Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy sok bunkó...

Miért van az, hogy sok bunkó ember az utcán, metrón stb. úgy ásít, hogy nem teszi a szája elé a kezét? Szerintem ez alapdolog.

Figyelt kérdés
2009. aug. 2. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz metrón utazni,vagy sétálni az utcán, az emberek sajnos (tisztelet a kivételnek) ilyen bunkók lettek. Nem szól senki rájuk,pedig kellene!!! Nagyon sok helytelen szokást vettünk fel,és nincs aki figyelmeztessen, lehet,hogy én sem mernék szólni,még megvernek.
2009. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg is válaszoltad a kérdésedet, éppen azért, mert bunkók :) Kivételt képez(het) az az eset, amikor kapaszkodás és teherhordás miatt mindkét keze foglalt, azonban ekkor is kívánatos lenne a föld felé fordulni.

Egyébként szerintem is alapdolog lenne a szája elé tenni a kezét mindenkinek.

2009. aug. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Mert hülyeség. Egy tök régi babonából ered, amiről ma már sokan nem is tudnak. Ahogy modernizálódik a világ, ennek az oka kikopott, csak a szokás maradt meg. Amikor beszélünk, ugyanúgy nyitva van a szánk... Ennyih.
2009. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Bár ez lenne a legnagyobb bunkóság,amit az utcán és másutt tapasztalunk.......
2009. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
babona, mármint ahogy a nevetésnél is? hogy belénk szállnak a gonosz szellemek ha nem tesszük oda a kezünket? Én simán bunkóságnak tartom h egyesek beleásítanak a másik ember pofájába. De igen, akkor már jobb lenne a világ ha ez lenne a legnagyobb gondunk. Minden esetre aki a levegőbe ásít arról meg van a véleményem :)
2009. aug. 5. 00:20
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Engem az jobban zavar, mikor valaki ordibál a másikkal a buszon vagy metrón, vagy rádlép, lökdös, mert sok ilyen is van...vagy be akar csapni, esetleg oda jön tarhálni. Nekem olyan is volt, hogy öltönyös, teljesen jól öltözött hapsi jött oda kéregetni és elkezdtett ordítani, mikor nem adtam neki. Ha ilyen alap dolgokat csinálnak, akkor mit várunk? Ez, amit te mondasz szerintem a többi bunkósághoz képest még nem is nagy dolog.
2009. aug. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Egy jolnevelt ember ha egyedul van este az ágyában, akkor is a szája elé teszi a kezét ha ásít mert így illik. Ez nem babona, hanem jonevelés kérdése. A kisgyereket is erre kell nevelni, akkor nem fog vele elofordúlni, hogy bárhol is neveletlenúl viselkedjen, ha ezt kiskorátol megszokja!
2009. aug. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kéz a száj elé az egyik legősibb emberi szokás, valahol barlanglakó korunkban ragadt rá, persze nem az a célja, hogy ne bacizzunk össze mindent, mert ásításkor azért nem köpködünk. Hanem, hogy a lelkünk ne csusszanjon ki a szánkon. :)
2009. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!