Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ennyire kihasználják az...

Ennyire kihasználják az idősek a koruk nyújtotta előnyöket?

Figyelt kérdés

Reggel jöttem hazafele a munkából. 4-en 5-en lézengtünk a csuklós buszon. ülőhely dögivel, sőt ha valaki le szeretett volna feküdni, azt is megtehette volna :)


Az egyik megállónál felszállt egy öreg néni. A fél buszon átsétált simán leülhetett volna bárhová. De nem. Ő fölém állt és jajgatott (nem tudom humánusabban kifejezni) a fülembe, hogy neki mennyire fájnak a lábai.


Fiatal vagyok, illedelemre neveltek. Egy rossz szó nélkül felálltam és hellyel kínáltam a nénit, aki le is ült és annak rendje módja szerint elkezdett hálálkodni, hogy milyen kedves vagyok.


De akkor se értem, hisz gyakorlatilag az egész busz üres volt és még oda is sétált hozzám.


Vajon ezt már csak az "unalom" hozza ki belőlük? Minden körülmények között arra várnak, hogy rájuk figyeljünk mi fiatalok, hisz ők tisztességes munkában öregedtek meg?


Mi a véleményetek?



2012. aug. 31. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Az, hogy ez nem általános. Én egyszer a 80 éves nagymamámmal utaztam az 5-ös buszon, tele volt, és egy léleknek nem jutott eszébe, hogy átadja a helyet.
2012. aug. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy szeretett volna veled (illetve egyszerüen valakivel) beszélgetni, mert egyedül van. Nagyon sok idösnek nincs senki, akihez szólhatna, viszont igénye lenne arra, hogy legalább ki tudja magát panaszkodni valakinek.
2012. aug. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg egyszerűen beszélgetni akart. Az idősek, miután kirepültek rég a gyerekek, és esetleg megözvegyültek, gyakran magányosak.

Egyébként ilyen helyzetben nem illetlenség, ha nem adod át a helyed, le tud ülni a szemben lévő ülésre is..

2012. aug. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy beszélgetni akart. Leül, hálálkodott majd a tájat nézte.


Igazándiból véve én is elgondolkodtam rajta, hogy mi lenne, ha nem adnám át neki a helyet?

2012. aug. 31. 08:21
 5/6 anonim válasza:
100%
Én is kivétel nélkül át szoktam adni a helyem egy tömött buszon, mondhattad volna neki, hogy néni ha fáj a lába miért nem ül le, mutatva az összes üres székre. Szerintem pontosan az unalom hozta ki ezt belőle, vagy onnan jobb volt a kilátás, vagy ott szokott ülni...
2012. aug. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 yuda ***** válasza:
85%

Ebben az esetben nem adtam volna át a helyet, mivel volt bőven.

Mindenestre van egy gondolatom, miért hozzád ment.

Van ez az időskori rigolya.

Rigolyának hívják azt, amikor idős korban már annyira megrögzött szokásuk alakul ki, hogy abból igen nehezen engednek.

Itt, most azt tudom elképzelni, hogy mondjuk sűrűn jár ezzel a busszal és megszokott egy bizonyos helyet, ahová szokott ülni és te ott ültél.

Kiharcolta, hogy át add és oda ülhessen.

Ezt látom egyetlen logikus magyarázatnak.

2012. aug. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!