Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is furcsa? Többi lent

Szerintetek is furcsa? Többi lent

Figyelt kérdés

Az egyik barátom, amikor megyek Pestre, mindig elkér 500 ft-tot a benzinköltségbe. Amikor tudja, hogy például kevesebb a munkám, akkor közli, hogy most nem kell kifizetnem, mert tudja, hogy nem állok "úgy" anyagilag.

Minden barátunkkal kifizetteti ezt a költséget, holott egyébként is menne Pestre, szóval nem miattunk indítja be a kocsit, ergo, akkor is ki kellene fizetnie a sajátját, ha senki nem ül benne, csak egyedül ő. Kicsit anyagiasnak tartom, főleg, hogy egy jól kereső mérnök a barátom. Egyébként emiatt már inkább busszal megyek vissza Pestre, mert elég megalázónak érzem barátok között az 500 ft-os bohóckodást. 27/L


2012. ápr. 28. 08:17
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:
nem megyek minden héten vele, szóval sose "használtam" ki a szabad fuvart. Lány létemre sose kértem egyik barátomtól se pénzt, ha egyébként is használtam volna az autómat, pedig nem is nagy a keresetem, de valahogy ez nálam alap, hogy egy jó cimbit nem varrok le minden egyes fuvarnál...
2012. ápr. 28. 08:20
 2/54 anonim ***** válasza:
95%
Hát valahol megértelek. Az érthető, hogy az ember kifizeti, viszont ha úgyis megyek, baráttól nem várnám el, sőt nem engedném, hogy fizessen.
2012. ápr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
73%

Azt írod, hogy nem mindig kér érte pénzt.

Mi akárhova megyünk, akárkinek a segítségére szorulunk, mindig adunk a benzinbe, nálunk ez alap.

Egyébként a kocsi több emberrel vmivel többet eszik. Én nem problémáznék ezen.

2012. ápr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:

nem mindig, mert néha elejtek egy-két mondatot, hogy a héten kevesebb volt a munkám, ebből nagy kegyesen az következik, hogy na, akkor most nem kérek 500 ft-ot!

Nem tudom, ő ilyenkor mire gondol, hogy egész hónapban üres a pénztárcám??

2012. ápr. 28. 08:28
 5/54 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem alap beszállni a benzinköltségbe:)

Amúgy kellemes hosszú hétvégét,szép az idő *.*

2012. ápr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
82%
Mennyiért visz fel a busz?
2012. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
92%
Nem erzem furcsanak, elfogadhato, hiszen min. osszeget ker.
2012. ápr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nem nagy összeg. pl nekem sincs most melóm, és hát pl most kb oda vissza száz km-t tettünk meg csoptársammal a kocsijával. és én igazán azt gondoltam, hogy nem fog elfogadni pénzt, magamba be is terveztem egy ezrest, hogy na mégis lerakok majd, kb amúgy 3000 lenne az utazásom vonat, villamos, busszal, amúgy nincs melóm és így spóroltam volna, de amúgy mondta, hogy nem is gondolt erre, hogy kérjen, de rendes vagyok, és zavartan mondta, hogy akkor 2000? hát mondom jó. kérdi, hogy de nem gond? vagy mondjak akkor valamit. előtte kérdezte, hogy mennyi szokott lenni az utazás na most a pofámból segget sem akartam csinálni, így ennyibe maradtunk. az 500 nem nagy összeg, de amikor nincs melód és amúgy is megy arra én nem kérnék szerntem, azért több száz kg-nál számít a plusz súly szerintem. :P
2012. ápr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
a busz egy ezres
2012. ápr. 28. 08:41
 10/54 anonim ***** válasza:
98%

Amilyen árak vannak most, én nagyon örülnék, ha 500Ft-ért tudnék Pestre utazni úgy, hogy nem egy büdös vonatfülkében kell ülnöm.


Alap dolog még barátoknál is beszállni a költségekbe, amennyire tudsz. Ha busszal mész, a te logikád szerint akkor nem kéne azon se kifizetni a viteldíjat, ha egyszer úgyis elindul menetrend szerint még üresen is.

2012. ápr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!