Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek kell felajánlani a...

Kinek kell felajánlani a tegeződést ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Én 23 éves nő vagyok, a főnököm pedig 54 éves férfi. Ugye úgy van, hogy a nő ajánlja fel a férfinek, de az idősebb a fiatalabbnak, illetve a magasabb beosztású a beosztottnak. Tehát akkor kettő egy az állás, hiszen ő idősebb és a főnököm, de valahol meg azt olvastam, hogy minden esetben a nőnek illik. Ő még nem mondott semmit, de mivel a legtöbb kollégámat tegezem, így volt, hogy véletlenül őt is letegeztem, de kényelmetlenül éreztem magam, hiszen bőven az édesapám lehetne.
2012. júl. 11. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben egyértelmüen neki kellene felajánlani, mert ö a fönök.


Ha véletlen letegezted, és nem szólt érte, akkor ne érezd magad feszélyezve. Viszont legközelebb magázd továbbra is, ha öt zavarja, majd szól, hogy tegezd.

(Lehetséges, hogy eddig nem szólt, mert azt hitte, neked nem tetszene.)

2012. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az etikett szerint az azonos neműeknél a magasabb rangú, eltérő neműek esetében pedig a nő joga a kezdeményezés, sőt ez utóbbi akkor is elsőbbséget élvez, ha nála jóval magasabb rangúval áll szemben.
2012. júl. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!