Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Én vagyok túl hisztis, vagy...

Én vagyok túl hisztis, vagy igazam van, amikor azt mondom felháborító, hogy egy hónapja alig tudok aludni, mert a szabadtéri zenés előadások "hangjai" elhallatszanak hozzánk? Nem heti egy alkalomról van szó, hanem napi gyakorisággal

Figyelt kérdés

nagyon idegesítő minden éjjel a dum-dumot hallgatni, mert persze csak a basszus jön át. mit csináljak, hogy elviselhetővé váljon. állapotos vagyok, sokszor felkelek p..ilni az éjjel de visszaaludni nem tudok, mert üvölt ez a szar, és sajnos nem tudom pontosan honnan, de nem a szomszéd házból az biztos

meg fogok nyár végéig őrülni

kinek a segítségét lehet hívni ilyenkor?


2009. jún. 19. 09:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Például egy hangszigetelőét. Csak sajna nem tudom, mennyibe kerül az ilyesmi, de ha rendszeres a környéken az ilyesmi és költözni viszont nem akarsz, akkor gyanítom, ez lehet az egyetlen hatásos, hosszú távú megoldás.
2009. jún. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
32%

majd megszokod ...

Nézd nekem az a furcsa, hog ysokat vagyok külföldön, Madrid fő terén, egy olyan heylen, ahol körben magas lakóépületek vannak, éjjel 2-kor is olyan hangos zene és bu,i van a téren, hogy az eszméletlen. Éa mégis, senkinek nem jut szébe, hogy ez gond lenne. Mellesleg nemtom, ha én fáradt vagyok, akkor aztán mehet akármilyen zaj mellettem, én alszok, az biztos.

De a magyar emberben benne van ez az idegenkedés tudom, és nem is értem, sajnos kicsi a tolerancia-szintünk nagyon.

De máshol ezzel miért nincs gond? Miért őrölsz meg? Ha nem tudsz aludni, oké, vegyél be altatót, de valahol nekem magas ez az agresszív utálkozás, hogy mindenbe bele kell kötni.

Igzi ...

2009. jún. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

A füldugó a leghatásosabb, az tényleg használ, és a babának sem ártasz gyógyszerrel.


Hát utolsó válaszoló, vannak rosszalvó emberek, én is az vagyok, hiába vagyok álmos, nem tudok zajban aludni. Egyébként más elviselni a zajt, ha tudod, hogy 3 napig fog tartani, és más, ha tök bizonytalan, hogy meddig kell elviselni.

És szerintem igenis, kiborító, ha az ember fáradt, NYUGALMAT ÉS CSENDET szeretne, és mások ezt leszarják.

Ahol én lakom ott este is egyfolytában zaj van (közlekedés, pályaudvar), szóval nyáron is csukva kell lennie mindennek, hogy aludni tudjak, így én inkább elviselnék egy csendes helyen egy pár napos hangos bulit, de utána legalább csend lenne.

2009. jún. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
35%

:(

az, hogy más jól érzi magát neked nem rossz. főleg ha csak a basszust érzed/hallod.

ha az ember álmos és fáradt, akkor el tud aludni.

2009. jún. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Nálunk ez a helyzet. Ilyenkor nyáron egész éjszaka megy a daj-daj, de valaki szólt valamilyen főmuftinak, így állítólag egy kicsit visszavesznek a hangerőből.(egy diszkóról van szó)


Sajnos nem tudom, kihez lehet ilyenkor fordulni, de mindenképp nézz utánna a neten, vagy az aranyoldalakban, mert ezek szerint van megoldás.


Szép babavárásás!

2009. jún. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
32%

mindenki elfelejti hogy volt egyszer fiatal? az autók zaja, a tücsökciripelés nem zavar? kb akkora a hangerő ami hozzátok elér egy buliból. más országokban ez elképzelhetetlen, hogy ilyen miatt szólnak a lakók. az öregasszonyok is lemennek az utcára, vagy nézik az erkélyről az utcai bulikat, szól a zene, és jól érzi magát mindenki. másnap meg mennek dolgozni.

persze ez itt elképzelhetetlen...

2009. jún. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

Füldugó. 100 forint alatt lehet kapni apatikában. Teljesen nem leszel tőle süket, ébresztőórát pl. meghallod, viszont arra tökéletesen alkalmas, hogy a távoli zajokat tompítsa. Szerintem könnyebb a lakóknak bedugni a fülüket, mint a nagy kulturális rendezvényeket megszüntetni. A városi élet ezzel jár. Én a szervezők helyében - viccen kívűl! - ingyen osztogatnék füldugókat a lakókanak.

Bocs, de szerintem kiállhatatlan, aki ilyesmiért cirkuszol, pl. a Sziget vagy SZIN miatt - lehet, hogy a saját gyerekei, unokái szórakozását teszi tönkre! (Pl. a panaszok miatt a fülledt sátrakba szorítják a népet, ami zajt nemigen fog, viszont meg lehet benne fulladni)

Ahogy a korábbi Rockklub vezetője fogalmazott egy újságírónak (sose jelent meg, vajon miért) "egy európai városnak nem zajkommandóra, hanem pezsgő kulturális életre van szüksége"

2009. jún. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%
ej utolsó előtti ez enyhén más, mikor önszántadból kiállsz az erkélyedre hallgatgatni, viszont mikor az éjjeledet teszi tönkre az egy kevésbé jó buli. hozzánk a sziget halaltaszódik át, alig várom, hogy jót bulizzak az ágyamban forgolódva..
2009. jún. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
52%

Füldugó, füldugó, füldugó - istenem, mennyi konfliktus megoldódna így. Most nem könnyebb a fülét bedugni annak, aki aludni akar, mint körülötte mindenkinek kussban lenni?????????

Én szívesen járok koncertekre, és azt mondom, a lakóknak ha nem teszik, dugják be a fülüket, a füldugó olcsó és - orvost is megkérdeztem - semmi káros hatása nincs. DE én is vagyok a másik oldalon is, a szomszédom minden szombaton reggel 7-től kopácsol, amikor én mondjuk aludnék. Mentem volna cirkuszolni vele? Dehogy mentem, akkor szoktam rá a füldugóra, és ez így mindenkinek jó.

2009. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%

Megszokod. Nem hiszem, hogy a te felháborodásod miatt beszüntetik mások mulatságát. Egy szabadtéri zenés előadás az nem házibuli, amire kihívod a rendőrséget.

Vagy vegyél füldugót. Ha két szivaccsal meg lehet oldani a dolgokat, akkor nehogy már egy egész rendezvényt elhallgattassanak miattad.

Érdekes annak idején, mikor fesztiválra mentem, egy öreg nénivel beszélgettem a vonaton, ő igazított útba, hogy csak erre egy kanyar, aztán arra és már el sem lehet téveszteni, csak menjek a zaj felé. És nevetgélt. Nagyon szimpatikus az ilyen. A saját alvás zavara miatt nem kussoltatna el mindenkit..

Egyébként hidd el, nem a basszus miatt nem alszol, hanem azért mert felidegesíted magad ilyen piti dolgokon. Ez olyan, mint mikor horkol a férj, a végén a felség már odáig jut, hogy mindjárt megfojtja, a férj elhallgat, de az asszony már nem tud aludni hiába van csend, az idegességtől. Ha nem lesz basszus, akkor lesz egy ugató kutya, haza felé tartó fiatalok nevetgélnek meg ordítoznak. Ez ilyen, ha nem a világ végén laksz egy tanyán.

2009. jún. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!