Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért vagyunk mi magyarok,...

Miért vagyunk mi magyarok, olyan széthúzó társadalom?

Figyelt kérdés

Ez szinte már közhely, de nem véletlenül az. Én magam tapasztaltam, amikor tavaly 3 hónapig voltam kinnt Hollandiában és rengeteg más náció között kellett dolgoznom (főleg lengyelek és törökök között), hogy a magyar a legbúvalbéleltebb, legacsarkodóbb, legzárkózotabb úgy általában minden téren. A török, a lengyel és a spanyol haverjaim állandóan hülyültek, kedvesek voltak minden pillanatukban, a jószándékot le lehetett olvasni az arcukról és annyira szembetűnő volt mikor hazajöttem hogy itt pedig az emberek szeméből a haragot és a gyűlöletet lehet csak kiolvasni. A buszokon, a boltokban, az utcán szinte megfulladtam mikor visszajöttem, annyira szokatlan lett hirtelen az az állandó szorongó, ideges, puskaporos légkör ami az emberek között van.

Az ottani lányok is annyira mások. Tény hogy gyönyörű leányzóink vannak, de olyan flegmák, legalábbis a holland vagy a lengyel lányokhoz képest hogy az ember az ablakon ugrana ki tőlük. Sokkal kedvesebbek voltak kinnt a nők, sokkal elegánsabb stílusuak, műveltebbek és ez a műveltség főleg akkor derült ki amikor beszélgettem velük. Itt magyarországon annyira nehéz ismerkedni, mert a lányok nagy része, és ez lehet fájóan hangzik, de buta mint a föld és csak a külsőségekre megy, a pénzre, a fukszra, a felfújt, mű izmokra. Én magam egy 170 centis, vékony gyerek vagyok, de kinnt összejöttem egy gyönyörű, nagyon vonzó, nálam még magasabb, szőke holland lánnyal, mert azt mondta, hogy szerinte nagyon értelmes és jó ember vagyok és ez számit náluk a legtöbb lánynál. Itt esélyem se lenne olyan gyönyörü lánnyal összejönni, mert tuti csak a külső vagy az anyagias dolgokra menne.

Végső soron, mint szülőhazámat, mindíg is tisztelni fogom Magyarországot, de vessetek meg kővel, ha pisztolyt tesznek a tarkómhoz akkor se tudom azt mondani hogy szeretem, annyira elegem van ebből az állandóan fröcsögő, mocskolódó társadalomból.

A kérdésem pedig tehát az; mi álltal lettünk mi ilyenek?



2012. júl. 26. 19:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
82%
Szabó Joe-nak ment a "hasznos" !!! ;)
2012. aug. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
100%

A magyar emberek a legbunkóbb, leggerinctelenebb, legaljasabb emberei közé tartoznak, és ezt nem azért írom le, hogy másokat majmoljak, nem saját vélemény ez amit írok.


Engem nem érdekel már az se, hogy gazdasági válság, stb., meg ilyenek, máshol se jobb a helyzet, mégse rinyálnak, mint egy hisztis kislány nem úgy, mint itt. De ha már szóba hoztam a gazdasági válságot ez az ország úgy el van b****a ami csak létezik...de attól még valóba nem az lenne a megoldás, hogy megfojtsuk a másikat egy kanál vízben..nem.


Sok országban jártam már, máshol sem jobb a helyzet én azt vettem észre, pl. Francia/Olaszországba se. Voltam már mindkét helyen, ott se élnék, de még se voltak ellenségesek az emberek egymással szemben. Itt meg más a mentalitás, sok ember részéről a másik meg is dögölhetne, komolyan mondom ez az ország vadállatok országa lett. Lehet rám bármit mondani nyugodtan, de ami itt folyik az utóbbi több, mint tíz évbe az már komolyan mondom tűrhetetlen. Én nem tudom mi lesz ennek a vége, de sok jóra nem számítok mondom ezt úgy ,hogy alapjába véve pozitív gondolkodású vagyok.


Mindenesetre nem veszítem el a hitet, próbálok optimista maradni, de sokszor nem könnyű az igaz, de bízom benne, hogy talán még lesz jobb a helyzet itt, de arra mérget vennék, hogy nem. Na jó 1 szó, mint 100. El van cseszve ez az ország rendesen, magyarok mentalitásáról meg ne is beszéljek...

2014. dec. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
100%
Egyébként ez magyarország...meg is látszik a suttyó magyarok viselkedésén..tisztelet a kivételnek! Szégyellem, hogy ide születtem.
2014. dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!