Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek normális hogy egy...

Szerintetek normális hogy egy 18 éves középiskolásának azt mondják mennyel el dolgozni?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy most Augustusban lettem 18 de már 2 éve azt hallgatom apámtól (mióta 16 lettem) hogy már elég idős vagyok nem kell iskolába járnom mennyek el dolgozni/ költözzek el otthonról. Anyám főállású anyaságin van apámnak meg már 4 éve nincs rendes állasa csak alkalmi munkákat válla ha anyámmal találunk valamit hogy hívja fel azt mondja: már látták 800 millióan. (csak 8 általánosa van mert abbahagyta az iskolát 56 os születésű)a lényeg hogy 9. ben megbuktam matekból és nem sikerült átmennem most 11.-es vagyok 3-4 es tanuló fél és informatikusnak tanulok 5 kor érek haza majdnem minden nap. soha az életben nem kaptam se zsebpénzt se semmit. nem dohányzom, nem iszok, nem drogozok, tankönyveket nem kell venniük mert ingyen tankönyves vagyok. reggel 3/4 5 kor kellek hogy kihordjam az újságot régen ezért kaptam tőlük havi 3.500ft-ot, hordom már 4 éve és ebből vettem magamnak gépet egy évvel ezelőtt, azóta rákattantam ez internetes játékokra. mióta megvan a gépem nem kapok az újsághordásért semmit mert besszálok az internetbe és az áramba, mivel nagycsaládosok vagyunk az áramra kapunk kedvezményt internetet meg nem csak én használom hanem anyukám is folyton rajta lóg ha nem csinál ép semmit. hazajövök fél 5 kor hétköznap, tanulok napi 1 órát majd megvacsorázok, fürdök, gépezek 10 ig majd fekszek, naponta 5 zsömlét viszek az iskolába szóval nem egy horribilis összeg. de mégis ha hétvégente mondjuk egész nap gépezek megkapom apámtól,hogy nem csinálok otthon semmit, betöltöttem a 18. életévemet költözzek el vagy vállaljak munkát és száljak be a költségekbe. nyáron nem mehettem el diákmunkára mert nem adtak útiköltségre pénzt pedig mondtam hogy vissza adom. 18. születésnapomra nem kaptam semmit. van 1 nővérem 2 öcsém meg 1 húgom anyagilag nem állunk olyan rosszul szerintem főleg mivel apám sokszor talál alkalmi kőműves meg fuvarozó munkákat mégis ha mondjuk kérek valamit elküld hogy mennyek el dolgozni és vegyem meg magamnak meg hogy neki nincs pénze a baromságaimra. Persze a kicsik mindent megkapnak a mi kell nekik most akkor én vagyok a rossz,rendetlen,lusta ingyenélő?


(18/f)


2012. szept. 16. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

A tankötelezettsége megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre tekintettel a családi pótlék annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét betölti.


Ezt nyugodtan megmondhatod apukádnak.Az eltartásodat az állam finanszírozza,ő csak a fedelet biztosítja a fejed fölé.

2012. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Ha ilyen rossz anyagi helyzetben van a család, akkor értem, hogy miért mondja apukád, de természetesen amíg nem fejezed be a középsulit, addig nem tudsz dolgozni! Viszont informatikusként, vagy ha esetleg még a programozás is érdekel, azzal nagyon jól fogsz a jövőben keresni, nagyon jó szakmát választottál!

Ha érdekel, akkor egyébként a programozás a legjobb irány, és az ráadásul olyan dolog, amit akár magadtól is tanulgathatsz és szinte azonnal el tudsz helyezkedni vele, ha megy! Szóval érdemes lenne magadtól hozzátanulni, nem tudom, hogy egyetemre szeretnél-e menni utána.

Az egyébként valahol érthető, ha valakinek a nyári szünetben mondják, hogy menjen dolgozni, mert sokan csak otthon ülnek egész nap, meg a plázák is televoltak 15-16 éves kislányokkal, azzal én sem értek egyet, valószínűleg nem fogok arra pénzt adni a lányomnak, ha annyi idős lesz, hogy ez legyen nyáron a hobbija, nem hal bele, ha nyáron dolgozik, hogyha még a századik cipőt meg felsőt is meg akarja venni. Én is dolgoztam 16 éves koromtól nyaranként, egészen máshogy költi az ember azt a pénzt, amit megkeresett!

Persze a suli alatt más a helyzet, de úgyis nemsokára végzel. Tudod, akinek nem inge ne vegye magára, ha te nem érzed magad lustának, vagy ingyenélőnek, akkor engedd el ezeket a megjegyzéseket a füled mellett és kész...

2012. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Már ne is haragudj, de hogy a pitsába ne állnátok rosszul anyagilag, ha egyik szülő se dolgozik, és öt gyereket kell felnevelni?!


Egyáltalán ne csodálkozz azon, ha küldenek dolgozni, elvégre - szó szerint - kenyérre kell.


Alkalmi munkákból egyáltalán nem lehet megélni, se minimálbéresből, és hét főre rengeteget kell költeni.


Sajnos azt kell mondjam, ilyen helyzetben teljesen normális, ha ebben a helyzetben keresel valamilyen diákmunkát, lehetőleg a környéken, hogy ne legyen sok az útiköltség.

Az elég gáz, ha annyit nem tudnak kiköhögni, hogy be tudj járni dolgozni nyári munkára, meg nincs pénzük ajándékot venni.


Nagyon sok ennyi idős gyerek rászorul, hogy dolgozni járjon, és mellette végezze el az iskolát. Továbbtanulásnál szinte az a "normális", ha tanulás mellett dolgozik.

2012. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 13:45

Próbálj már eltartani egy gyereket havi 16000ft-ból (nagycsaládos családi pótlék). Ennyiből maximum eszik, de akkor nem kap egy új ruhát sem, nincs buszbérlete, nem használt fogkrémet, tusfürdőt, sampont, nem jön ki belőle a rá eső rezsi. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy dolgoznia kéne, de a családi pótlék messze nem az, hogy az állam fizeti a költségeket, csak egy segítség a költségek fedezéséhez. Pótlék, mint ahogy a nevében is benne van!

És lehetőleg a gyerek eltartásáról ne nyilatkozz már úgy, hogy közöd sincs hozzá (esetleg még magad is eltartott vagy).

2012. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 8. osztály utáni nyáron kezdtem el dolgozni, és azóta is nyomom.

Kijártam egy szakközépiskolát munka mellett. Számomra ez mindig is normális volt. Éjjel árufeltöltő voltam, vagy gyármunkás, nappal iskolás, délután aludtam. A vonaton tanultam (már ha..).

Kb. abból a tudásból éltem, ami órán rámragadt. Nem sportoltam, a munka kondiban tartott. Nem buliztam túl gyakran, sebaj, bepótoltam később, de nem sokat vesztettem. :P


Anno még nem volt úgy beszabályozva a diákok munkavállalása, mint most, de ha elmúltál 18 neked is szabad a pálya.


Bármit is gondolsz a helyzetedről és a tesódék helyzetéről, te mindenképpen csak nyersz azzal, ha dolgozol suli mellett. Valamennyit leadsz, valamennyit elkezdesz gyűjteni. Suli után teljes munkaidős állást vállalsz, és lelépsz. Bérelsz egy szobát valahol és megtudod milyen is megélni.


Én is ezt tettem, bár a családom nehezebben vált le rólam, mint én róluk. :S Én nem bántam meg, se azt hogy dolgoztam végig, se azt hogy külön költöztem végül. Azóta a párommal élek együtt, támogatom a családomat is, hiszen van két kisebb testvérem még otthon. Azóta már tudom mi pénzbe kerültem Anyuéknak.


Egyébként Apukád korosztályának nagyon nehéz munkát találni. :(

De nem lehetetlen! Kicsit a hozzáállása is rossz. Mi az hogy meg se nézi, mert látták már 800millióan?? És honnan tudja nem mégis őrá van szükségük?

Ezzel a gondolkodással nekem se lenne munkám. Én találomra mentem be a cégekhez, és minden alkalommal lett munkám, bár volt hogy két hétig minden nap jártam a környéket, de meglett az eredménye.


25/N

2012. szept. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!