Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg nem normális elvárásai...

Tényleg nem normális elvárásaim vannak?

Figyelt kérdés

A Vőlegényemnek nem volt kedve borotválkozni már jó pár napja, és már nagyon borostás volt. De nem úgy, mint az a borosta-divat, hanem hosszabb szőrrel és foghíjasabban, mert neki nem nő az egész arcán szőr, csak úgy "foltokban". Tudom, hogy valakinek jól áll a hosszabb borosta még foghíjasan is, de neki egyáltalán nem, nagyon ápolatlan úgy.

Hagytam, hogy így menjen le boltba, mivel nem tudtam meggyőzi, hogy borotválkozzon meg, (pedig égetett rendesen, mert összefutott jóismerősökkel). Itthon is elviseltem így.

De aztán el kellett mennie orvoshoz, és ilyen borostásan akart elmenni. Mondtam neki, hogy legalább az orvosnál ne égesse magát és engem se, borotválkozzon meg. Mert úgy nem fogja elhinni az orvos, hogy mindent megtesz a gyógyulásért, ha még a személyi higiéné ilyen - szerintem alapvető - követelményét sem tartja be. Ráadásul az orvos egyszer meg is mentheti az életét, meg kéne tisztelnie azzal, hogy borotváltan megy oda. Miután még mindig nem tudtam meggyőzni, mögélopóztam és egy kis helyen leborotváltam az arcát. (Nem vágtam meg.) Nagyon kiakadt, de így legalább megborotválkozott.

Azt mondta, zavarja, hogy nem döntheti el, hogy milyen legyen az arca. De mondtam neki, hogy eldönthette, hiszen már jó pár napja így nézett ki, pedig nem tetszett, mégsem akadályoztam meg benne. Szerinte csak én vagyok ilyen, aki úgy gondolja, hogy borostásan nem illik orvoshoz vagy más olyan helyre menni. Szerinte sznob vagyok emiatt. Szerintem meg akkor lennék sznob, ha megkérném, hogy öltönyben menjen inggel, nyakkendővel. Szerintem ez csak egy alap dolog.

[Dolgozni sem szoktam elengedni 4-5 napos borostával már, mert szerintem munkahelyen sem mindegy, hogy jelenik meg az ember. (Irodában dolgozik, de nem ügyfelekkel.) Ha én lennék a helyében, akkor még 3 napos borostával sem mennék dolgozni, de arról már nem tudom meggyőzni.

Volt olyan is, amikor a lakást vásároltuk, hogy a bankba szerződést kötni illetve az ügyvédhez is borostásan akart menni, és nem akart inget húzni, még valami egyszerűbbet sem, de azért nagy nehezen, fél óra veszekedés árán meg tudtam győzni.

Nagyon sokszor van olyan, hogy nem akarja lemosni a cipőjét, és úgy akar menni mindenhová. Volt olyan, hogy megharagudott, amiért indulás előtt lemostam, és emiatt később tudott elindulni, pedig nem időre ment.]

Megbeszéltük, de mindketten kíváncsiak vagyunk, hogy melyikünk van nagyon eltévedve. Úgyhogy az ő engedélyével kérdezem meg. Szóval Ti hogy gondoljátok?


2012. jan. 27. 18:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Köszi. :D

De ha csak ez az egy hónapja lenne ilyen... amióta ismerem, ilyen.

2012. febr. 1. 09:53
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, ha tényleg ennyire nem szép foghíjas borostával, és meg is szólják érte, akkor valóban lehet, h neked van igazad, és felül kellene vizsgálnia a szakállhordási szokásait. Mondjuk orvul belevágni akkor sem kéne :)


Azt viszont nem értem, hogy egy férfinél mi bajod a szőrös lábbal? Egyrészt ősztől tavaszig úgysem látszik, a hosszú nadrág miatt, és ha olyan munkahelye van, akkor még nyáron is hosszúban kell dolgoznia. Otthon, utcán, nyaraláskor, esetleg sportolás közben meg nem zavaró a szőrös férfiláb, sőt, véleményem szerint sokkal esztétikusabb, mint a csupaszra borotvált.

2012. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Ha hivatalos helyre megy az ember, tiszteljük meg a látogatott felet. Szerintem. Nekem teljesen mindegy, hogy jelenik meg a párom, de ahova együtt kell menni és én normálisan, ápoltan megyek, nem fogok egy csöves alakkal menni, tehát elvárom, hogy borotválkozzon meg. Cserébe, miután a párom a boltba sem megy le melegítőben, nem feszítek mellette melegítőben ha elmegyünk vásárolni.

A koszos cipő engem is zavar, őt nem. De inkább megtakarítom, na nem akkor amikor indulna...

2012. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

BarátNŐre írtam a szőrös lábat és hónaljat, szerintem nem sok férfi feszítene akár még a boltban is egy szőrös lánnyal, de persze a nők viseljék el a párjuk hosszú borostáját... Ez nekem furcsa. Persze ha jól állna neki, egy szavam sem lenne, hogy mekkora szakállt növeszt, maximum azért zavarna, mert csókolózás közben szúr.

Igen, tényleg nem indulás előtt kellett volna letisztítanom a cipőjét. :$ Csak előző nap megígérte, hogy megcsinálja, én meg nem ellenőriztem. Aztán indulás előtt vettem észre, hogy koszos még mindig.

2012. febr. 5. 15:47
 15/16 anonim ***** válasza:
Felnőttként egy férfi alapvetően nem változik meg. Bocsáss meg, hogy ezt mondom, de szerintem ezt a kapcsolatot fel kellene bontani. Ezek olyan alapvető eltérések a kettőtök természetében, amelyek már pár év múlva pokollá tehetik mindkettőtök életét. Ő szenved az egzecíroztatástől, te örökké elégedetlen leszel, örökös civódás, elkeseredés.
2013. jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a valaszt!

Szerencsére annyira nem borzasztó a helyzet kettőnk között. :)

Nem tudom, hogy az ilyen nézeteltéréseink miatt vajon tényleg rossz vége lesz-e a kapcsolatunknak, de remélem, sosem lesz se rossz, se vége. Csak az ilyen apróságokon szoktunk vitatkozni, az élet fontos dolgaiban, nagy döntésekben egyet értünk, vagy békés kompromisszumot kötünk. A világnézetünk és a gondolkodásmódunk nagyon hasonló, csak az ilyen kis dolgokban vagyunk különbözőek. Persze ezek a kis dolgok adják a hétköznapi "gondokat", de az a jó, hogy képesek vagyunk változni egymásért - mindketten rengeteget változtunk már egymásért, mert nagyon szeretjük egymást. Igaz, mi még félig gyerekek voltunk, mikor összeköltöztünk, de azóta már jócskán huszonévesek vagyunk, és meg mindig változunk egymásért.

Egyébként, mikor megmutattam neki az erre a kérdésre érkezett válaszokat, akkor azt mondta, hogy "Na jó, nyertél!" és kompromisszumot kötöttünk, hogy ha akar, akkor sokáig maradhat a borostája, de hivatalos helyre vagy találkozóra megborotvalkozik. Nekem itthonra vagy boltba mindegy, hogy néz ki, mert tetszik mindenhogy, de ne legyen ápolatlan, legalább fontos alkalmakkor.

2013. júl. 30. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!