Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért vagyunk olyan hülyék,...

Miért vagyunk olyan hülyék, hogy külső alapján ítélünk meg másokat, meg sztereotípiák szerint, és miért nem vagyunk képesek elfogadni az új dolgokat és a tőlünk különböző embereket és kultúrákat?

Figyelt kérdés
nem értem, hogy a 21. században hogyan lehet, hogy még mindig ösztönök meg primitív szokások szerint élünk, csökött látásmóddal, ezért az emberek inkább színészkednek, majmolnak meg tetszelegnek, mert nem mernek önmaguk lenni. amíg valaki nem bántja a másikat, addig miért nem lehet békén hagyni?

2012. máj. 9. 10:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
De amúgy pontosan te bizonyítod az ösztönös előítéletet a már előbb említett franciákkal kapcsolatban. Nem is értem miért magyarázok neked, a fától nem látod az erdőt :D
2012. máj. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"...miért enged be egy ország bevándorlókat, ha közben nem befogadó velük szemben a gyakorlatban?"

Talán azért, mert megéri neki? Vagy mert olyan szolidáris, hogy befogadja őket? Egyébként nem kötelező ám Franciaországba menni, és akkor nem lesz min felháborodni. Tudod, alapvető, hogy ahová megyek, ahová befogadnak, ott alkalmazkodom. És nem fordítva történik, ahogy azt a muszlim felsőbbrendűség-tudattól vezérelt bevándorlók elképzelik...


"például ha te hiszel a bibliában, majd jön egy muszlim csoport, akinek arról szól a rendezvénye, hogy bibliákat égetünk, akkor gondolom eléggé zavaró lenne számodra ezt nézni. de mondhatjuk a magyar alkotmány, vagy zászló, bármi más égetését, ami számodra értékes szimbólum."

Ja, de nem is ölnek meg miatta! Míg ezzel szemben a vérnáci muszlimok kinyírnak akár egy rosszalló MohaMAD kijelentésért is. Ne alkalmazzunk már kettős mércét!


"az, hogy bizonyos helyeken nem engednek templomot építeni, vagy üldözik a keresztényeket, szintén helytelen az iszlám országokban, de ők legalább nem állítják azt, hogy övék a szabadság országa"

Nem, ők csak azt állítják, hogy az ő hitük a béke vallása.


"és tudtommal a mecseteket nem nyugat építi nekik"

Persze, szaúdi fanatikus sejkek finanszírozzák, ahogy a fundamentalista imámokat is, továbbá a délszláv háborúk idejéről a Szandzsákban maradt valláskárosultakat is.


"ahol megbüntetnek, vagy elveszted az állampolgárságod, ha burkát hordasz"

Senki nem veszti el Európában (sajnos) az állampolgárságot burka hordás ürügyén, bírságot kap, ennyi. Miért kellene tolerálni Európában ezt a vérfasiszta náci jelképet? A nők elnyomásának zálogát? Jó, hogy zsákot nem húznak a szegény asszonyok fejére... Egyébként még így sem jogos a kifogásod, mert ütközik az európai törvényekkel, tehát a "liberális állam" által alkotott jogszabályokkal, pont.


Egyébként meg nagyon sötét vagy.

2012. máj. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Aha értem, amikor cáfolom az állításod, akkor terelem a szót, mikor elkezdesz a keresztény templomokról magyarázni, aminek nyilvánvalóan nem sok köze van a kérdésemhez, az érvelés...


"minden szülőben megvan az a természetes ösztön, hogy a gyereke hozzá hasonló legyen."


tehát a félvér gyerek paranormális jelenség... ennek ugye semmi köze ahhoz, hogy az ember a hasonlóhoz vonzódik. ha egy fehér megöl egy négert, mert az fekete, akkor valami ősi ösztön miatt teszi, mert az azonosakhoz vonzódunk, amikor egy fehérnek gyereke lesz egy négertől, akkor semmi köze ehhez a törvényhez.

igen, én vagyok a nemnormális... :)


"más tulajdonságok terén azt szeretné az ember, ha az utóda rá hasonlít"


akkor itt van a kutya elásva. egyszer ilyen tulajdonság, másszor meg olyan. mi van az újabb paranormális jelenséggel, a liberális szülőkkel, akik szabadelvűen nevelik a gyereküket, és nem várják el, hogy hozzájuk hasonlítson? gondolom arra is van jó kifogásod.


remélem érted már miért hülyeség amit mondtál. ez óriási különbség, hogy bizonyos dolgokban hasonlóság vonzó, bizonyosakban meg nem. ez kb akkora nagy igazság, mint ha azt mondom, hogy a jövőbe látok, és megmondom, hogy vagy lesz 50millió forintod, vagy nem. :) ez nem igazi állítás, innentől kezdve értelmetlen érvelni. vagy például hasonló maszlag, ha azt mondom, hogy válasszatok engem én szabadságot ígérek minden embernek. persze, vonzó, csak mindenki másképp értelmezi a szabadságot.


oroszlán. jó, tegyük fel 50 ezer évnyi tapasztalata van az embernek az oroszlánról, és ez nyomós emléket hagyott a genetikai emlékezetében, tehát ösztönössé vált. mi a helyzet a motorosokkal? :D ja tudom, megint félrebeszélek. az ősembereket összeverték a kopasz tetovált motorosok, ezért mikor 40ezer év múlva az utódja céget vezet, nem veszi fel a kopasz embereket a munkahelyére, mert genetikailag bele van kódolva, hogy a kopasz emberek veszélyesek. :) így a skinhead kultúra 50éves fennállása alatt egy mini-evolúció zajlott le, és csak azok élték túl az üzleti életet, akik nem vették fel a kopasz embereket.

na kb így hangzik nekem a teóriád.


hányszor magyarázzam még el? franciaországban tényleg lenézhetnek azért, mert nem franciául beszélsz. ez tény, attól, hogy kimondom, nem leszek előítéletes. nem úgy értettem, hogy az összes francia le fog nézni, ha megszólalsz magyarul. akkor lennék előítéletes, ha meglátnék egy franciát, és azt gondolnám, hogy ő le fog nézni engem, mert magyar vagyok, ezért inkább meg sem szólalok.

ezek szerint te EGYÁLTALÁN NEM ÉRTED, MIRŐL BESZÉLTEM EDDIG! nem azt tagadom, hogy egy kopasz alak nem tud összeverni valakit, vagy hogy nem kerülhetnek ki a verekedők közül gyakrabban kopaszok. mint ahogyan azt se tagadom, hogy franciaországban megesik hogy lenéznek azért valakit, mert nem franciául beszél, és azt sem tagadom, hogy nem minden francia néz le ha nem franciául szólalsz meg.

HANEM! én azzal nem értek egyet, hogy amikor meglátsz valakit, és kopasz, akkor azért nem állsz szóba vele, azért nem veszed fel a cégedbe, stb.

ha szerinted ezek közt nincs különbség, akkor úgysem fogod megérteni, miről beszéltem.


"Egyébként nem kötelező ám Franciaországba menni, és akkor nem lesz min felháborodni."


persze, nem kötelező, élhet a putriban egész életében, vagy a rommá lőtt lakásában, aztán ha elköltözik egy országba a férjével, amit szabadnak és biztonságosnak gondolnak, rá 5 évre megváltoznak a törvények, és holnaptól teljesen másképp kell élni.

aki meg eleve franciaországban élt mondjuk 30 évig, és úgy tért be muszlimnak, menjen ki irakba, vagy le van tojva, hazaáruló. lényeg, hogy aki nem alkalmazkodik a mi elképzelésünkhöz, az így járt. ez valóban nem fasiszta felfogás...


"Ja, de nem is ölnek meg miatta! Míg ezzel szemben a vérnáci muszlimok kinyírnak akár egy rosszalló MohaMAD kijelentésért is. Ne alkalmazzunk már kettős mércét! "


bocsánat, nem tudtam, hogy egy agyatlan iszlamofóbbal van dolgom.

így van, a keresztények jó emberek, azért indították a szentföld elleni hadjáratot, azért égettek meg mindenkit boszorkányperben, azért irtották ki az amerikai őslakosok nagy részét. szerencsére ez már mind a múlté, helyettük barátságos keresztények viccelődve szellemnek öltöznek be és égő kereszt mellett mormolják imáikat, mindössze 6000 fős létszámmal az usában...


"Nem, ők csak azt állítják, hogy az ő hitük a béke vallása. "


nyilván, aki ezt mondja, és ez ellen tesz, az hazudik. persze nem árt megnézni, hogy hányan vannak azok a muszlimok, akik valóban békések, vagy példaértékű életet élnek, csak ugye nem elég érdekesek, mert nem lehet velük riogatni a népet, ezért nem kerülnek be a híradóba: [link]


igaz én is összemoshatnám a vöröskeresztet a kukluxklánnal, de én különbséget tudok tenni emberek között és ideológiák között, és engem nem vezérel ez a "hasonló felé vonzódás" elve... :)


"Persze, szaúdi fanatikus sejkek finanszírozzák, ahogy a fundamentalista imámokat is, továbbá a délszláv háborúk idejéről a Szandzsákban maradt valláskárosultakat is"


már bocsánat de szerinted akkor kik finanszírozzák a templomok építését keleten? nyilván szintén szimpatizánsok, vagy pénzes emberek, akik közt bizony lehet fanatikus.


"Senki nem veszti el Európában (sajnos) az állampolgárságot burka hordás ürügyén"


nem feltétlenül ebben az összefüggésben írtam, konkrét esetek, hogy burkahordásért pénzbírságot kapsz, de volt olyan, aki elvesztette az állampolgárságát azért, mert elutasította a kézfogást egy nővel (mert ez az ő elképzelése/vallása). gondolom ez antiszociális dolog, tehát ha mindenki alkoholista a munkahelyeden, neked is kötelező inni, ha mindenki disznótrágyában fetreng, neked is csinálni kell, különben hazaáruló vagy...


mellesleg mint mondtam, nem tudtam hogy agyatlan iszlamofóbbal van dolgom, de elmesélem, hátha tanulsz valamit:

a burka nem az elnyomás jelképe, bár a hozzád hasonló fasiszták szeretik ezt híresztelni. bizony ezt a vérnáci öltözködést nagyon sokáig alkalmazták ma európában élő népek is, sőt, mai napig benne van a keresztény esküvőben/gyászban fátyolként. nagymamáink vidéken még ma is hordják a kendőt, ami azt szimbolizálja, hogy egy tisztességes asszonnyal (férjezett nővel) van dolgunk. bizonyára egyeseknek jól esik látni, hogy manapság kis híján meztelen ribik rázzák magukat mindenhol, de a prostituálttá való nevelés legalább akkora vérnáci dolog.

persze ha azt mondom, betért egyedülálló muszlim nők is hordják, az nem fog érdekelni, pedig ilyenek is vannak.

jól kimosta az agyad média, legalább nem kell erőlködnöd, ha véleményt akarsz alkotni, egyszerűbb is, mint utánanézni a dolgoknak.

ja és lehet hogy ütközik egy pár ország aktuális törvényével a burka hordása, de a törvényeket úgy alakítják a fejed felett, mint a gyurmát a gyerekek, hogy pontosabbak legyünk, az ezt büntető törvény ütközik az alapvető emberi jogokkal, amit jobb esetben az alkotmányba is belefoglalnak.


igen, én vagyok sötét megint, mert nem sztereotíp véleményeket majmolok, várom az újabb kifogásaid és mellébeszélésed, bár ezek után nem tudlak komolyan venni

2012. máj. 9. 18:25
 24/25 anonim ***** válasza:
látod más is megmondta hogy sötét vagy
2012. máj. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
ja igen, hülyeségeket hordott össze, nem érvelt, és ha a végre odabiggyeszti a véleményét, az igazság
2012. máj. 11. 06:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!