Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok a gyilkosságról?...

Mit gondoltok a gyilkosságról? Van-e joga valakinek elvenni egy másik ember életét?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég beszélgettem valakivel erről, és ő azt mondta, az embernek nincs joga megölni egy másik embert, aki előtt még ott az élet, saját tervei vannak, családja, stb. és hogy ő el sem tudná képzelni, hogy ezt így valakitől elvegye. Ti mit gondoltok, miért nem ölnétek meg valakit? Ha mondjuk nem lennének törvények erre vonatkozóan. Mert én nem egészen értem ezt az egész dolgot, tudom, hogy sokan rosszul éreznék magukat ha meg kellene ölniük valakit, csak nem tudom miért.
2012. ápr. 12. 01:59
1 2 3 4 5
 41/46 anonim válasza:
2014. szept. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

"Nekem abból,hogy szenved semmi hasznom."


Nem. Abban valóban nem.

Abból kéne hasznot húzzál, ha megtöröd, és szolgasorsú újjáépítésre kényszeríted abban, amit ő azelőtt tönkretett.


De látom nem érted.


Ha meg az élelemellátás és lakóhely globális problémáinak megoldását a népírtásban, háborúban - vagy ahogy Te mondanád, a lakosságszám gyilkossággal való alacsonyan tartásában - látod, akkor megérdemled, hogy egyszer majd az elveid áldozatává válj vérrokonokkal együtt, és akkor néznél nagyot.


Igaz, ha nem lett volna háború, jó sokan lennénk, csakhogy akkor nem a gatling-géppuska, atomfegyverek, meg az ebola továbbfejlesztésén dolgoztak volna, hanem a mostani globális problémákat oldották meg volna már évszázadokkal ezelőtt, és sokkal magasabban tartana a technikai fejlettség, amit ne úgy érts, hogy X gigaherzes processzor, hanem hogy fele annyira se lenne gond az élelemellátás sokkal több ember esetén is, és az energiatermelési kényszerrel sem írtanánk a bolygót.


A háborúszeretetedről ennyit. Baromság.

2014. szept. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim válasza:
Igen valóban csak ez az egy alternatíva van. Igen... köszönjük, hogy elhoztál ide egy alternatív jövőt. Gyűlölöm a háborút, nem tudom, hogy honnan veszed azt, hogy szeretem. Én is mondhatnék ilyet, hogy: Remélem majd a te vérrokonaidat fogja meggyilkolni valaki, aki nem lenne a REVIVE nak köszönhetően.Igenis van olyan ember aki megérdemli a halált. Ölni kell a gyengék védelméért, az egyenlőségért és az igazságért.
2014. nov. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim válasza:

"A fajon belüli erőszak a természetes szelekció egyik eszközének tekinthető. Akár a cápa, amelyik méhen belül a testvérekből lakmározik, vagy a hím oroszlán, amikor képes megölni egy rivális hímet... hadd ne soroljam, az erősebb a túlélő. Vagy a területszerzés... Ez is egyfajta motiváció, de az ember, csak úgy l'art pour l'art módon is képes mindenfajta különösebb ok nélkül. Na ez az amire nincs magyarázat. Sem mentség."


Nincs jogod elvenni egy másik ember életét és nincs jogod tönkretenni sem illetve öngyilkosságba hajszolni. Az állatvilág szerint gondolkodtok hogy "természetes szelekció" "Az erősebb marad fent" Érted? Nincs jogod hozzá és nem vagy különb egy gyilkostól. Ez kellene felfogni mindenkinek.

2020. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim válasza:
48%
Az ember kapott egy olyan dolgot amitől ember és kikerül az állatvilágból. De ti csak állatok vagytok. Nem emberek. És aki ezt nem tudja felfogni az egy holtkóros idióta barom.
2020. jan. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:
A természetes szelekció (az EMBER szerint) meg azt jelenti hogy nem tudod tovább örökíteni a génjeidet nem azt hogy tönkreteszel egy embert és öngyilkosságba hajszolod. Mindenkinek joga van az élethez. Tehát te egy gyilkos vagy és az állatvilág szerint gondolkodsz. Akkor miért is ítélsz el egy magad fajtát?
2020. jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!