Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok a gyilkosságról?...

Mit gondoltok a gyilkosságról? Van-e joga valakinek elvenni egy másik ember életét?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég beszélgettem valakivel erről, és ő azt mondta, az embernek nincs joga megölni egy másik embert, aki előtt még ott az élet, saját tervei vannak, családja, stb. és hogy ő el sem tudná képzelni, hogy ezt így valakitől elvegye. Ti mit gondoltok, miért nem ölnétek meg valakit? Ha mondjuk nem lennének törvények erre vonatkozóan. Mert én nem egészen értem ezt az egész dolgot, tudom, hogy sokan rosszul éreznék magukat ha meg kellene ölniük valakit, csak nem tudom miért.
2012. ápr. 12. 01:59
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
47%

A fajon kívüli gyilkosság sem csak a zsákmányért történik, hanem azért is, ha közös erőforrásokért folyik a harc. Ha pl. azonos táplálékon él két faj, akkor ha ez fogyóban van, bizony egymást is ölik azért, hogy saját maguknak jusson a több.

A gyilkosság az életben maradásért folytatott harc természetes része. Csak nekünk embereknek sikerült valami nagyon elvont, nagyon valóságtól elrugaszkodott, olykor ellentmondásos ideológiát gyártanunk az ölés, a gyilkolás ellen. Fajon belül, de még fajon kívülre is...

2012. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:

Most, ha valaki engem megtámadna és megakarna ölni akkor simán harcolnék, ha kinyírom hát kinyírom... nem az járna a fejemben, hogy : "Jajj, nem szabad embert ölni..."

Egy percig sem lesz rossz érzésem. Magának kereste a bajt, tessék ez lett belőle. Vagy Ő vagy Én.

De amúgy meg nem ölnék, hogy most kirabolok valakit és ne legyen tanú...


http://www.youtube.com/watch?v=M0l5KhLN6FQ


A halálbüntetés is szóba került...

2012. ápr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
Én nem ölnék meg senkit, inkább addig ütném míg nem bömböl, hogy hagyjam abba, azt is csak ha komoly okom van rá. a gyilkosokat viszont beinjekcióztatnám, mint külföldön teszik. heccből senkinek sincs joga elvenni a másik életét, ha mégis megteszi a sajátjával játszana így.
2012. ápr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
38%
Kedves GYakori Válaszoló! Mindaz igaz, amit leírtál. Van egy lényeges körülmény, amiről megfeledkeztél. A fajon belüli erőszak a természetes szelekció egyik eszközének tekinthető. Akár a cápa, amelyik méhen belül a testvérekből lakmározik, vagy a hím oroszlán, amikor képes megölni egy rivális hímet... hadd ne soroljam, az erősebb a túlélő. Vagy a területszerzés... Ez is egyfajta motiváció, de az ember, csak úgy l'art pour l'art módon is képes mindenfajta különösebb ok nélkül. Na ez az amire nincs magyarázat. Sem mentség.
2012. ápr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb embert nem a törvények tartják vissza a gyilkosságtól, hanem az erkölcs.

Viszont azt hiszem, ha valaki mégis embert öl, akkor vagy elmebeteg, vagy a körülmények áldozata, egyik esetben sem tudom megvetni ezért és szerintem büntetni sem kellene, hiszen az elmebetegnek büntetés a betegsége, az ép elméjűnek meg büntetés a tudat, hogy együtt kell élnie ezzel.

2012. ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Oké, de az elmebetegnek sok esetben egyáltalán nem büntetés az, hogy ők betegek. Te lehet azt gondolod, hogy jaj szegény, baj van az agyával, de őt ez pont hidegen hagyja, ha sorozatgyilkolásra adja a fejét, addig csinálja amíg meg nem állítják, és egy percig sem jut olyasmi eszébe, hogy de rossz nekem, beteg vagyok. (Persze ez nem feltétlen igaz az összes mentális betegségre.)
2012. ápr. 27. 03:59
 27/46 anonim ***** válasza:

Az ősember korában bárki megölhetett bárkit, ez volt a természeti állapot, a mindenki harca mindenki ellen. De ez inkább csak a 17-18. sz-i gondolkodók által feltétetlezett állapot volt, a társadalalmi szerződés (hatalomgyakorlás átruházása) előtt.

A valóságban az emberré válás folyamatában már kialakultak azok a gátak, ösztönök, amik visszatartják az embert a csoporton belüli egyed megölésétől.

Egy kb. a csoportban élő állatoknál is így van.

2012. ápr. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

"Az én véleményem erről az, hogy minden embernek egyenlő módon van joga az élethez, amit Istentől kapott. Ő adta ő veheti el. Ember nem árthat neked olyan mértékben ami téged feljogosít arra, hogy az életét elvedd."


ezt nem hiszem mivan ha az illető örök életedre megnyomorít téged? úgy hogy használhatatlan leszel testileg vagy a lelki sebek miatt nem tudsz egyéb lenni mint a tested rabja... és látod h aki ezt tette veled az boldog

2012. júl. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

"Bár ez már nem a kérdésemhez kapcsolódik, nem arra vagyok kíváncsi, miért szomorúak az emberek ha meghal valakijük."


mert kötődött hozzá szerette és soha többé nem fognak egymással beszélni már ez eléggé szomorú dolog vagy szerinted nem?


ezeken a dolgokon úgy tudsz változtatni vagy megérteni ha beleképzeled annak az embernek a helyébe akivel ez történt és megérzed h mit érezhet ezt hívják empátiának

2012. júl. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
De én ilyet nem tudok elképzelni, nekem van 1-2 ismerősöm akikkel jól érzem magam, de van egy rakat ember a világon, ha az az 1-2 nem lenne többé, előbb-utóbb találkoznék mással akivel szintén jól érzem magam.
2012. júl. 17. 16:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!