtam győzni.

Nagyon sokszor van olyan, hogy nem akarja lemosni a cipőjét, és úgy akar menni mindenhová. Volt olyan, hogy megharagudott, amiért indulás előtt lemostam, és emiatt később tudott elindulni, pedig nem időre ment.]

Megbeszéltük, de mindketten kíváncsiak vagyunk, hogy melyikünk van nagyon eltévedve. Úgyhogy az ő engedélyével kérdezem meg. Szóval Ti hogy gondoljátok?


2012. jan. 27. 18:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Ne viccelj már :) Ezek alapvető dolgok. Elég szomorú, ha a párod nem így érzi. Oké, az tényleg nem szép, hogy mögé lopózva borotváltad le, de az ezerszer rosszabb, ha hosszú borostával mászkál :S
2012. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Hadd járkáljon egyedül ide-oda, olyan slamposan, ahogy jólesik neki.
2012. jan. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
szerintem a borosta nem feltétlenül ápolatlanságot jelent. az én barátomnak is eléggé foltokban nő, de pl vizsgázni is úgy ment el. persze meglepett, de hát ő tudja. valószínűleg akkor is 4est kapott volna ha megborotválkozott volna. illetve ezt is furcsának tartom, hogy ez tiszteletet fejezne ki. szerintem nem. és a "jóismerősök" sem fogják megutálni, ha borostás.
2012. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem sok jövőt jósolok a kapcsolatotoknak,ha mindenben irányítani akarod a vőlegényedet. A borostán sem az orvos,sem más nem fog kiakadni,ha egyébként nem koszos,büdös.

Nagyon sok férfi nem visel egyáltalán inget,csak pólókat hord. Ezért még nem igénytelen.

A cipőjét viszont rendeben kellene tartania.

2012. jan. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem abszolút te vagy eltévedve.

Az azért jó, ha nem jár koszos cipőben, de a többi, nem értem, hogy tudsz ekkora ügyet csinálni belőle.

Attól még nem ápolatlan senki, hogy van egy kis szőr az arcán. Van, aki eleve szakállas. Az orvos, ügyvéd, és senki más sem érzi tiszteletlenségnek, ez csak a te fantáziádban él. Azt is hiheti bárki, hogy neki így tetszik, vagy épp készül szakállat növeszteni.

Az ismerősök előtt sem értem, miért volt neked égő? Van olyan férfi, aki úgy is tetszik magának, hogy meg van borotválkozva, és úgy is, ha van egy kis szakálla. Hadd döntse már el ő, hogy épp melyik viseletet hordja.

Túlságosan felfújod az ügyet.

2012. jan. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

A másik, hogy pólóban is ugyanúgy rendben van egy férfi. Nyilván ha a beosztása megköveteli, akkor érdemes inget hordani, vagy pl. ha bíróságra megy, mint vádlott, esetleg felperes, akkor ezzel is illik kifejezni a tiszteletét. De ha csak tanú, vagy hitelügyben megy aláírni a papírokat a bankba, az semmi pluszt nem jelent, nem színházba megy, ahova ki kéne öltöznie.

És ha pulcsiban ülne az ügyintéző előtt? Honnan tudja, hogy alatta mi van, ing vagy póló?

A borostával, öltözékkel pedig egyáltalán nem foglalkozik az orvos, neki nem is ez a dolga, meg amúgy is ők olyan típusú emberek, akiket ez tényleg nem érdekel, csak az, hogy tiszta legyen az illető.

2012. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindketten kíváncsiak vagytok a véleményekre, akkor:


Neked azt tanácsolom, hogy ne szólj bele a párod minden apró szokásába, ne próbáld irányítani, mert egyszer megunja, és (jogosan) faképnél hagy.


A párodnak pedig, hogy a tiszta cipőre, és az alkalomhoz illő öltözékre figyeljen oda, a borostáját és a hétköznapi öltözékét pedig úgy hordja, ahogy neki tetszik. Ha a higiéniával, ápoltsággal nincs gond, akkor mindenki úgy öltözködik, ahogy akar.

2012. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

hát így nem tom... :DDD látatlanban... szóval... vedd elejét a dolognak és te se "borotválkozz" :DDDDDD


komolyra fordítva... hagyd had lazítson kicsit :P Had legyen egy kicsit a maga ura. Lehet kicsit megcsömörlött a szürke mindennapok monotonitásában, és most ilyen "sz@rok az egészbe" hónapja van :P


bár 21 évesen nem sok fogalmam van a házas élet gyönyöreiről :DD

2012. jan. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Rendben, tanulok belőle.

De attól még hadd kérdezzem meg: láttatok már egyáltalán férfit 5-6-7 napos, foghíjas borostával? (Nem szakállra gondolok.) Olyankor Ő TÉNYLEG úgy néz ki, mint egy hajléktalan. Sőt, rosszabbul, mert van egy hajléktalan, akit minden nap látok, menhelyen lakik, és ő minden nap frissen van borotválva...

Egyébként valaki félreértett. A mindennapi öltözékébe nem szólok bele, csak 1 évben egyszer talán, ha van olyan alkalom, mint pl. amikor ügyvédhez mentünk.

Abba sem szólok bele, hogy fésülködik-e, vagy akar hajat nyírni, pedig a haját is elhanyagolja, csak úgy vagyok vele, hogy az még nem néz ki olyan borzasztóan. De a borostájától már tényleg CSÖVESNEK NÉZ KI, abba azért szóltam bele. Egyébként a háta mögött mondta már pár ember, hogy milyen igénytelen (persze tisztálkodik rendesen, nem ebből a szempontból), és a munkatársai is megjegyzik, ha valaki ápolatlanul néz ki.

2012. febr. 1. 09:49
 10/16 A kérdező kommentje:

Őszintén:

Ti mit tennétek, ha a párotok a háta mögött kapná a megjegyzéseket?


Pl. ha a barátnőtöknek hosszú hónaljszőre vagy lábszőre lenne, és olyan ruhákban járna, amiben ez látszik. Ti nem szólnátok neki, hogy ez nagyon igénytelen, és mások megszólják miatta?

2012. febr. 1. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!