Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért vagyunk olyan hülyék,...

Miért vagyunk olyan hülyék, hogy külső alapján ítélünk meg másokat, meg sztereotípiák szerint, és miért nem vagyunk képesek elfogadni az új dolgokat és a tőlünk különböző embereket és kultúrákat?

Figyelt kérdés
nem értem, hogy a 21. században hogyan lehet, hogy még mindig ösztönök meg primitív szokások szerint élünk, csökött látásmóddal, ezért az emberek inkább színészkednek, majmolnak meg tetszelegnek, mert nem mernek önmaguk lenni. amíg valaki nem bántja a másikat, addig miért nem lehet békén hagyni?

2012. máj. 9. 10:39
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

# 8/10

mellesleg felnőttként ennyi ésszel nem lennék büszke magamra, ha már belementünk egy sztereotípiába. persze gondolom mindig csak másokat piszkálsz, a saját korod nem mered bevallani, mert leégetnéd magad, hogy egy 15 éves gyerek értelmesebb nálad - már ha szerinted jó dolog másokból általánosítani...

2012. máj. 9. 11:42
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Én érveltem az ösztönökkel kapcsolatban, te mag csak rockerekkel és fasisztákkal tudsz jönni. Ezért írtam, hogy kisgyerek vagy, mert összekeversz itt mindent mindennel.
2012. máj. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"franciaország az egyik legfasisztább állam manapság, ott már akkor is lenéznek, ha nem franciául beszélsz. "


És akkor te beszélsz általánosításról, mikor lefasisztázod a franciákat és szerinted lenézik a franciául nem tudókat.

2012. máj. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
És nem csak ez az egyetlen általánosításod, előítéleted, hanem amikor azt írod, hogy nyugaton üldözik a muszlimokat. Másrészt ez elég viccesen is hangzik, mert furcsa űgy öldözni őket, hogy közben a nyugat mecseteket épít nekik.
2012. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

# 12/13

:D érveltél. csak éppen hülyeséget. próbáltam rávilágítani, hogy az "érved" értelmetlen, de úgy látom nem sikerült megértened. én vagyok kisgyerek, mert nem tudod felfogni az üzenetem


tudom hogy nem minden francia ilyen, de van róla tapasztalatom legalább, és nem a levegőbe beszélek, de sehol nem mondtam, hogy ettől lesz fasiszta egy ország.

vagy te milyen országnak neveznéd azt, ahol megbüntetnek, vagy elveszted az állampolgárságod, ha burkát hordasz, vagy férfiként nem fogsz kezet egy nővel. (???!!!) miért enged be egy ország bevándorlókat, ha közben nem befogadó velük szemben a gyakorlatban? miért híreszteli, hogy a szabadság országa, ha a törvényeik szigorúak?


persze a korod most sem merted felvállalni, ennyit rólad, csak terelni tudod a szót.

2012. máj. 9. 12:15
 16/25 anonim ***** válasza:

Én húsz éves vagyok, remélem most végre kielégítettem a vágyaidat.

Ha meg szerinted rosszul érveltem,akkor megkérdezem: pár évtized kevesebb vagy több mint pár millió év? Pár millió év év tapasztalata vagy pár évtized tapasztalata változtatja meg jobban az emberi viselkedést?

2012. máj. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

na álljunk meg egy szóra. amikor azt mondom hogy nyugaton üldözik őket, nem azt mondom, hogy minden egyes személy üldözi őket, hanem hogy államilag vagy szociálisan akadályokba ütköznek.


például ha te hiszel a bibliában, majd jön egy muszlim csoport, akinek arról szól a rendezvénye, hogy bibliákat égetünk, akkor gondolom eléggé zavaró lenne számodra ezt nézni. de mondhatjuk a magyar alkotmány, vagy zászló, bármi más égetését, ami számodra értékes szimbólum.

ugyanez vonatkozik arra is, hogy ha valaki nem kap munkát csak azért mert cigány/rokker/kék a szeme, stb.


az, hogy bizonyos helyeken nem engednek templomot építeni, vagy üldözik a keresztényeket, szintén helytelen az iszlám országokban, de ők legalább nem állítják azt, hogy övék a szabadság országa

és tudtommal a mecseteket nem nyugat építi nekik, legalább is itthon biztosan nem, mert egy iszlám egyház létezését sem fogadta el az új országgyűlés, tehát 1%ot sem fogadhatnak. bár minden mecset építésével nem vagyok tisztában, de ha tudsz nyomós bizonyítékot mutatni arra, hogy a legtöbb mecsetet nem muszlimok adományából építik, akkor elfogadom az állításod.


ha azt állítod, hogy évmilliók tapasztalata, akkor hogyan lehet, hogy vannak, akik nem ítélkeznek mások felett, és nem részesítenek hátrányban másokat csak azért, mert velük nem azonosak? az ilyen emberek genetikailag hibásak?

ha igaz amit mondtál, hogyan lehet, hogy az ember tőle nagyon különböző állatokat honosított? hogyan lehet, hogy a kutya, a macska a legjobb barátja, miközben igen veszélyes állat, ugyanakkor, ha valakinek hosszú haja van, az már lázadó tehát közveszélyes (mondjuk pár évtizedet visszautazva)?

ha évmilliókról van szó, akkor hogyan lehet, hogy pár évtized alatt, kialakult az az előítélet, hogy a tetovált emberek bűnözők?

remélem most már látszik az ellentét

2012. máj. 9. 12:37
 18/25 anonim ***** válasza:

" tudtommal a mecseteket nem nyugat építi nekik, "



A világon semelyik keresztény múltú állam nem fog a saját pénzéből tömegesen mecseteket építeni. Ezt nem is lehet elvárni. Viszont megnézném, hogy a közel keleten hol fognak kiadni tömegesen építési engedélyeket keresztény templomok építésére. Azt nem tagadhatod, hogy a nyugat megengedi, hogy mecsetek épüljenek méghozzá tonnaszámra és akkor az egyéb imahelyekről nem is beszélve. Mutass nekem olyan közel keleti országot,ahol tömegesen megengedik a tempolmok építését és megbékélnek a kereszténységgel. Éppen arról szólnak a hírek, hogy bombák robbanak a templomokban.


"ha azt állítod, hogy évmilliók tapasztalata, akkor hogyan lehet, hogy vannak, akik nem ítélkeznek mások felett, és nem részesítenek hátrányban másokat csak azért, mert velük nem azonosak? "


Itt van az amit nem tudsz megérteni, hogy az ösztönök nem azt súgják, hogy másokat ítéljünk el, hanem, hogy a hozzánk hasonlók közelségét létesítsük előnyben, ahelyett, hogy a másságot erőltetnénk magunkra.


"ha igaz amit mondtál, hogyan lehet, hogy az ember tőle nagyon különböző állatokat honosított?"


Ez nem érv, főleg,hogy nem is a témába vág, az ember a kutyát gazdasági megfontolásból szelídítette meg, hogy vigyázzon az élelmére(más tenyésztett állatokra) és hogy veszély esetén figyelmeztesse a bajra (pl hogy a közelben medve van).


"ha évmilliókról van szó, akkor hogyan lehet, hogy pár évtized alatt, kialakult az az előítélet, hogy a tetovált emberek bűnözők? "


Megint csak rosszul fogod fel az előítéletet, amit most leírtál ez egy példa az előítéletre,de maga az előítélet már réges rég bennünk van. Összekevered a fogalmat a konkrét megjelenésével.

2012. máj. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

akkor miért mondod azt hogy nyugat mecsetet épít nekik?


mi a fogalma a "tömegesen"nek? gondolom ha mutatok iszlám országban álló templomokat az nem lesz elég.

habár az egész megint ott értelmetlen, hogy miért mennének keresztények tömegesen a közelkeletre, ha egyszer azok többsége nem jóléti állam.


ha jóléti államot nézünk, akkor egyesült arab emírségek, ahol tilos az iszlámon kívül más vallás terjesztése, ugyanakkor a templomépítés felé toleranciát mutatnak, 31 keresztény templom áll. számold össze, magyarországon mennyi templom van, arányosítsd a lakkosság vallásos részével.

másrészt mondjuk azért is értelmetlen, mert európa keresztényesített terület, így nyilvánvalóan nem lenne szabad azokat a templomokat beleszámolni, amit az egyesült arab emirátusokon épült első templom előtt épültek. ez igen hosszadalmas munka lenne, másrészt értelmetlen is, mert mindezek a kifogások nem adnak jogot arra, hogy a saját elveinket megszegjük, vagy olyan barbár országokhoz hasonlítsuk magunkat, ahol középkori szinten élnek.

és ez már nem is nagyon kapcsolódik a kérdéseimhez


"Itt van az amit nem tudsz megérteni, hogy az ösztönök nem azt súgják, hogy másokat ítéljünk el, hanem, hogy a hozzánk hasonlók közelségét létesítsük előnyben, ahelyett, hogy a másságot erőltetnénk magunkra. "


teljesen mindegy, hogy magyarázzuk, fordítva vagy fonákul is ugyanaz a dolog. miért van, hogy egyesek más bőrszínű vagy nemzetiségű nők iránt vonzódnak? miért van egyáltalán hogy a nők felé vonzódik a többség, és nem a saját neme felé? miért vannak emberek, akik az állatokat jobban szeretik, mint az embereket? ezek szerint ezek a jelenségek mind paranormálisak, vagy ezek az emberek betegek?

ráadásul ha most komolyan veszem ezt az újabb kifogást, akkor ez semmivel sem támasztja alá azt, hogy agresszívan állunk hozzá azokhoz, akik tőlünk különböznek.


"Ez nem érv, főleg,hogy nem is a témába vág, az ember a kutyát gazdasági megfontolásból szelídítette meg, hogy vigyázzon az élelmére(más tenyésztett állatokra) és hogy veszély esetén figyelmeztesse a bajra (pl hogy a közelben medve van). "


mert egy munkáltató nem "gazdasági megfontolásból" alkalmazza a munkást? hanem puszta jószívből, hogy segítsen rajta? vagy unatkozik és kedvtelésből?

egyébként nem feltétlenül érvnek szántam, csupán rávilágítok arra, hogy az elméleted több ponton is ellentmondásos.


"Megint csak rosszul fogod fel az előítéletet, amit most leírtál ez egy példa az előítéletre,de maga az előítélet már réges rég bennünk van. Összekevered a fogalmat a konkrét megjelenésével."


mi van? :D az előítélet valami ősi ösztön? vagy mi van bennünk? hogyan válhat valami olyan dolog ősi ösztönné ami a gyakorlatban megcáfolja magát? ez kb annyira nonszensz, mintha azt mondanám, hogy a tudás rég bennünk van, egyáltalán hogyan lehet egy jelenséget beletenni az emberbe? nem is tudok megfelelő példát hozni erre, mennyire értelmetlen dolgot mondtál. a munkanélküliség bennünk van régesrég. kb, de ezt szerintem fejtsd ki, mert egyszerűen nem függ össze az egyik a másikkal.


valami olyasmire akarsz célozni összességében, hogy azért vagyunk előítéletesek, és azért bánunk rosszul a tőlünk különbözőkkel, mert egy ősi ösztön azt diktálja bennünk, hogy random helyzetekben a hozzánk hasonlóakhoz vonzódjunk? ez egyelőre még elég összetákolt

2012. máj. 9. 14:07
 20/25 anonim ***** válasza:

Te nem vagy normális, sajnos ki kell mondanom. Azért vonzódunk a nőkhöz, mert nem vagyunk b.zik, ez a természetes ösztönünk és ez nem arra példa, hogy elfogadjuk a tőlünk különbözőket,úristen mennyire eltereled a témát.(aztán még kössél abba is bele,hogy nem azért vonzódunk a nőkhöz,mert ezt diktája az ösztönünk, hanem hogy vágyunk a különbözőségre)

Az, hogy vannak fehérek akik feketékkel házasodnak vagy hasonló az nem cáfolja az én igazamat,én is megtudnék d.gni pl egy fullos néger csajt,de ettől még köszönöm nem szeretném, hogy a gyerekem fekete legyen,mert minden szülőben megvan az a természetes ösztön, hogy a gyereke hozzá hasonló legyen. És hiába jönnél azzal, hogy márpedig van fehér embernek fekete gyereke, akkor is más tulajdonságok terén azt szeretné az ember, ha az utóda rá hasonlít.


De mondok egy példát az ösztönös előítéletre: amikor az ember még csak épp lejött a fáról gyorsan megtanulta, hogy a nagyfogú sörényes állattól(oroszlán) óvakodjon,mert MEGTAPASZTALTA, hogy NÉHA megeszi a barátjait.(megjegyzem te is a tapasztalatoddal érveltél a franciák esetében,te is ugyanígy működsz)

Innentől kezdve ha látott egy oroszlánt (vagy hasonló nagytastű állatot,ami nagyon hasonlít rá) nem szórakozott azzal,hogy kiderítse vajon jószándékú-e,egyből az elő-ítélete alapján elfutott,mert régebbi tapasztalata alapján az villant fel a kis fejében, hogy ez az állat veszélyes és nem érdekelte az állat célja. És pontosan ez mentette meg őt.

2012. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!