Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért vagyunk mi magyarok,...

Miért vagyunk mi magyarok, olyan széthúzó társadalom?

Figyelt kérdés

Ez szinte már közhely, de nem véletlenül az. Én magam tapasztaltam, amikor tavaly 3 hónapig voltam kinnt Hollandiában és rengeteg más náció között kellett dolgoznom (főleg lengyelek és törökök között), hogy a magyar a legbúvalbéleltebb, legacsarkodóbb, legzárkózotabb úgy általában minden téren. A török, a lengyel és a spanyol haverjaim állandóan hülyültek, kedvesek voltak minden pillanatukban, a jószándékot le lehetett olvasni az arcukról és annyira szembetűnő volt mikor hazajöttem hogy itt pedig az emberek szeméből a haragot és a gyűlöletet lehet csak kiolvasni. A buszokon, a boltokban, az utcán szinte megfulladtam mikor visszajöttem, annyira szokatlan lett hirtelen az az állandó szorongó, ideges, puskaporos légkör ami az emberek között van.

Az ottani lányok is annyira mások. Tény hogy gyönyörű leányzóink vannak, de olyan flegmák, legalábbis a holland vagy a lengyel lányokhoz képest hogy az ember az ablakon ugrana ki tőlük. Sokkal kedvesebbek voltak kinnt a nők, sokkal elegánsabb stílusuak, műveltebbek és ez a műveltség főleg akkor derült ki amikor beszélgettem velük. Itt magyarországon annyira nehéz ismerkedni, mert a lányok nagy része, és ez lehet fájóan hangzik, de buta mint a föld és csak a külsőségekre megy, a pénzre, a fukszra, a felfújt, mű izmokra. Én magam egy 170 centis, vékony gyerek vagyok, de kinnt összejöttem egy gyönyörű, nagyon vonzó, nálam még magasabb, szőke holland lánnyal, mert azt mondta, hogy szerinte nagyon értelmes és jó ember vagyok és ez számit náluk a legtöbb lánynál. Itt esélyem se lenne olyan gyönyörü lánnyal összejönni, mert tuti csak a külső vagy az anyagias dolgokra menne.

Végső soron, mint szülőhazámat, mindíg is tisztelni fogom Magyarországot, de vessetek meg kővel, ha pisztolyt tesznek a tarkómhoz akkor se tudom azt mondani hogy szeretem, annyira elegem van ebből az állandóan fröcsögő, mocskolódó társadalomból.

A kérdésem pedig tehát az; mi álltal lettünk mi ilyenek?



2012. júl. 26. 19:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%
Anno déd nagyapám midig azt mondta hogy trianon előtt munden jobb volt. Vajon trianon okolható ezekért? Még Ady Endre is átkot kért a magyarokra mert tul büszke öntelt nemzet voltunk,de most?
2012. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%

Nem te írod alá a többmilliárdos hitelkérelmet, nem te veszted el a háborúkat, hanem a vezetők. Mindegy, hogy az miniszterelnök, vagy király, felelős az országáért és a benne lakókért.

Ha egy országnak hataloméhes, kapzsi és gyáva vezetője van, akinek nem érdeke a működőképes gazdaság, és hogy magánál tartsa a vezetést, bármit megtesz - tehát megosztja a népét, vagy eladja az ásványkincseket -, akkor az ország tönkremegy. Ilyenkor szoktak jönni a forradalmak, amik vagy jól sülnek el, vagy nem.

Nálunk az utóbbi történt, és az emberek teljesen jogosan enerváltak és érdektelenek. Még a te dédunokáid is adóssággal fognak élni életük végéig a vezetők hibás döntései miatt.


Tehát az állam vezetője/vezetői felelősek.

2012. júl. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos, fejétől bűzlik a hal...
2012. júl. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Szabó Joe ***** válasza:
100%
A legtöbb hozzászólásban van igazság,de az nem igaz,hogy a Magyar nép nem összetartó,ha nem lenne öszetartó szerintem már Magyarország sem lenne.Hatalmas tragéádiákat élt már át ez a nép,(persz más népek is)de mindig talpra tudott állni(ahogyan a többiek is). Az is igaz,hogy nagyon kevert nép vagyunk. a rengeteg háború miatt megfogyatkozott lakosságot valahogyan pótolni kellett.Egy ország vezetői nagyon sokban befolyásolhatják a népük életét jó és rosszirányban egyaránt,és most nem megy jól az országnak (nagyon nem). Az elmúlt húsz év nem hozott semmi javulást sőtt csökkent az életszínvonal.Mit vársz olyan emberektől akiknek az is gondot okoz,hogy holnap mit adjon enni a gyerekének,vagy miből fizesse ki az ovodát. A gyűlölet és a zárkózottság az elmúlt negyven év(Szocializmus) amikor az ember a szomszédjában sem bizhatott(sokszor még a testvérében sem)mert lehet,hogy beszervezték besúgónak.Ez benünk van és hosszú idő kell hozzá,hogy kivesszen belőlünk. Tehát van miért szomorúnak,és mogorvának lenni a Magyar embereknek.De ez is csak egy hullámvölgy amelyen túllesz ország és emberek eggyaránt, én már a környezetemben látom a változást elegük van már az embereknek a hazudozásból kezükbe veszik a sorsukat tesznek érte,hogy javuljon a életük.Kezdenek felébredni a rendszerváltás utáni sokkból amikor elhitették velünk,hogy majd minden jó lesz jön a kánaán persze ebből nem lett semmi.A média sz-r-ágaira is egyre közömbösek az emberek.A változás elkezdődött reméljük folytatódni is fog és akkor minden jóra fordul.Fogod te még szreretni a szölőhazádat.
2012. júl. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Szabó Joe: reméljük, ez majd egyszer így lesz, ahogy írod, és javul a helyzet...
2012. júl. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Szabó Joe: Bárcsak több ilyen optimista gondolkodásu ember lenne az országban... esküszöm akkor nem lenne bajom! De azért úgy legyen tényleg, ahogy írod! :))
2012. júl. 28. 20:16
 17/23 anonim ***** válasza:
71%

Én egy gazdagnak titulált nyugati országban élek. Mikor idejöttem, nagyon egyedül voltam, hát elkezdtem itteni magyarokkal barátkozni. Rengeteg magyar van itt, sok ismerőst/barátot szereztem, sok magyar program is van itt (néptánc, hagyományörző dolgok, fiatalos bulik, álarcos bál, nemzeti ünnepeink megünneplése stb).

DE: rá kellett jönnöm, a magyarok itt is ugyanolyanok, mint máshol (pedig itt a legtöbbjük jól él). Panaszkodnak, áskálódnak, hátbatámadnak, titkolóznak, nem segítenek a másiknak mégha ingyen tudnának is stb. Már csak pár igazán jó baráttal tartom a kapcsolatot.

És itt nem lehet az ország kormányzására fogni az egészet.


A férjem magyar és imádom, vannak magyar barátaim és imádom őket. De már nagyon megnézem, kivel barátkozom.


Egy érdekes példa: elköltöztem a nevetségesen olcsó lakásomból és segíteni akartam egy magyaron, hát két jó magyar ismerősömnek felajánlottam a lakást albérletként. Egyik sem merte bevállalni, mert "biztos valami nem stimmel vele". Hát végül odaadtam egy helyi nem-magyar ismerősnek, aki azóta is boldogan lakik benne.

2012. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
71%
Tízmillió feljelentő országa. Talán nem helyes nemzetkarakterológiáról írni, de hogy mennyire beágyazott a probléma arra csak a mohácsi vész idején élt kortárs szavait tudnám idézni: "Ha tíz forinton meg lehetne menteni az országot, nem volna tíz ember, aki összeadja." Nem lehet mindent a kevertségre fogni, én ezt másképp magyaráznám. A magyar törzsek anno elég kevertek lehettek, már szerintem ott megvoltak a széthúzás gyökerei. Aztán mindig volt A és B. István vagy Koppány. Kuruc vagy labanc. Fehér vagy vörös. És, ahogy valaki említette, ez testvérgyilkosságig (1919) menően megvolt, megvan. Az ellentétek igen ki vannak élezve. Ezzel együtt a magyarság rokontalan, gyakran pesszimista, irigy, szalmaláng, zárkózott, öngyilkos típus.
2012. aug. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Kimaradt az, hogy nem lehet mindent a magyar versus nem magyar kevertségre fogni...
2012. aug. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Talán 300-400 év és a kérdés értelmét veszti.
2012. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!