Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért bánnak így a kismamákkal?

Miért bánnak így a kismamákkal?

Figyelt kérdés
Én még nem vagyok kismama, és jó sokáig nem is leszek, de mégis elgondolkoztatott a kérdés, hogy pl. miért rúgják ki őket a munkahelyről, ha megtudnak a terhességről, miért nem adják át a helyüket az emberek nekik a buszon, miért bánnak velük lekezelően az orvosnál, stb. Mintha nem is gyerek, hanem legalább egy alomra való kisalien lenne bennük. Pedig ők szülik meg és nevelik a jövő szakmunkásait, értelmiségét, adófizetőjét.

2012. júl. 2. 17:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%
Tyű, de lepontoztak..... mindegy, akkor se szeretek gyerekekkel utazni, ha ez valakinek nem tetszik.És még udvarias is vagyok, átadom nekik a helyem.
2012. júl. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%

Olvastam a válaszokat, és sajnos nagyon elkeserítő az emberek hozzáállása. Igazad van kérdező, még a válaszokból is látszik.

Egy kismamát igenis tisztelni kéne, mert életet hord magában. És igen, még egy egészséges terhesség is nehéz. Nekem pl. folyton fájt a derekam, nem tudtam állni 10 percnél tovább. Mondjuk a munkahelyemen a férfiak nagyon előzékenyek voltak, de mondhatnék egy csomó ellenpéldát. Pl, amikor laborban voltam, és a védőnő kijött, és mondta, hogy a kismamák menjenek előre. Hát, az öregasszonyok egyből elkezdtek höbölögni, hogy miért, ha nincs rosszul! Na, mondjuk azért, hogy ne kapjak el semmi betegséget, mert H1N1 szezonban egészségesen beültem a rendelőbe. Meg mondjuk azért, mert én utána még mentem dolgozni, ő meg baromira ráért. Persze az öregasszonyok mindent elvárnak, őket engedje előre mindenki, nekik adja át a helyet mindenki.

A munkahellyel kapcsolatban is igaz, hogy a családos nőre rossz szemmel néznek. De miért is? Nekem anyu vigyázna a gyerekekre, a férjem is itthonról dolgozik. Mégsem vettek vissza dolgozni, pedig 3 helyet is pályáztam, mindegyikre azt mondták, nem tudnám ellátni, mert kicsi a gyerekem. A régi helyemet meg már betöltötték.

Betegség nem gond, meg tudom oldani. És igen, nem túlóráznék, mert megyek a gyerekért az óvodába. És mi a biztosíték arra, hogy egy egyedülálló szingli majd túlórázik? Nálunk mindig azok húztak haza legelőször. Szóval sajnos ezek olyan általánosítások, amelyeket nem lehet a fejekből kitörölni. És ezek miatt valóban a nő többször meggondolja, hogy hány gyereket szüljön. Én akartam még, de nem fogok, mert most is hiába keresek állást, nem kellek sehova, és a gyereknek enni is kell adni. Hogy az exfőnökömet idézzem:

"Kicsi még a gyereked, az anyának a gyereke mellett van a helye, örülj, hogy nem kell dolgoznod. "

Ja, és a kenyeret meg ingyen adják?

2012. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
29%

Utolsónak:


"Egy kismamát igenis tisztelni kéne, mert életet hord magában."

Nem akarom megbántani önt, de nem az tesz valakit tiszteletre méltóvá, hogy terhes. Most akkor a kisebbségi asszony, aki már a tizenötödik gyerekkel terhes a nagy semmire is olyan tiszteletre méltó, csak mert képes szaporodni? Aki nem tud szülni (fizikai elváltozás, anyagi, lelki dolgok miatt, vagy akár mert férfi), az nem érdemel annyi tiszteletet?

Másrészt ha segítségre van szüksége, azt lehet szimpatikusan, normálisan is kérni, de mikor a "kedves" kismama minősíthetetlen stílusban visít, hogy márpedig most azonnal rohanjon neki segíteni valaki, az nem túl szimptatikus. Hozzáteszem, ugyan így gondolok a bunkó módon kötekedő idősekre vagy akárki másra is.

Az orvosnál várás... Igen, vannak tahó nyugdíjasok, de ránézésre nem mindegyikről lehet megmondani, hogy rá mennyire lenne veszélyes akármilyen betegség elkapása. Ők ebből a szempontból szintén fokozottan veszélyezetettek. Amelyik meg csak szimplán bunkó, azokkal nem kell foglalkozni. Jelzem velem kisgyerekes anyuka kezdett kifejezetten sértő stílusban ordítani, mert betegen, szédelegve, két óra váróban ücsörgés után ő a gyerekével beállt elém én meg rá mertem nézni(!!!!) a kissrácra. Akkor most minden kisgyerekes nő egy tapló?

"És igen, nem túlóráznék, mert megyek a gyerekért az óvodába. És mi a biztosíték arra, hogy egy egyedülálló szingli majd túlórázik?" Ha ön a gyereke miatt nem túlórázik, sem a többi kisgyerekes, sem az, akinek nagyobb a gyereke, de segíteni kell a tanulásban, sem az akit edzésre kell vinni, sem az akinek az idős szüleit kell ápolni, sem az, akinek... Akkor ki marad bent? Vagy akkor csak a kisgyerekeseket engedjék el, még akkor is, ha dolog van? Ez nem lenne fair.

2012. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%
A tömegközlekedésen tényleg nagyon paraszt doélog, ha nem adják át a helyet a kismamáknak. Nem azért kell nekik átadni, mert rosszúl vannak, nem betegség a terhesség, de azt mindenki tudja, hogy amikor már nagy a pocak, rosszabb az egyensúly. Ha nagyot fékez a busz, akkor pl simán eleshet a kismama. Amikor én az elsőt vártam, még nem volt jogsim, így tömegközlekedtem. Nagyon frankó volt, hogy július elején a 40 fokban, 36 hetes terhesen ott álldogáltam, mert senkinek nem jutott eszébe, hogy esetleg átadja a helyet....pontosabban egy 70 év körüli néni át akarta adni, de tőle nem fogadtam el.....erre a néni beszólt az előtte ülőnek, hogy mi lenne, ha felemelné a hátsóját és engedné leülni a kismamát. Nagyon jól esett.
2012. júl. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%

Igen, aki életet hord, azt tisztelni kell, mert ez isteni csoda. Ebben nincs miért belekötni.

És igen, nem veszik fel a kisgyerekes anyákat, mert ők nem fognak túlórázni, és sajnos már eleve azzal a hozzáállással keresnek embereket, hogy legalább 1,5 ember munkáját kell majd elvégezni. És alapvetően ezzel van a baj, mert ha a munkaszerződés 8 órára szól, akkor 8 óra alatt elvégezhető munkát adjanak. És ne az legyen, hogy téged nem veszünk fel, mert úgysem maradsz bent estig, mert mész haza a gyerekeidhez. Igen, egy szingli is mehet haza, mert neki is lehet programja. Épp arról beszélek, hogy emiatt nem kéne a gyerekeseket diszkriminálni. Hogy munkaidő után ki mit csinál, a munkaadónak semmi köze hozzá. Tartsa be a munkaidőt, és kész. Ha meg a munka nem végezhető el 8 óra alatt, akkor vegyen fel még embert.

2012. júl. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
31%

A terhesség nem isteni csoda, hanem egy teljesen természetes dolog. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy könnyű kihordani és megszülni a gyereket, de nem is világot megváltó esemény. És igen, sokan ki is használják ezt a helyzetet, és azt hiszik, hogy ők most mindenek felett állnak. Ha félholtan elvánszorgok az orvoshoz, és egy terhes nő, akinek egyébként semmi baja sincsen, elsőbbséget élvez, az ki tud akasztani. Ugyanígy a munkahelyen is.


"Pedig ők szülik meg és nevelik a jövő szakmunkásait, értelmiségét, adófizetőjét."

Erről meg csak annyit, hogy ők szülik meg a gyilkosokat, diktátorokat, csalókat stb is.

Jöhetnek a lehordások.

2012. júl. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
47%
Na te aki a gyermekektől menekülsz a buszon sose légy anya v vagy apa tök mind1 !!!:D
2012. júl. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó !Életet adni a legnagyobb dolog a világon ! Benne van a szó jelentésében is ÉLETET adni ,és minden ami van ezen a világon az ÉLETRŐL szól szerintem !Sok kismama meg messze nem ilyen ahogyan te minősitetted őket ,és persze szülhet gyilkost tolvajt is stb de ha ebből indulunk ki akkor a te anyukáddal sem kellett volna kismamaként bánni pl hiszen te is csak egy "lutri" voltál a pocakjában mások számára ;)Igenis a kismamáknak jár egy ki plusz odafigyelés mert nem egyedül vannak tetszik vagy nem .:)
2012. júl. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván ha egy kismama nagy pocakkal áll mellettem a buszon át fogom neki adni a helyemet, mert nem lehet könnyű akkor hassal egyensúlyozni. Ugyanígy átadom az idős néniknek is. Igen, a fiatalok is lehetnek rosszul a buszon, nem azt mondom, hogy aki 20 éves és alig áll a lábán, mert mondjuk beteg, vagy nagyon fáradt mert végigmelózta az egész napot egyből ugorjon fel, de nekem ne mondja senki, hogy egy tömött buszon mindenki rosszul van! Ugyanakkor az is igaz, hogy sokan visszaélnek a helyzetükkel és követelőzővé válnak. Csak a magam nevében tudok beszélni, én mindenkinek megadom a tiszteletet, de amit valaki elkezd bunkózni, hisztériázni előveszem én is a barátságtalanabbik formám és nem fog érdekelni, hogy az illető 80 éves, vagy mondjuk már a 9. hónapban van. Röviden: Igen, bizonyos embereknek (öregek, terhes nők, fogyatékkal élők) járnak különböző kiváltságok (ülőhely, elsőbbség, segítségnyújtás), de nekem is jár az, hogy normálisan viselkedjenek velem.
2012. júl. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!